Úvod > Aktuality > Archiv hlavního města Prahy zve k nevšední návštěvě
Archiv hlavního mesta Prahy zve k návšteve
"> Archiv hlavního mesta Prahy zve k návšteve "> Prohlídky archivu budou doplneny ukázkami písemností, které zachycují životní príbehy slavných osobností "> K videni bude také kopie nejstarší mestské knihy ze 14. století
Kultura

Archiv hlavního města Prahy zve k nevšední návštěvě

  • Vydáno26. května 2018
U příležitosti Mezinárodního dne archivů se v městském archivu v neděli 27. května 2018 uskuteční „Den otevřených dveří“. V tento den se pražský Chodovec otevírá všem zájemcům o tajemné archivní prostředí ukrývající nevšední historické památky. Přesvědčte se, že historie může být poutavá pro malé i velké. Na vlastní oči poznejte, jak pracuje největší městský archiv v republice.
Archiv hlavního města Prahy zve k návštěvěAkce se koná v neděli 27. května při příležitosti Mezinárodního dne archivů od 10 do 18 hodin v budově Archivu hlavního města Prahy (v Archivní ulici č. 6 v Praze 4). 

Prohlídky archivu nabídnou možnost nahlédnout do neveřejné části archivu. Vstoupíte do depozitáře mezi archiválie, které zaznamenávají důležité okamžiky z minulosti města a jeho obyvatel. Dozvíte se, jaké historické dokumenty se archivují a jak se do archivu dostávají. V neposlední řadě uvidíte a uslyšíte, jakým způsobem se archiválie digitalizují, restaurují a jak je lze studovat.

Po zdolání mnoha desítek schodů se nadšencům otevře zcela ojedinělý pohled na město z prosklené „věže“. Zkrátka nepřijdou ani děti, které se mohou zabavit několika hrami s historickou nebo archivní tematikou.
Historie Nového Města a Praha panoramatická v Novoměstské radnici

Historie Nového Města a Praha panoramatická v Novoměstské radnici

Nová stálá expozice o historii Nového Města, jeho radnice a přilehlého Karlova náměstí se nachází v Novoměstské radnici v bytě věžníka.

Moravské kartografické centrum ve Velkých Opatovicích

Moravské kartografické centrum ve Velkých Opatovicích

Stálá expozice města Velké Opatovice je zaměřena na historický vývoj kartografie – vědy o zobrazování zemského povrchu na mapách, tvorbu map na území České republiky a především na Moravě a ve Slezsku.

Studijní a dokumentační centrum Norbertov Muzea hlavního města Prahy

Studijní a dokumentační centrum Norbertov Muzea hlavního města Prahy

Nedaleko Müllerovy vily stojí v památkové zóně Staré Střešovice v ulici Nad Hradním vodojemem budova s čp. 53. V objektu je dnes umístěno Studijní a dokumentační centrum Norbertov.