Úvod > Aktuality > Asanace v Divadle Na zábradlí
Asanace v Divadle Na zábradlí
">
Zážitky

Asanace v Divadle Na zábradlí

  • Vydáno11. ledna 2012
Pražské divadlo Na zábradlí uvede jako svou první letošní premiéru hru Václava Havla Asanace. V rolích architektů, kteří připravují asanaci středověkého městečka, se mimo jiné představí Jiří Ornest, Kristina Maděričová, Ondřej Veselý nebo Igor Chmela. Premiéra se uskuteční 13. ledna 2012, necelý měsíc po autorově smrti.
Havlovu Asanaci zařadilo Divadlo Na zábradlí do svého dramaturgického plánu již na jaře loňského roku. Václav Havel působil v Divadle Na zábradlí nejdříve jako kulisák, osvětlovač a později zejména jako jeho dramaturg. Jeho jméno je s touto pražskou scénou neodmyslitelně spjato a společně s Janem Grossmanem byl jednou z klíčových postav historie DNz. V minulosti zde byly také uvedeny mnohé z jeho her. Například Zahradní slavnost (1963, r. Otomar Krejča), Vyrozumění (1968, r. Jan Grossman), Ztížená možnost soustředění (1968, r. Václav Hudeček; 1997, r. Andrej Krob), Largo desolato (1990, r. Jan Grossman) a další.
Expozice Knihovny Václava Havla

Expozice Knihovny Václava Havla

Václav Havel – český mýtus aneb Havel v kostce. Cílem expozice je představit celistvost života a osobnosti Václava Havla. Většina exponátů pochází od Václava Havla, některé dokumenty jsou zapůjčeny Památníkem národního písemnictví, Divadelním ústavem a Divadlem Na Zábradlí.