Úvod > Aktuality > Armádní muzeum na Vítkově začne ještě letos velkou rekonstrukci
Armádní muzeum na Vítkově začne ještě letos velkou rekonstrukci
">
Kultura

Armádní muzeum na Vítkově začne ještě letos velkou rekonstrukci

  • Vydáno17. února 2017
Historickou budovu armádního muzea na pražském Vítkově ještě letos čeká rekonstrukce, muzeum a expozice by měly dostat novou podobu do tří let. Práce začnou letos na podzim, hotovo by mělo být v roce 2020.
VítkovOblíbené muzeum na Vítkově budou letos čekat některé zásadní změny. Zastřešena bude dvorana, čímž VHÚ získá další výstavní prostory, návštěvnický vchod bude nově vést do suterénu budovy. Změny se budou také týkat i jednotlivých expozic. Expoziční plocha muzea by se tak měla zdvojnásobit a své místo tam naleznou také nové stálé výstavy věnované období od pravěku po současnost. V muzeu si po rekonstrukci budete moci prohlédnout stovky sbírkových předmětů VHÚ, které byly zatím vystaveny ve Schwarzenberském paláci na Hradčanech.
 
Armádní muzeum by mělo ve stávající podobě fungovat do konce letošních prázdnin, pak se budou exponáty stěhovat do depozitářů v Lešanech. Znovuotevření muzea se plánuje na říjen 2020, kdy VHÚ oslaví rovných 100 let své existence.
Památník národního osvobození – Armádní muzeum Žižkov

Památník národního osvobození – Armádní muzeum Žižkov

Armádní muzeum Žižkov po kompletní rekonstrukci otevírá 28.10.2022. Navštívit lze další expozice – muzeum Kbely, Vojenské technické muzeum Lešany, expozici ve Schwarzenberském paláci, Národní památník hrdinů heydrichiády v Resslově ulici.

Vojenské technické muzeum v Lešanech

Vojenské technické muzeum v Lešanech

Mezi obcemi Krhanice a Lešany u Týnce nad Sázavou se v prostoru bývalých dělostřeleckých kasáren nachází od roku 1996 expozice Vojenského technického muzea Vojenského historického ústavu Praha.

Národní památník na Vítkově v Praze

Národní památník na Vítkově v Praze

Od roku 2000 spravuje Historické muzeum Národního muzea v Praze Národní památník na Vítkově se známou sochou Jana Žižky na vrcholu.