Úvod > Aktuality > Zámek Ctěnice zve návštěvníky na výstavu Cukráři a cukrárny
Muzeum hlavního mesta Prahy porádá v Zámeckém areálu Ctenice výstavu Cukrári a cukrárny
"> Muzeum hlavního mesta Prahy porádá v Zámeckém areálu Ctenice výstavu Cukrári a cukrárny "> Zámek Ctenice - romantika na okraji Prahy "> Ctenický zámek u Prahy
Památky

Zámek Ctěnice zve návštěvníky na výstavu Cukráři a cukrárny

  • Vydáno20. září 2014
Muzeum hlavního města Prahy pořádá v Zámeckém areálu Ctěnice od 21. 9. 2014 do 1. 3. 2015 výstavu Cukráři a cukrárny. Výstava zachycuje stručnou historii cukrářského řemesla a je první z dlouhodobého cyklu výstav, které budou navazovat na stálou expozici ze sbírek Muzea hlavního města Prahy umístěnou v zámku Ctěnice ‒ „Řemesla v pořádku. Historie profesního sdružování od středověku po současnost“.
Muzeum hlavního města Prahy ve Ctěnicích zve na novou výstavu. Na výstavě Cukráři a  cukrárny si připomenete historii a výrobu čokolády, nugátu, marcipánu, perníku, cukru či zmrzliny. Projdete celou historií a dozvíte se mnoho zajímavostí.
 
Součástí výstavy je také ruční stroj na výrobu zmrzliny, skleněná máselnice, tvořítko na sněhové koule a mnoho dnes již zapomenutých cukrářských nástrojů, nádob, forem a nejroztodivnějších tvořítek, které patřily do zařízení cukrárny, výrobny i prodejny. Tyto exponáty jsou zapůjčeny z putovní výstavy Historické cukrárny autorů Jana Marouška a Petra Lukase.
 
K výstavě je také připravený bohatý doprovodný program. Každý měsíc až do konce výstavy bude připravena nejméně jedna víkendová akce pro veřejnost. Výstava je otevřena do prvního březnového dne 2015. 
Jezdecká škola Ctěnice

Jezdecká škola Ctěnice

Jezdecká společnost Ctěnice poskytuje ucelenou klasickou výuku jízdy na koni pod vedením zkušených trenérů a cvičitelů od samých počátků až po zvládnutí středního stupně sportovní výkonnosti.

Zámek Ctěnice – romantika na okraji Prahy

Zámek Ctěnice – romantika na okraji Prahy

Ve Ctěnicích, na severovýchodním okraji Prahy, najdete romantický zámecký areál, který je ideálním cílem pro cyklisty a rodiny s dětmi. V areálu zámku najdete také romantické ubytování v bývalé sýpce.