Úvod > Aktuality > Aquapark v Přerově nabízí i Kneippův chodník
Aquapark v Přerově nabízí i Kneippův chodník
">
Kultura

Aquapark v Přerově nabízí i Kneippův chodník

  • Vydáno20. září 2011
V nově zrekonstruovaném bazéně v Přerově si můžete nejen zaplavat nebo zařádit v populární divoké řece, ale čeká tu na vás také novinka s názvem Kneippův chodník.
Zatímco divoká řeka patří mezi známá a oblíbená vodní lákadla, Kneippův chodník se řadí spíše k lázeňským atrakcím. Jde o soustavu mělkých bazénků, jejichž dno je pokryté oblázky. V jednom z nich je teplá voda, ve druhém zase studená. Návštěvníci si nejdříve prohřejí a promasírují chodidla v teplé vodě, potom přejdou do studené. Tato léčebná metoda má pomáhat při poruchách krevního oběhu, bolestech hlavy či nachlazení.

Přerované mají díky ní k dispozici přestavěný a rozšířený venkovní padesátimetrový bazén i zmodernizovanou "pětadvacítku", nové dětské brouzdaliště či spoustu atrakcí jako dvouproudou desetimetrovou skluzavku, lezeckou stěnu nebo umělé vlnobití. Voda v bazénu je navíc ohřívaná solárními panely.

Novinkou areálu jsou i webové stránky www.bazenprerov.cz, kde se lidé dozvědí otevírací dobu koupaliště i informace o vstupném. To pro dospělého činí na celý den padesát korun, děti zaplatí o deset korun méně.
Město Přerov

Město Přerov

Uprostřed Moravy v Olomouckém kraji leží na řece Bečvě město Přerov. S městem je spojena řada známých jmen osobností, sídlí zde Muzeum Komenského či nejstarší tuzemské muzeum zaměřené na pedagogiku. Prohlédnout si můžete také několik dalších památek.