Úvod > Aktuality > Bavte se při koncertech v pražském metru
Bavte se při koncertech v pražském metru
"> ">
Zážitky

Bavte se při koncertech v pražském metru

  • Vydáno24. dubna 2019
Chcete se pobavit a užít si skvělé koncerty cestou z práce? Pokud pojedete metrem ve středu 24. dubna v čase od 9 do 22 hodin, tak vás čekají koncerty přímo v jednotlivých stanicích. Představí se 43 hudebních uskupení hrajících nejrůznější hudební žánry.
Již poosmé pro vás připravil Dopravní podnik hlavního města Prahy společně s Konzervatoří a VOŠ Jaroslava Ježka jarní koncerty v 5 vybraných stanicích pražského metra. Ve středu 24. dubna tak od 9 do 22 hodin vystoupí v pražském metru přes 40 hudebních uskupení. Program každého ze souborů je plánovaný na 45 minut a v průběhu celodenního programu zazní více než 20 různých žánrů. Zazní blues, soul, rock, jazz a chybět nebude ani elektronická hudba jako drum and bass.

Koncerty probíhají ve stanicích Můstek (trasa A), náměstí Republiky (trasa B), Florenc (trasa C), Hlavní nádraží (trasa C) a Hradčanská (trasa A).
 

Odpolední koncerty ve stanicích

MetroOdpoledne se můžete zaposlouchat například do muziky Ksenia bandu na Můstku nebo Quarteta Pavla Bořkovce na Hradčanské. Obě kapely začnou hrát v 16:00 hodin. Pop rockový zpěvák a písničkář Jan Vytásek & Blackbirds rozezvučí stanici Florenc v 17:00 hodin. Na stejném místě jej v 18:00 vystřídá Maranatha Gospel Choir, zatímco K band bude vyhrávat ve stejný čas na Hlavním nádraží. Na stejném místě vystoupí v 19:00 Big band VOŠ.

V pozdějších večerních hodinách se setkáte s Barborou Šedivou and Soulnight na Můstku od 20:00 hodin nebo skupinou Elias & The Shepherds ve stanici Florenc, která čerpá z tradiční irské hudby. Od 21:00 zahraje na náměstí Republiky jazzové uskupení Samurai Karate, na Hlavním nádraží Brass Avenue (brass-pop) a na Můstku skupina Rozpad východného bloku (pop, soul, drum&bass).