Úvod > Aktuality > Na zámku v Cholticích chystají den se zvířátky
Památky

Na zámku v Cholticích chystají den se zvířátky

  • Vydáno14. července 2017
Den se zvířátky v zámeckém areálu a v parku závody v králičím hopu si můžete v Cholticích užít 15. července 2017. Pro děti je připravena zoo exotických zvířat, projížďky na koni, tvořivé dílny, „tématický minigolf“ a mnoho dalšího. Po celou sobotu je možnost také fandit na závodech v králičím hopu. Králíčci soutěží ve skoku vysokém, dalekém a také v parkurovém skákání. Vstupné je dobrovolné.
Zámecký prohlídkový okruh návštěvníkům nabízí také vlastivědné muzeum s barokní lékárnou, originálními barokními skvosty a archeologickými nálezy, a unikátní kapli svatého Romedia. Přístupný je rovněž zámecký park s mnoha vzácnými dřevinami, který přechází v rozsáhlou zámeckou oboru, jejíž nynější podoba pochází z první poloviny 19. století.

Choltický zámek jr otevřen pro návštěvníky denně, kromě pondělí, a to od 10:00 do 17:00. V průběhu sezóny budou návštěvníkům nabídnuty i večerní prohlídky v rámci speciálních akcí.
Zámek Choltice – za vodníky, pohádkovými bytostmi a Švandou Dudákem

Zámek Choltice – za vodníky, pohádkovými bytostmi a Švandou Dudákem

Svět zážitků nejen pro děti – to je podtitul nově otevíraných expozic na zámku v Cholticích u Přelouče, zaměřených nejen na vodníky, ale především a hlavně na půvabný svět černého divadla, který vás obklopí a vtáhne do sebe. Zajímavá je i expozice historické lékárny.