Úvod > Aktuality > Perníčky patří k Vánocům stejně neodmyslitelně jako pivo k Plzni
Zážitky

Perníčky patří k Vánocům stejně neodmyslitelně jako pivo k Plzni

  • Vydáno26. listopadu 2018
Dvě legendární tradice se setkávají v soutěži o nejkrásnější vánoční perníček v plzeňském Pivovarském muzeu. Jubilejní 15. ročník zve k účasti každého zručného zájemce, stačí přinést ty nejpodařenější perníčkové výtvory do 20. 12. 2018 do 12:00 hodin na recepci Pivovarského muzea a zaregistrovat se. Soutěží se ve čtyřech kategoriích: Tradiční vánoční perníček, Dětský perníček, Model s pivovarskou tématikou a Speciální cena poroty. Do každé kategorie je možné přihlásit jeden výrobek.
Program Pivovarského muzea stejně jako v předcházejících ročnících doplní adventní výstavy a soputěže. Také letos odborná porota posoudí kreativitu, originalitu a krásu vánočního perníčku a vybere první tři v každé kategorii. Jejich autoři budou po zásluze odměněni – dospělí získají finanční voucher a děti dárek, který potěší. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne ve čtvrtek 20. prosince od 17:00 hodin přímo v Pivovarském muzeu v Plzni. Každý soutěžící (starší 18 let), který se vyhlášení zúčastní, si domů pod stromeček odnese multipack plechovek Pilsner Urquell.

Loni se do soutěže o nejkrásnější vánoční perníček zapojilo 51 účastníků a mezi téměř stovkou sladkých a voňavých originálů byly i nepřehlédnutelné kousky – například osvětlená pivovarská jubilejní brána, velký barevný sněhulák, adventní věnec či bezmála metrový anděl. Určitě výborná inspirace pro letošní ročník! Všechny soutěžní perníčky budou vystaveny v Pivovarském muzeu do 4. 1. 2019.
Pivovarské muzeum v Plzni

Pivovarské muzeum v Plzni

V Pivovarském muzeu vás pohltí atmosféra středověku, sídlí totiž ve starobylém právovárečném domě pocházejícím z 15. století, který se jako zázrakem zachoval ve své původní podobě.

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.

Další aktuality

Tip na originální svatební den? Pivovar Plzeňský Prazdroj nabízí tematickou zábavu i kompletní gastroservis!

Jsou v životě okamžiky či události, které si zaslouží být ve všech ohledech dokonalé. Bezesporu k nim patří svatba a také předcházející rozlučka se svobodou ženicha i nevěsty. Neriskujte zklamání z nevhodného místa, špatné obsluhy nebo nepovedeného jídla a prožijte svůj velký den v srdci pivovaru Plzeňský Prazdroj.
Plzeňský kraj | Zážitky

Prožijte pohádku plzeňské hotelové noci

Chcete přátele pozvat na návštěvu do Plzně? Dlouho plánujete cestu do západočeské metropole a zatím nebyla příležitost? V pátek a o víkendu 27. až 29. ledna 2023 se opět po roce konají Plzeňské hotelové noci a vy se můžete v osmnácti plzeňských hotelech a penzionech ubytovat za zvýhodněné ceny. Jako bonus se zdarma podíváte do Loosových interiérů, Západočeské galerie v Plzni, Pivovarského muzea, muzea Patton Memorial Pilsen a se slevou na prohlídku plzeňského pivovaru.
Plzeňský kraj | Životní styl

O Americkou zahradu v Chudenicích se společně starají lesníci, ochránci přírody i občané

Americkou zahradu založil v roce 1842 hrabě Evžen Černín jako školku okrasných dřevin pro park u nedalekého zámku Lázeň. S nejucelenější sbírkou severoamerických dřevin na našem území patří k nejvýznamnějším tuzemským památkám svého druhu. Je považovaná za arboristický skvost. Kromě dendrologické výjimečnosti má ale i estetický a krajinotvorný význam. Celoročně přístupnou památkou vede naučná stezka Chudenice a lesní komplex Žďár. Zájem na zachování a rozvoji zahrady má tedy kromě správce pozemku – Lesů ČR a AOPK pečující o ochranu přírody také Městys Chudenice, v jehož katastru se nachází. Americká zahrada s rozhlednou Bolfánek patří ke zdejším nejatraktivnějším turistickým cílům.
Plzeňský kraj | Příroda

Jarní prázdniny 2023 – Plzeňský kraj

Jarní prázdniny v Plzeňském kraji budou rozmanité. Můžete vyrazit do přírody, na lyže, ale také zabavit děti ve městě. Přinášíme vám spousty tipů, díky kterým můžete zpestřit menším i větším školákům volný čas.
Plzeňský kraj | Zážitky