Úvod > Aktuality > Betlémský příběh zažijete na zámku Potštejn
Betlémský příběh zažijete na zámku Potštejn
"> "> ">
Památky

Betlémský příběh zažijete na zámku Potštejn

Vydáno 4. prosince 2019
Návštěvníci zámku Potštejn se v sobotu 7. prosince dozvědí informace o tradičních vánočních zvycích a prožijí „Betlémský příběh“, který vysvětluje původ tradic vánočních svátků. Diváci tohoto představení si zároveň během betlémského putování uvědomí, že vánoce nejsou jen o velkém množství dárků, stresu a vánočním úklidu, ale o lásce k bližnímu, pocitu radosti a zastavení se od běžného pracovního shonu. Na Vánoční prohlídku je však předchozí rezervace.
Zámek Potštejn zve na hranou prohlídku vánočně ozdobeného interiéru. Betlémský příběh je hraný příběh o původu Vánoc, který se v interiérech zámku odehraje v sobotu 7. prosince 2019 od 9:30 do 17:00 hodin (pokud bude velký zájem, budou se prohlídky opakovat i 14. 12. 2019).

Tato již tradiční prohlídka zámeckých interiérů vyzdobených ve vánočním duchu a duchu tradic staročeských vánočních zvyků je vždy velmi vyhledávaná nejen rodinami s dětmi, ale v oblibě ji mají generace dříve narozených. Nevšední kulturní zážitek je určený opravdu pro každého.

Prohlédnete si krásně nazdobené zámecké místnosti, staré české vánoční tradice, živý Betlém a mnoho dalšího. Celý zámek provoní vánoční punč, který pro vás přichystaly služebné v dobových krojích. Vstupenky je nutné rezervovat na telefonním čísle 728 939 028. Vstupenka na program stojí 160 korun, pro děti a důchodce 120 Kč.
Hrad Potštejn – vydejte se za pověstí o pokladu

Hrad Potštejn – vydejte se za pověstí o pokladu

Městečku Potštejn, které proslulo pověstí o pohádkovém pokladu, vévodí zřícenina kdysi majestátního hradu. Hrad byl v historii dobyt jen jednou – samotným Karlem IV. (ačkoli Karel tenkrát ještě nebyl král).

Zámek Potštejn – prohlídka historických interiérů

Zámek Potštejn – prohlídka historických interiérů

Zajímá vás, jak se zámek probudil z letitého spánku a již žije svým vlastním životem? Nově zrekonstruovaný barokní zámek Potštejn vás zve na prohlídku zámeckých interiérů, prohlídky pro děti i zajímavé noční prohlídky.

Pohádkov na zámku Potštejn

Pohádkov na zámku Potštejn

Dopřejte vašim dětem nevšední prohlídku mezi postavičkami známými z deseti českých pohádek. Veselá expozice je vhodná pro děti již od 1 roku a její zhlédnutí určitě to stojí za to!

Zámecký hotel Potštejn

Zámecký hotel Potštejn

Zkusili jste již spát jako kníže nebo kněžna přímo na zámku? Nově zrekonstruovaný barokní zámek Potštejn z 18. století vám nabízí ubytování pro 18 osob v nadstandardně vybavených zámeckých pokojích a luxusních apartmá.