Úvod > Aktuality > Avon pochod 2019 startuje v sobotu

Avon pochod 2019 startuje v sobotu

Vydáno 14. června 2019 Zážitky
Díky lidské solidaritě se každoročně koná Avon Pochod za zdravá prsa, kterého se účastní miliony lidí ve více než 58 zemích světa na důkaz podpory ženám s rakovinou prsu. Heslo letošní kampaně Avon Pochodu je „nezáleží na tom, co máme na hlavě, ale co nosíme v srdci“. 19. ročník charitativní akce se koná v sobotu 15. června, sraz je ve 12:00 na Staroměstském náměstí.
Avon pochodDalší Avon Pochod plný solidarity, naděje a optimismu startuje 15. 6. 2019. Symbolická trasa dlouhá přibližně 3 km povede ze Staroměstského náměstí přes nábřeží na ostrov Štvanice. Stejně jako loni, vstupenkou na pochod je tričko - letos pruhovaná, námořnická s růžovou kapsičkou anebo růžová s pruhovanou kapsičkou.

Vyráží se 15. 6. ve 12:00 ze Staroměstského náměstí a jde se směr Štvanice. Tam proběhne odpolední a večerní program. Trasa pochodu letos povede ulicemi Pařížská – Čechův most – nábřeží Edvarda Beneše – nábřeží Kapitána Jaroše – Hlávkův most na Štvanici, kde proběhne bohatý odpolední a večerní program. Těšit se můžete na Gipsy.cz, Mirai, Emmu Smetanu, Pavla Caltu nebo Vojtěcha Drahokoupila.

Avon pochodNa start Avon Pochodu sepostaví i ambasadorky či známé osobnosti, které přijdou bojovat proti zákeřné nemoci a dodat odvahu nemocným ženám a jejich rodinám.

Ambasadory pro rok 2019 se stali: Pavla Tomicová, Vanda Hybnerová, Iva Pazderková, Gábina Partyšová, Petr Vágner, Roman Vojtek, Dana Morávková, Tonya Graves, Debbi, Libor Bouček nebo Pavel Calta.
Ostrov Štvanice v Praze

Ostrov Štvanice v Praze

Štvanice je pražský vltavský ostrov mezi Karlínem a Holešovicemi v katastru Holešovic, náležející však původně ke Karlínu. V těchto místech byla řeka mělká a vytvořila se zde řada říčních ostrovů, z nichž ostatní při regulacích říčního koryta postupem času zanikly.

Staroměstské náměstí v Praze - nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí v Praze - nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí je jednou z povinných zastávek při návštěvě Prahy. V každou celou hodinu se shromáždí davy turistů před Staroměstskou radnicí, aby sledovali pochod apoštolů na historickém orloji. Jiní odpočívají na lavičkách nebo na zahrádkách kaváren a vdechují atmosféru tohoto místa.

Čechův most - jedinečná mostní secese v Praze

Čechův most - jedinečná mostní secese v Praze

Je desátým pražským mostem po proudu Vltavy. Jedná se o jedinou takto velkou secesní mostní konstrukci v České republice. Právě proto patří mezi státem chráněné technické památky.

Za luxusními nákupy do Pařížské třídy v Praze

Za luxusními nákupy do Pařížské třídy v Praze

Pařížská třída nenese své jméno náhodou. Ulice, která vede z pražského Staroměstského náměstí k mostu Svatopluka Čecha, byla postavena na přelomu 20. století podle vzoru pařížských bulvárů.

Hlávkův most v Praze - nejširší most České republiky

Hlávkův most v Praze - nejširší most České republiky

Hlávkův most je nejširším mostem v České republice a vůbec prvním pražským betonovým mostem přes řeku Vltavu. Překlenuje dvě vltavská ramena a ostrov Štvanici a spojuje Holešovice s Florencí. Od roku 1900 zde stál provizorní dřevěný most, který roku 1912 vystřídal most betonový.