Úvod > Aktuality > Areál Monínec otevře lyžařskou sezónu jako první – již tento pátek!
Areál Monínec otevře lyžařskou sezónu jako první – již tento pátek!
"> "> ">
Zimní sporty

Areál Monínec otevře lyžařskou sezónu jako první – již tento pátek!

  • Vydáno16. listopadu 2021
Areál Monínec spustí provoz hlavní sjezdovky již tento pátek 19. listopadu 2021. Po celý víkend 19. a 21. listopadu bude sjezdovka "Horní kotva" otevřena pro lyžaře od rána od 9:00 do 16:00 hodin. Na denní lyžování se všechny vleky včetně lanové dráhy rozjedou pravděpodobně koncem prosince.
Lyžaři na MonínciAreál Monínec bude i letos jedním z prvních lyžařských středisek, které spustí zimní sezónu. Lyžaři si zde budou moci poprvé zajezdit již v pátek 19. listopadu. Čtvrtou zimu po sobě se zde využívá technologie zasněžování Snowfactory.

V pátek tu spustí ve skiareálu na Monínci Horní kotvu o délce 600 metrů a v plné šíři. V pátek se bude lyžovat večer od 18:00 do 21:00 hodin, o víkendu pak od 9:00 do 16:00 hodin. V provozu bude také lyžařská škola Monínec.

Veřejnost bude moci využít na Monínci dvou a 4hodinové a celodenní tarify a skipasy pro večerní lyžování. Dvě hodiny lyžování vyjdou na 420 Kč, čtyři hodiny na 505 Kč a celodenní jízdé je pak za 590 Kč. Večerní lyžování stojí 375 Kč.
Ski areál Monínec – skvělé lyžování nedaleko Prahy

Ski areál Monínec – skvělé lyžování nedaleko Prahy

Středisko uprostřed Čech v oblasti zvané Česká Sibiř je vybaveno nejmodernější technologií. Z Prahy je vzdálen pouhých 80 kilometrů a nabízí návštěvníkům dvě červeno modré sjezdovky s celkovou délkou 1 800 metrů i snowtubing. V létě se nabízí mnoho aktivit: lanový park, golf, koupaliště a další.

Stará poštovna ze Sněžky na Monínci

Stará poštovna ze Sněžky na Monínci

Jeden z nejvyšších vršků Čertovy hrbatiny, Monínec nedaleko Sedlce-Prčice, pyšně nese české poštovní „nej“. Přestěhovala se sem totiž nejstarší česká poštovna, která léta stávala na vrcholku hory Sněžky.

Česká Sibiř – drsný kraj v jižní části Miličínské vrchoviny

Česká Sibiř – drsný kraj v jižní části Miličínské vrchoviny

Česká Sibiř je oblast na rozhraní středních a jižních Čech umístěná zhruba mezi Voticemi, Sedlcem-Prčicí a Táborem, která dosahuje nadmořské výšky i přes 700 metrů. Své pojmenování získala oblast díky drsným klimatickým podmínkám, protože je zde zima delší a tužší než jinde ve vnitrozemí.

Hotel Monínec

Hotel Monínec

Areál Monínec leží na Javorové skále (723 m n.m.) necelých 70 km jižně od okraje Prahy. Nabízí ubytování v Hotelu Monínec*** s wellness a restaurací a dále v penzionech a artmánech. Z letních aktivit se nabízí například golf, tubing, naučná stezka, lanové parky, koupaliště, cyklotrasy a další.

Další aktuality