Úvod > Aktuality > Becherova vila v Karlových Varech ožije relaxačně meditativní hudbou
Becherova vila v Karlových Varech ožije relaxačně meditativní hudbou
">
Kultura

Becherova vila v Karlových Varech ožije relaxačně meditativní hudbou

"Interaktivní galerie Becherova vila v Karlových Varech, pobočka Galerie umění Karlovy Vary, hostí tuto sobotu další z koncertů přehlídky alternativní hudby Horem pádem. "
Se svou relaxačně meditativní hudbou v Becherově vile vystoupí karlovarské trio Primitivové neznámé kultury, které zároveň pokřtí své nové album Jak se vám daří? Na nahrávání tohoto v pořadí třetího alba si trio, které na této scéně působí devátým rokem ve složení Zuzana Töröková, Michal Fejt a Lev Havlíček, přizvalo speciálního hosta – houslistu Radka Svobodu. Ten se skupinou vystoupí i na tomto koncertě. Začátek je v 19.30 hodin, vstupné je dobrovolné.

Becherova vila byla nedávno zrekonstruovaná Karlovarským krajem s příspěvkem z fondů Evropské unie. Správu této budovy má na starosti Galerie umění Karlovy Vary, vila Becher je pro galerii třetí pobočkou, po budově na Goethově stezce a Letohrádku v Ostrově.

Zároveň je multifunkčním prostorem, kde se odehrávají výstavy současného výtvarného umění, workshopy a umělecké dílny či mezinárodní umělecké projekty. V suterénu vily jsou ateliéry pro malbu, keramickou tvorbu a grafiku, dále společenský sál a výstavní prostory.
Dům umění Becherova vila – rodinný palác Becherů

Dům umění Becherova vila – rodinný palác Becherů

Ve vilové čtvrti Karlových Varů najdete dům s názvem místního slavného likéru. Objekt je i se zahradou součástí památkově chráněného území, navíc je zapsanou kulturní památkou. Dnes je upravena na interaktivní galerii pro mladé výtvarníky.