Úvod > Aktuality > Dopřejte si běžky na pardubickém závodišti i golfovém hřišti
Běžky na závodišti v Pardubicích
"> Běžky na závodišti v Pardubicích "> Běžky na golfu v Lázních Bohdaneč "> S bežkami na pardubické dostihové závodište
Zimní sporty

Dopřejte si běžky na pardubickém závodišti i golfovém hřišti

  • Vydáno11. února 2021
Tradice zimního lyžování na závodišti v Pardubicích má dlouhé kořeny. Když napadne dostatek sněhu, mohou milovníci bílé stopy v areálu běžkovat, někdy se trasy i upravují. Stopa začíná hned za branou do areálu závodiště a přístupná je sedm dnů v týdnu. K dispozici jsou dva kilometry tratí. Vstup na závodiště je zdarma.

běžky závodištěObyvatelé Pardubic si v několika minulých letech, když napadla dostatečná sněhová pokrývka, lyžování na závodišti velmi oblíbili. Letos zatím profesionální běžecká rolba nevyjede, ale milovníci běhu na lyžích jsou do areálu zváni. Stopu si však musí prošlápnout sami. I tak ale bude lyžování na dostihovém oválu pěkným zážitkem. Ujet se zde dá trasa dlouhá 2 km.

Běžkovat je momentálně možné také v Lázních Bohdaneč. Sněhová nadílka golfu nepřeje, proto zde golfové hole vyměnili za běžky. Na hřišti byl připraven okruh na bruslení i stopa pro klasiku. Golf Resort Lázně Bohdaneč se v těchto dnech trefně na chvíli přejmenoval na Ski Resort Lázně Bohdaneč. Zdejší okruh měří 3 km.

Golfové hřiště Lázně Bohdaneč

Golfové hřiště Lázně Bohdaneč

Vlastní golfové hřiště je velmi citlivě zasazeno do zajímavé přírodní lokality v těsné blízkosti Lázní Bohdaneč a nabízí skutečně sportovní zážitek.

S běžkami na pardubické dostihové závodiště

S běžkami na pardubické dostihové závodiště

Hledáte-li zajímavou alternativu běžeckého lyžování, zkuste si zajezdit na dostihové dráze v Pardubicích. Dobré sněhové podmínky i předpověď pro následující dny umožnily otevřít na pardubickém dostihovém závodišti trasu pro lyžaře.