Úvod > Aktuality > Během slunovratových oslav v osadě Křivolík poznáte jak se žilo v pravěku
Během slunovratových oslav v osadě Křivolík poznáte jak se žilo v pravěku
"> ">
Zážitky

Během slunovratových oslav v osadě Křivolík poznáte jak se žilo v pravěku

  • Vydáno12. června 2019
V Pravěké osadě Křivolík u České Třebové si v sobotu 15. června 2019 přijdou na své všichni obdivovatelé pravěkého a starověkého světa. Čeká vás tTradiční slunovratový Festival živého pravěku!
Návštěvníci osady Křivolík se mohou těšit na hrané výjevy hrdých válečníků nebo také poznají, jak tehdejší kmeny mistrně ovládaly například staré umění tavby bronzu. Pro nejmenší účastníky programu bude připravena řada zážitkových a tvořivých dílen. Atmosféru osady doplní melodie irských písní, živá zvířata, a během náročného programu se každý pak bude moci na místě občerstvit.
 
Oslavy letního slunovratu v Pravěké osadě Křivolík každoročně nalákají stovky návštěvníků a každý ročník nese své specifické téma. Akce se koná od 13.00 do 18.00 hodin.

Festival se každoročně koná o víkendu nejbližšímu dni Letnic neboli Svatodušních svátků na samém počátku léta. Název festivalu symbolizuje nejdelší den v roce a skutečný začátek léta. Cílem akce je představit návštěvníkům nejstarší historii našeho kraje s živými ukázkami života, řemesel, chovu zvířat a zvyky našich předků. Slunovrat zároveň navazuje na tradici, která se na venkově dochovala dodnes a snaží se inspirovat a uchovat kulturní hodnoty našeho života spojeného s přírodou.
Pravěká osada Křivolík

Pravěká osada Křivolík

Rázovitý kraj Orlické pahorkatiny skrývá ve svých lesích Pravěkou osadu Křivolík nacházející se v blízkosti vesničky Kozlov u města Česká Třebová. Muzeum v živé přírodě je zároveň experimentálně archeologickým centrem.

Podél řeky Třebovky do České Třebové – za jednou z nejstarších památek  východních Čech

Podél řeky Třebovky do České Třebové – za jednou z nejstarších památek východních Čech

Krásná údolní cyklostezka probíhá přímo v srdci přírody – přírodním parkem Orlice. Čekají vás tak pohledy do svěží zeleně, energie šumící řeky a sympatický terén s minimálním převýšením, bez motorové dopravy.