Úvod > Aktuality > Na hradě Svojanov zažijete Noc běsů

Na hradě Svojanov zažijete Noc běsů

Vydáno 6. června 2019 Zážitky
Hrad Svojanov připravil na letošní návštěvnickou sezonu zcela novou akci. Přes den bude hrad patřit dětem a pohádkovým postavám, v noci se hrad promění v sídlo běsů. Odvážní návštěvníci tak budou moci projít hradní stezkou odvahy. Dny pohádek a noci běsů se odehrají 7. až 9. června 2019.
Hrad SvojanovHrad Svojanov ve spolupráci s letohradským spolkem Honorata připravil na letošní sezonu Pohádkové prohlídky pro rodiny s malými dětmi. S pohádkovými postavami se můžete setkat v sobotu a neděli od 9:30 do 16:00 hodin. V různých částech hradu, uvnitř i venku, se odehrají scény ze známých českých pohádek. Potkáte tak princezny, krále, Jiříka a Zlatovlásku, čerta s Káčou a mnohé další. Účastníci prohlídek by však měli počítat s tím, že budou vtažení do děje. 

PrinceznaNa páteční a sobotní večer se mohou těšit ti, kteří mají pro strach uděláno. Hradem se budou totiž prohánět strašidelné stvůry. V 19 hodin se na stezku odvahy bez průvodce vydají první odvážlivci. Kde na ně budou čekat skřeti, čerti, zombie, upíři a další strachnahánějící postavy, prozrazovat nebudeme. Jedno je však jisté. Tyto bytosti rozhodně nenechají návštěvníky nočního hradu bez povšimnutí. Pro všechny tedy máme důležitou informaci. Noci běsů nejsou vhodné pro malé děti. Je na zvážení dospělých, jestli je na strašidelný výlet vezmou s sebou. V prostorách hradu doprovodí návštěvníky průvodci, venkovní dobrodružství už bude pouze na výletnících.   

Noc BěsůNa denní pohádkové i večerní strašidelné prohlídky není nutné se předem objednávat. Prohlídky budou vycházet v poměrně krátkých intervalech. Kdo bude mít ale zájem, může si prohlídku objednat. Procházky s pohádkami budou vycházet v půlhodinových intervalech s tím, že poslední začne v 16 hodin. Výpravy za nočními příšerami jsou naplánované po patnácti minutách. Pokud se na hrad chystají větší skupiny návštěvníků a chtějí mít jistotu, že půjdou ve stejné prohlídce, pak by si ji měli předem domluvit. Bližší informace zájemci získají na telefonním čísle 461 744 124.

A pokud chcete zažít trochu strachu a napětí, navštivte hrad ve večerních hodinách, kdy budou prohlídky pro odvážné bez průvodce. Strašidelné prohlídky budou probíhat v pátek a v sobotu od 19:00 do 23:00 hodin.
Hradní penzion Svojanov - ubytování přímo v areálu hradu

Hradní penzion Svojanov - ubytování přímo v areálu hradu

Hrad Svojanov nabízí ojedinělou možnost ubytování přímo ve vlastním areálu. Pokoje penzionu jsou situovány v prvním patře empírové vstupní budovy. V minulosti tyto prostory sloužily jako byty pro úředníky správy panství.

Hrad Svojanov - místo, kde mísí gotika s empírem, tedy středověk s 19. stoletím

Hrad Svojanov - místo, kde mísí gotika s empírem, tedy středověk s 19. stoletím

Jedním z nejstarších královských hradů v ČR je malebný hrad Svojanov ležící nad údolím řeky Křetínky. Je to zároveň jediný hrad v republice, v jehož architektuře se mísí gotika s empírem, tedy středověk s 19. stoletím. Navštívit můžete i ojedinělý dům zbrojnošů.

Další aktuality

9.12.
2019
Na návštěvu do minulosti láká Betlém v Hlinsku

Na návštěvu do minulosti láká Betlém v Hlinsku

Východní Čechy | Zážitky
30.11.
2019
V Pardubicích začínají vánoční trhy

V Pardubicích začínají vánoční trhy

Východní Čechy | Zážitky