Úvod > Aktuality > Avon pochod 2019 startuje v sobotu
Avon pochod 2019 startuje v sobotu
"> "> "> "> "> ">
Zážitky

Avon pochod 2019 startuje v sobotu

  • Vydáno14. června 2019
Díky lidské solidaritě se každoročně koná Avon Pochod za zdravá prsa, kterého se účastní miliony lidí ve více než 58 zemích světa na důkaz podpory ženám s rakovinou prsu. Heslo letošní kampaně Avon Pochodu je „nezáleží na tom, co máme na hlavě, ale co nosíme v srdci“. 19. ročník charitativní akce se koná v sobotu 15. června, sraz je ve 12:00 na Staroměstském náměstí.
Avon pochodDalší Avon Pochod plný solidarity, naděje a optimismu startuje 15. 6. 2019. Symbolická trasa dlouhá přibližně 3 km povede ze Staroměstského náměstí přes nábřeží na ostrov Štvanice. Stejně jako loni, vstupenkou na pochod je tričko - letos pruhovaná, námořnická s růžovou kapsičkou anebo růžová s pruhovanou kapsičkou.

Vyráží se 15. 6. ve 12:00 ze Staroměstského náměstí a jde se směr Štvanice. Tam proběhne odpolední a večerní program. Trasa pochodu letos povede ulicemi Pařížská – Čechův most – nábřeží Edvarda Beneše – nábřeží Kapitána Jaroše – Hlávkův most na Štvanici, kde proběhne bohatý odpolední a večerní program. Těšit se můžete na Gipsy.cz, Mirai, Emmu Smetanu, Pavla Caltu nebo Vojtěcha Drahokoupila.

Avon pochodNa start Avon Pochodu sepostaví i ambasadorky či známé osobnosti, které přijdou bojovat proti zákeřné nemoci a dodat odvahu nemocným ženám a jejich rodinám.

Ambasadory pro rok 2019 se stali: Pavla Tomicová, Vanda Hybnerová, Iva Pazderková, Gábina Partyšová, Petr Vágner, Roman Vojtek, Dana Morávková, Tonya Graves, Debbi, Libor Bouček nebo Pavel Calta.
Ostrov Štvanice v Praze

Ostrov Štvanice v Praze

Štvanice je pražský vltavský ostrov mezi Karlínem a Holešovicemi v katastru Holešovic, náležející však původně ke Karlínu. V těchto místech byla řeka mělká a vytvořila se zde řada říčních ostrovů, z nichž ostatní při regulacích říčního koryta postupem času zanikly.

Staroměstské náměstí v Praze – nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí v Praze – nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí je jednou z povinných zastávek při návštěvě Prahy. V každou celou hodinu se shromáždí davy turistů před Staroměstskou radnicí, aby sledovali pochod apoštolů na historickém orloji. Jiní odpočívají na lavičkách nebo na zahrádkách kaváren a vdechují atmosféru tohoto místa.

Čechův most – jedinečná mostní secese v Praze

Čechův most – jedinečná mostní secese v Praze

Je desátým pražským mostem po proudu Vltavy. Jedná se o jedinou takto velkou secesní mostní konstrukci v České republice. Právě proto patří mezi státem chráněné technické památky.

Za luxusními nákupy do Pařížské třídy v Praze

Za luxusními nákupy do Pařížské třídy v Praze

Pařížská třída nenese své jméno náhodou. Ulice, která vede z pražského Staroměstského náměstí k mostu Svatopluka Čecha, byla postavena na přelomu 20. století podle vzoru pařížských bulvárů.

Hlávkův most v Praze – nejširší most České republiky

Hlávkův most v Praze – nejširší most České republiky

Hlávkův most je nejširším mostem v České republice a vůbec prvním pražským betonovým mostem přes řeku Vltavu. Překlenuje dvě vltavská ramena a ostrov Štvanici a spojuje Holešovice s Florencí. Od roku 1900 zde stál provizorní dřevěný most, který roku 1912 vystřídal most betonový.