Úvod > Aktuality > Bezdružické parní léto pokračuje tento víkend jízdami parních vlaků
Bezdružické parní léto pokračuje tento víkend jízdami parních vlaků
">
Zážitky

Bezdružické parní léto pokračuje tento víkend jízdami parních vlaků

  • Vydáno13. července 2022
Na romantické trati západních Čech z Pňovan do Bezdružic, se o víkendu 16. a 17. července opět koná akce Bezdružické parní léto. Připraveny jsou pro vás jízdy parního vlaku, historického autobusu, výstava a kulturní program ve stanici Bezdružice.
Centrem veškerého dění je nádraží v Bezdružicích, kde se po celý den budou konat představení hudebních, divadelních a tanečních skupin. Malí i velcí se budou moci také povozit šlapací inspektorskou drezínou nebo navštívit výstavu o železnici. Nad zdárným průběhem akce Bezdružické parní léto budou dohlížet prvorepublikoví četníci.

Koncová stanice romantické lokálky z Pňovan u Plzně je tradičním centrem oblíbených akcí Bezdružického parního léta. Užijte si romantické cestování sto let starou lokálkou do kraje Kryštofa Haranta, na trati bez odpudivých protihlukových zdí a s motoráčkem na kterém jdou stáhnout ještě okénka.

Připraven je parní vlak s lokomotivou 310.072 „Kafemlejnek“ a historickými vozy řady Ci. Po oba dny odjíždí na vyjížďku z nádraží Bezdružice do Kokašic a zpět v 12:40,14:40 a 16:40. Délka vyjížďky je 40 minut. Dále v 10:00 odjíždí do Cebivi a zpět, délka vyjížďky 1 h a 45 minut. Cestou zastavují vlaky na všech zastávkách. Během cesty a ve stanicích kulturní a zábavný program.
amte včas na telefonu: 604 827 735.
Naučná stezka údolím Úterského a Bezdružického potoka

Naučná stezka údolím Úterského a Bezdružického potoka

Malebné údolí potoka je vyhledávaným místem pro pěší turistiku a dětské stanové tábory. Stezka vede po značených turistických stezkách. Začíná a končí na Náměstí Kryštofa Haranta ve městě Bezdružice. Podél Úterského potoka lze dojít až k hracholuské přehradě.

Bezdružická lokálka Pňovany – Bezdružice a muzeum železnice

Bezdružická lokálka Pňovany – Bezdružice a muzeum železnice

Místní železnice neboli lokálka – samo slovo o sobě vyvolává romantické představy a vzpomínky nejednoho trampa, turisty a příznivce stříbřitých kolejí. Trať Pňovany – Bezdružice byla zprovozněna v roce 1901 a dodnes nabízí výhled do malebné krajiny. Ve stanici Bezdružice se nachází malé muzeum.