Úvod > Aktuality > Běžecký a trekingový závod Zimní výzva se otevírá veřejnosti
Běžecký a trekingový závod Zimní výzva se otevírá veřejnosti
">
Zimní sporty

Běžecký a trekingový závod Zimní výzva se otevírá veřejnosti

  • Vydáno15. prosince 2015
Zatímco v předchozích letech šlo o několikadenní mimořádně náročný běh takřka pro hrstku vyvolených, pro nadcházející rok doznává tato sportovní akce zásadních úprav. Má totiž přilákat více milovníků horských běhů. Termín je stanoven na druhý únorový víkend.
Od tohoto kroku si organizátoři slibují vytvoření zimní obdoby Horské výzvy, což je dlouhodobý seriál horských běhů a trekingu pro širší veřejnost. Jde především o zkrácení trati a zjednodušení orientace v terénu – loňští závodníci se na Zimní výzvě pohybovali ve volném terénu a vítězové do cíle dorazili za 1,5 dne po překonání dvousetpadesátikilometrové trasy!
 

Zkrácení trasy a zjednodušení orientace

Aby se do závodu dvojic v Jeseníkách mohlo zapojit co nejvíce „obyčejných“ běžců, pro letošek se délka vypsané trasy bude pohybovat v rozmezí 50 – 60 km, navíc trasa bude vedena převážně po turistických trasách centrálního Jeseníku, čímž se zlepší orientace závodníků.  Rozhodně ale nepůjde o procházku růžovým sadem. Trasa závodu zůstane stále obtížná, což bude dáno také únorovým počasím a sněhovou pokrývku, kterou lze v této roční době očekávat.

Termín a třicetihodinový časový limit opět nahrává většímu množství účastníků. Zatímco loni se běžci vydali na trasu ve středu v podvečer, pro nadcházející 4. ročník je stanoven termín na druhý únorový víkend, tedy 13. a 14. 2. 2016. Závod je tedy pro letošek nejen kratší, ale také si na něj účastníci nemusejí brát volno z práce.

Aby motivace zúčastnit se 4. ročníku Rock Point – Zimní výzvy byla ještě větší, připravili pořadatelé i několik motivačních prvků. Přestože je tento závod hodnocen jako samostatná a jednorázová akce, tak za její dokončení bude každému závodníkovi přičten jednorázový bodový zisk do seriálu horských běhů a trekingu Rock Point – Horské výzvy, takže kdo má v plánu se umístit dobře i v celém seriálu, měl by začít ladit nohy na únor!
 

Pod dohledem GPS

Tentokrát budou závodníci Zimní výzvy pod větším drobnohledem. Každá závodní dvojice bude mít vlastní GPS tracker, takže ji fanoušci a veřejnost budou moct stále sledovat a monitorovat on-line. Pro pořadatele to znamená zvýšení bezpečnosti a dohledu nad závodníky, veřejnosti tato změna přinese snazší fandění i na dálku. Rodinní příslušníci a široká veřejnost v průběhu závodu stále přehledně uvidí, kde se která dvojice pohybuje.

Rock Point – Zimní výzva byl dosud nejextrémnější zimní outdoor-survivalový závod dvojic ve volném terénu a bez zajištění, který se na území Česka konal. Nová pravidla ho výrazně zjednodušují, takže se více otevírá nadšeným běžcům. Tím se také mění možnost použití doplňkového vybavení. Již nebude možné použít lyže. Povoleny budou jen sněžnice, nesmeky a jakékoliv trekové, či lyžařské hůlky. Další informace budou průběžně doplňovány na webu závodu. Registrace pro limitovaný počet účastníků odstartuje v neděli 10. 1. 2016 ve 20 hodin a pořadatelé ji uzavřou 31. 1. 2016 ve stejný čas.
 
Jeseníky – hory, které si zamilujete

Jeseníky – hory, které si zamilujete

Jeseníky s podhůřím jsou horským rájem s mnoha přírodními, historickými i technickými poklady. V létě zde najdete stovky dobře značených tras jak pro pěší, tak pro cykloturistiku. Nejen vyhlášená střediska zimních sportů, ale i lázně, památky a kulturní akce jsou důvodem, proč je navštívit i v zimě.