Úvod > Aktuality > Bartolomějské posvícení a Milevské městské slavnosti doplní řada doprovodných akcí
Kultura

Bartolomějské posvícení a Milevské městské slavnosti doplní řada doprovodných akcí

  • Vydáno24. srpna 2023
Tradičně nejvýznamnější akcí města Milevsko je Bartolomějské posvícení – Milevské městské slavnosti 2023, které se letos uskuteční ve dnech 24. až 27. srpna 2023. Slavnosti nabídnou nepřebernou nabídku kulturního vyžití nejen pro obyvatele města Milevska, ale i širokého okolí. V nabídce si jistě vyberou to své jak děti, tak i ti dříve narození.

MilevskoProgram Milevských slavností začíná ve čtvrtek 24. srpna slavnostním koncertem, který proběhne v klášterní bazilice v Milevsku. Koncert Pocta klasické hudbě, který bude pod taktovou jedinečného dirigenta a houslisty Oldřicha Vlčka.

Pátek 25. srpna bude tradičně ve znamení rockové hudby. Těšit se můžete narockové mazáky skupin Abraxas a Paradox, milevskou oblíbenou skupinu Fantom a bandu mladých talentů Fusky Dus. Program bude zahájen v 18:30 hodin v parku Bažantnice. 
 

Víkendový program slavností

Milevské městské slavnostiRodinná sobota 26. srpna nabídne bohatým program – z hudebního části to bude například jedinečná kapela Jelen, dále kapela UDG, MikAel, Ticho de pre Cupé Band, Escape 2 The Jungle, The Beautifuls, Jaromír Kašpar nebo Prvoci. V sobotu nejen na ty nejmenší bude čekat i dětská scéna, která nabídne pohádkové divadlo, soutěže, hry, dětskou diskotéku, ukázku sportovních a tanečních skupin, nabídne možnost si vyzkoušet různé sporty, vytvořit si maličkost v maškarní dílničce či dozvědět se něco nového o třídění a elektroodpadu v zóně Elektrowin.
 
Milevské slavnosti budou pokračovat i v neděli 27. srpna, kdy se v kostele na nám. E. Beneše od 10:30 bude konat mše svatá za město Milevsko. Zábavný program se bude odehrávat tradičně v lidovém tónu, představí se kapela Patrola Šlapeto, Bohemia a Kovačka a proběhne také soutěž o nejlepší Posvícenský koláč. Kromě pestrého programu v amfiteátru můžete v neděli také navštívit Den otevřených dveří v Domu kultury Milevsko, kde k prohlédnutí bude téměř celý dům kultury, nebudou chybět ani různé dílničky, ukázky tanců, fotografická výstava, soutěž, "mini" kino či dětský koutek. Celé slavnosti budou zakončeny jedinečným Muzikálovým koncertem ve velkém sále DK. Součástí celých slavností bude také mnoho doprovodných akcí, které se konají po celém Milevsku.
Milevské muzeum

Milevské muzeum

Na severním okraji Milevska, v prvním nádvoří zdejšího premonstrátského kláštera, sídlí v budově barokní prelatury už více než padesát let Milevské muzeum. Muzejní sbírky, které jsou nyní instalovány cca na 750 metrech čtverečních, dokumentují především dějiny města a kláštera.

Milevský klášter bratří premonstrátů – nejstarší klášter jižních Čech

Milevský klášter bratří premonstrátů – nejstarší klášter jižních Čech

Milevský klášter, založený roku 1187, je nejstarším na jihu Čech. Přes všechny vzestupy i pády, kterými během historie prošel, si však zachoval své genius loci. Klášterní bazilika je jedinou románskou bazilikou v jižních Čechách a neméně pozoruhodný je i kostel sv. Jiljí, který se v areálu nachází.

Další aktuality

Podzimní výlovy rybníků 2023

Tak jako slunce a voda patří k létu, sníh a mráz k zimě, tak vypouštění a výlovy rybníků patří k podzimu. Vůně bahna, grogu či svařeného vína, rybářské sítě plné ryb a praktické ukázky rybářského řemesla dělají z výlovů vděčný divácký zážitek.
Jihočeský kraj | Gurmánská turistika

20 tipů na výlet na Budějovicku pro hezké podzimní zážitky

Každý, kdo uvažuje o podzimní dovolené v tuzemsku, nebo chce strávit třeba jen příjemný rodinný víkend, by měl zamířit na Budějovicko. Oblast mezi Českými Budějovicemi, Hlubokou nad Vltavou a Týnem nad Vltavou nabízí sportovní a relaxační aktivity, oblíbené historické památky, krásnou přírodu i skvělou lokální gastronomii. Podzimní Budějovicko má rozhodně co nabídnout!
Jihočeský kraj | Životní styl

V České Třebové proběhne Den železnice

Oslavy Dne železnice se v České Třebové se uskuteční v sobotu 16. září 2023. I když k největším lákadlům patří tradičně jízdy speciálními vlaky, připravili organizátoři v rámci svátku železnic také bohatý doprovodný program v areálu českotřebovského depa.
Jihočeský kraj | Zážitky

Táborská setkání se blíží: město ožije největšími historickými slavnostmi v České republice

Máte rádi atmosféru středověku? Láká vás tradiční hudba, zpěv a veselení pod širým nebem? Pak si nenechte ujít 32. ročník festivalu Táborská setkání, který se bude konat ve dnech 15. až 17. 9. 2023. Město Tábor je pro dobové slavnosti jako stvořené. Historické centrum s několika náměstími, křivolaké uličky i bohatá zeleň za městskými hradbami ožije na tři dny dávnou historií první poloviny 15. století, do časů, kdy se vlády nad městem ujal husitský vojevůdce Jan Žižka z Trocnova.
Jihočeský kraj | Zážitky

Brambory: historie oblíbené potraviny, bramborové hostiny, slavnosti a příběhy

Když někdo skončí těsně pod stupni vítězů, říká se, že dostal bramborovou medaili. Vůči bramborám to ale není úplně fér: v mnoha světových kuchyních včetně té naší, tedy české, moravské i slezské, jim patří první místo. Také se na našich stolech objevují už pěknou řádku let: první dochované zmínky o bramborách v českých zemích zmiňují hostinu Viléma Slavaty v roce 1623 v Jindřichově Hradci.
Jihočeský kraj | Gurmánská turistika

Houby kolem nás: jména po houbách, přírodní útvary i houbařské akce

Houbařská sezóna je v plném proudu, houbaři nosí z lesů plné košíky a leckterou domácností voní smaženice, hříbková omáčka anebo schnoucí houby. Podle statistik „průměrná" česká rodina sesbírá za rok šest kilogramů hub. Patříme prostě k nejvášnivějším houbařům na světě! Pokud si od sběru těchto lesních darů chcete trochu odpočinout, ale zároveň si i užít „houbařskou horečku“ trochu jinak, vypravte se s námi na pár kuriózních houbařských výprav nebo zajímavou houbařskou výstavu.
Jihočeský kraj | Příroda

Na zámku Ohrada si užijete Vorařský den

Pojďte si do muzea lesnictví, myslivosti a rybářství v sobotu 9. září 2023 připomenout již zaniklý způsob přepravy na vodních tocích a stará řemesla. Čeká vás bohatý program Vorařského dne na loveckém zámku Ohrada, jehož součástí budou i soutěže, hry a tvořivé dílny pro děti, potěší celou rodinu.
Jihočeský kraj | Zážitky

V Hoslovickém mlýně se budou v sobotu slavit dožínky

Ve vodním mlýně v Hoslovicích na Strakonicku se v sobotu 26. srpna 2023 koná oblíbená akce s názvem Dožínky ve Vodním mlýně Hoslovice. Těšit se můžete na ukázky života na mlýně a oslavy sklizně na vesnici z pohledu minulosti. Nebude chybět pouštění mlýnského kola a komentované prohlídky mlýna.
Jihočeský kraj | Památky