Úvod > Aktuality > Užijte si Bělohradské kulturní léto
Lázne Belohrad
"> Lázne Belohrad "> Belohradské kulturní léto  "> Bažantnice
Kultura

Užijte si Bělohradské kulturní léto

Vydáno 3. července 2018
Během letní sezony se návštěvníci Lázní Bělohrad rozhodně nudit nebudou, ve městečku je totiž připraven celosezónní kulturní program – nedělní koncerty v Bažantnici, country hudbu, rock i punk a divadelní představení. Nebudou chybět ani zajímavé výstavy.

bělohradské kulturní létoV červenci se v rámci Bělohradského kulturního léta můžete těšit na výstavu keramiky Daniely Vítové (potrvá od 4. 7. do 5. 8. 2018), koncert skupin Rimortis a Metalica Revival (14.7.) a tradiční Country festival „Pod Hůrou“, který se letos 21. 7. bude konat již podvacáté.

Třídenní festival hudby a divadla čeká lázeňské hosty a další návštěvníky od 3. do 5. 8. v parku Bažantnice. Bude se tam totiž konat festival Bažantnice ještě žije.

Tam Tam BatucadaV pátek 3. 8. dorazí do Lázní Bělohrad bubeníci a zahájízde bubenickou show Tam Tam Batucada. V sobotu 4. srpna se můžete těšit na lehkou letní divadelní komedii Tchyně na zabití a o den později ve 13:00 na Dechovkové odpoledne s kapelami Staropražští heligonkáři, Staropražští pardálové a Švitorka. V pátek 10. 8. bude v památníku K. V. Raise zahájena výstava obrazů Květuše Burešové, která potrvá do 9. 9. V sobotu 11. 8. ovládne zámecký park Lázní Bělohrad Pravá letní párty se skupinou Michal David Revival. Letní šňůru koncertů uzavře 31. 8. Visací zámek, která se také objeví v zámeckém parku.

Od roku 1904 se konají pravidelně v parku Bažatnice nedělní koncerty. Tradice vydržela do dnešních dnů hlavně díky zájmu posluchačů a přízni Města Lázní Bělohradu a místních lázní. Městské kulturní středisko Lázně Bělohrad i v letošním roce připravilo cyklus dvanácti, především dechovkových koncertů.

BažantniceBělohradská bažantnice je krásným lázeňským parkem lákajícím k odpočinkovým procházkám. A jaký by to byl lázeňský park bez pramenů místní léčivé vody, vždyť zdejší lázně byly založené již v roce 1885 hraběnkou Annou z Aseburgu.

Při procházce parkem směrem k Byšičkám narazíme na jeho konci na Annamariánský pramen s arsenoželezitou vodou. Vrt tohoto pramene byl proveden v roce 1901 do hloubky 52 metrů – slavnostně zprovozněn byl, jak jinak, na den svaté Anny. Okolí pramene je upraveno dle lázeňských potřeb, voda vyvěrá z kónického kamenného podstavce se čtvercovou základnou, z úst plastiky lva. Celý pramen je krytý dřevěným altánkem s vyřezávanou výzdobou, ten je osmibokého pravidelného půdorysu, opět zakončený jehlancovou střechou se symbolem lázní – zlatým klíčem.

Z pramene vyvěrá železitá kyselka, velmi prospěšná metabolické látkové výměně. Cesta k prameni může být součástí příjemné procházky, třeba poznávacím okruhem kolem Erbenova dubu na poutní Byšičky či do Miletína.

Bělohradská bažantnice

Bělohradská bažantnice

Bělohradská bažantnice je krásným lázeňským parkem lákajícím k odpočinkovým procházkám. A jaký by to byl lázeňský park bez pramenů místní léčivé vody, vždyť zdejší lázně byly založené již v roce 1885 hraběnkou Annou z Aseburgu.

Naučná stezka K. V. Raise z Lázní Bělohrad na Zvičinu

Naučná stezka K. V. Raise z Lázní Bělohrad na Zvičinu

Pojďte se tedy vydat po Raisových stopách. Naučná stezka se skládá z malého okruhu – poznáte nejbližší okolí Lázní Bělohradu a trasy Lázně Bělohrad – Zvičina. Ta je určena již zdatnějším turistům. Celá stezka je vybavena čtrnácti informačními tabulemi.

Lázeňská péče v resortu Tree of Life v Lázních Bělohrad

Lázeňská péče v resortu Tree of Life v Lázních Bělohrad

V blízkosti léčebných lázní s 130 let dlouhou tradicí v Lázních Bělohrad, uprostřed přírody, je otevřen lázeňský resort Tree of Life. Ve Spa resortu vám pomohou dostat se do formy, zredukovat váhu, zbavit se bolestí zad a kloubů a harmonizovat vaše myšlenky.

Lázně Bělohrad – ideální podmínky pro relaxaci

Lázně Bělohrad – ideální podmínky pro relaxaci

Lázně Bělohrad se nachází v malebném městečku se stotřicetiletou lázeňskou tradicí. Léčí se zde převážně klienti s potížemi pohybového aparátu. Lázeňská rehabilitační klinika je postavena na individuální péči o klienta.

Další aktuality

16.9.
2021
Krkonošské cyklobusy jsou v provozu až do konce září

Krkonošské cyklobusy jsou v provozu až do konce září

Krkonoše a Podkrkonoší | Letní sporty
9.9.
2021
Kuks bude v sobotu patřít vínu

Kuks bude v sobotu patřít vínu

Krkonoše a Podkrkonoší | Gurmánská turistika