!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Bartolomějské posvícení a Milevské městské slavnosti doplní řada doprovodných akcí
Bartolomějské posvícení a Milevské městské slavnosti doplní řada doprovodných akcí
"> "> "> Milevsko "> Milevsko "> Milevsko
Kultura

Bartolomějské posvícení a Milevské městské slavnosti doplní řada doprovodných akcí

Vydáno 21. srpna 2019
Tradičně nejvýznamnější akcí města Milevsko je Bartolomějské posvícení – Milevské městské slavnosti 2019, které se letos uskuteční ve dnech 22. až 25. srpna 2019. Slavnosti nabídnou nepřebernou nabídku kulturního vyžití nejen pro obyvatele města Milevska, ale i širokého okolí. V nabídce si jistě vyberou to své jak děti, tak i ti dříve narození.

MilevskoProgram Milevských slavností začíná ve čtvrtek 22. srpna od 18 hodin koncertem Pocta české hudbě, který se uskuteční v klášterní bazilice v Milevsku. V programu zazní skladby Zazní zde díla autorů G. Ph. Telemanna, G. F. Handela, L. Boccheriniho, P. de Sarasate, B. Smetany, A. Dvořáka, F. Schuberta, L. Cohena, V. Gomeze nebo A. V. Michny.

Pátek 23. srpna bude ve znamení rockové hudby. Jako první se v 18:30 hodin představí autorská kapela Natural. Následovat ji bude milevská kapela Fantom a oblíbená Pumpa. Rockový den zakončí svým vystoupení kapela Elizabeth.
 

Víkendový program slavností

Milevské městské slavnostiSobota 24. srpna bude patřit především rodinám a dětem. Pro nejmenší návštěvníky bude připravena dětská scéna, na které budou až do pozdního odpoledne pro děti připraveny různé soutěže, diskotančení nebo soutěžní víceboj pro děti i dospělé. Od 20 hodin svou show ukáže populární kapela a hvězda letošního posvícení kapela Mirai, která svými hity Když nemůžeš, tak přidej víc nebo Anděl ovládla českou hudební scénu. V pozdějších večerních hodinách se představí kapela Megaphone, kterou vystřídá kapela Ticho de pre cupé band.
 
Milevské slavnosti budou pokračovat i v neděli 25. srpna, kdy se v kostele na nám. E. Beneše od 10:30 bude konat mše svatá za město Milevsko. V prostorách parku Bažantnice bude v neděli dopoledne probíhat program v režii Myslivecké jednoty Písek. Ten zahájí v 10:00 hudební vystoupení kapely Hastrmani, která bude hrát po celé dopoledne, následované v 10:30 hodin slavnostním zahájením.

Poté se můžeme těšit na vystoupení trubačů Okresního mysliveckého spolku Písek a Lesnické školy, ukázky vábení zvěře s ukázkami sokolnictví, přehlídku loveckých psů s výkladem, ukázky výcviků psů a soutěže, jejichž vyhodnocení proběhne ve 13:00. Program se poté přesune opět na podium, kde se od 14:00 hodin můžete těšit na koncerty kapel Bohemia, Kovačka a Moravanka. Od 15:00 proběhne Přehlídka posvícenských koláčů, výherci obdrží poukaz od sponzora soutěže Jednoty SD Milevsko.
Milevský klášter bratří premonstrátů - nejstarší klášter jižních Čech

Milevský klášter bratří premonstrátů - nejstarší klášter jižních Čech

Milevský klášter, založený roku 1187, je nejstarším na jihu Čech. Přes všechny vzestupy i pády, kterými během historie prošel, si však zachoval své genius loci. Klášterní bazilika je jedinou románskou bazilikou v jižních Čechách a neméně pozoruhodný je i kostel sv. Jiljí, který se v areálu nachází.

Milevské muzeum

Milevské muzeum

Na severním okraji Milevska, v prvním nádvoří zdejšího premonstrátského kláštera, sídlí v budově barokní prelatury už více než padesát let Milevské muzeum. Muzejní sbírky, které jsou nyní instalovány cca na 750 metrech čtverečních, dokumentují především dějiny města a kláštera.