Úvod > Aktuality > V archeoskanzenu Modrá se strhne velkomoravská bitva o Veligrad
V archeoskanzenu Modrá se strhne velkomoravská bitva o Veligrad
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Památky

V archeoskanzenu Modrá se strhne velkomoravská bitva o Veligrad

  • Vydáno5. srpna 2021
Archeoskanzen v Modré pravidelně ožívá nejrůznějšími akcemi. Letošní srpen nabídne návštěvníkům opět atraktivní zážitky. Pro tento víkend 7. a 8. srpna bude opět připraven zajímavý a bohatý program – 16. ročník historického festivalu spojeného s velkomoravskou bitvou Veligrad 2021. V průběhu obou dnů je připraven bohatý doprovodný program s ukázkami řemesel, bojové ukázky, lukostřelba, dobové tržiště, soutěže pro děti i dospělé a mnoho dalších. Vrcholem sobotního i nedělního programu bude rekonstrukce bitvy.
bitva veligradArcheologický skanzen aneb Velkomoravské opevněné sídliště středního Pomoraví, kde nahlédnete do života starých Slovanů, se nachází v místech původního hradiště z dob Velké Moravy nedaleko Velehradu.

Možná ho znáte z historického filmu a čtyřdílného seriálu Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů, který se právě tady natáčel. O víkendu 7. a 8. srpna 2021 se tu strhne boj o hradiště – historická bitva z dob Velké Moravy. Užijete si velký historický festival s řadou doprovodných aktivit – s ukázkami řemesel, lukostřeleckým turnajem i spoustou soutěží pro děti a dospělé.

Vyvrcholením sobotního i nedělního programu bude rekonstrukce dávné bitvy. V bitvě uvidíte až dvě stovky účinkujících, z toho stovka bude bojovníků. Někteří z nich pojedou i na koních. Základní vstupné stojí 150 Kč, děti od 6 do 15 let, studenti a senioři zaplatí 100 Kč.
Terárium Modrá – džungle na dosah

Terárium Modrá – džungle na dosah

Největší terárium na Moravě, najdete v Modré, v těsné blízkosti Archeoskanzenu. Terárium ukazuje především ještěrky, hady, pavouky, želvy, žáby, štíry, ale také kajmana. Někteří živočichové žijí v pralesním prostředí, jiní pocházejí z pouští a polopouští.

Centrum slováckých tradic v Modré u Velehradu

Centrum slováckých tradic v Modré u Velehradu

Centrum Slováckých tradic se nachází v obci Modrá u Velehradu. Návštěvníci se mohou nejen seznámit s procesem pálení ovoce a historií vinařství, ale zároveň mohou ochutnat produkty typické pro místní kraj – ovocné destiláty a víno. Centrum dále doplňuje prodejna regionálních produktů a kavárna.

Přírodní biotop Modrá

Přírodní biotop Modrá

Přírodní koupaliště Modrá se nachází v areálu Živá voda v obci Modrá. Kromě toho, že se seznámíte s životem ve vodě i kolem vody, s vodními živočichy i rostlinami řeky Moravy, přilehlých potoků i tůní, je možné se také osvěžit v přírodním koupališti s brouzdalištěm.

Rezervace praturů v expozici Živá voda v Modré

Rezervace praturů v expozici Živá voda v Modré

Pratuři, původem ze středočeských Milovic, osídlili pastvinu, která je součástí unikátní expozice Živá voda. Na Moravu se tak tito původní kopytníci vrátili po mnoha staletích.

Další aktuality

25.5.
2022
Nenechte si ujít Jízdu králů ve Vlčnově

Nenechte si ujít Jízdu králů ve Vlčnově

Zlínský kraj | Zážitky
13.5.
2022
Zoo Zlín otevírá Jaguar Trek!

Zoo Zlín otevírá Jaguar Trek!

Zlínský kraj | Příroda