Úvod > Aktuality > Areál zdraví ve Velkých Losinách již slouží návštěvníkům
Areál zdraví ve Velkých Losinách již slouží návštevníkum
"> Areál zdraví ve Velkých Losinách již slouží návštevníkum "> Nove otevrený Areál zdraví, která se otevrel pro všechny zájemce 1. února "> Lázenský areál ve Velkých Losinách
Životní styl

Areál zdraví ve Velkých Losinách již slouží návštěvníkům

  • Vydáno5. února 2014
Areál zdraví ve Velkých Losinách již slouží veřejnosti. Návštěvníci zde mohou vyzkoušet víceučelovou halu, prolézačky, venkovní posilovnu i rybník. Nově otevřený Areál zdraví leží mimo centrum obce, nachází se mezi dvěma významnými památkami – ruční papírnou a zámkem. Mimo sportovního vyžití nabízí areál také kulturní akce.
Areál zdraví Velké LosinyNově otevřený Areál zdraví, která se otevřel pro všechny zájemce 1. února, se nachází na prostranství u zámku Velké Losiny a skládá se ze tří částí. Jeho srdcem je víceúčelová hala, která slouží pro kulturní i sportovní aktivity. Splňuje podmínky pro řadu míčových her, jako tenis volejbal, futsal, nohejbal nebo badminton. Při hudebních produkcích nebo tanečních zábavách se do haly vejdou až čtyři stovky sedících návštěvníků.

V prostorách haly je vybudována restaurace, která by měla zahájit provoz v nejbližší době. Před halou se nachází parkoviště pro padesát vozů a směrem k zámku volnočasový areál s rybníčkem. Děti se zde vyřádí na prolézačkách, skluzavkách, houpačkách či kolotočích. Dospělí si mohou zlepšit fyzičku na několika strojích, které tvoří posilovnu pod širým nebem. Součástí prostranství je také malý rybník.

Areál zdraví se nachází v těsné blízkosti velkolosinského zámku a ruční papírny. Příjezdová komunikace k areálu vede z Komenského ulice.
Areál zdraví ve Velkých Losinách

Areál zdraví ve Velkých Losinách

Areál zdraví ve Velkých Losinách, nedaleko zámku na louce vedle hlavní silnice, nabízí sportovní i kulturní vyžití. Můžete si zde zahrát míčové hry, ale také zlepšit svou fyzičku na několika strojích pod širým nebem. Děti se vyřádí na prolézačkách či v dětském koutku.

Ruční papírna Velké Losiny – Muzeum papíru

Ruční papírna Velké Losiny – Muzeum papíru

Původně žerotínská manufaktura na výrobu papíru pracuje ve Velkých Losinách nepřetržitě od konce 16. století až do dnešních dnů. Je jedním z posledních evropských svědků starého papírnického řemesla, jediná svého druhu v České republice.

Renesanční zámek Velké Losiny

Renesanční zámek Velké Losiny

Státní zámek Velké Losiny leží na jižním okraji stejnojmenné obce v údolí řeky Desné. Charakteristickým znakem, kterým je zámek nejznámější, jsou trojpodlažní arkády trojkřídlého areálu tzv. vysokého zámku. Místo je proslulé také čarodějnickými procesy.