Úvod > Aktuality > Aplikace Záchranka míří do regionů s velkou letní soutěží o ceny
Aplikace Záchranka míří do regionů s velkou letní soutěží o ceny
"> "> "> ">

Aplikace Záchranka míří do regionů s velkou letní soutěží o ceny

Vydáno 1. července 2020 Životní styl
Zabalit svačinu, obout dobré boty, vzít si mapu, klíče, telefon se #zachrankaapp a vyrážíme! Vydejte se s aplikací Záchranka na cestu po České republice, překrásné zemi plné historických a přírodních památek. Letos v létě je pro vás připravena neopakovatelná jízda po nejatraktivnějších místech naší republiky.Tým ambasadorů vám představí nejen aplikaci Záchranka, ale i letní soutěž o ceny. Navíc si budete moct vyzkoušet na vlastní virtuální kůži, jaké to je pokusit se někomu zachránit život.
ZáchrankaNa 12 místech najdete letní zastávky #zachrankaapp na těch nejzajímavějších místech České republiky. Vydejte se na výlet a u toho si zasoutěžte o trička, batůžky, hrníčky a jiné předměty s logem aplikace Záchranka, nebo o další ceny od České centrály cestovního ruchu CzechTourism, či generálního partnera aplikace Záchranka - Nadace Vodafone.

A Jak se zúčastnit? Stačí na e-mail soutez@zachrankaapp.cz poslat odpovědi na 24 dotazů. Ty se vážou ke každému z míst, které s aplikací Záchranka navštívíte, ale také k první pomoci a k tomu, jak funguje aplikace Záchranka. Všechny odpovědi tedy najdete přímo v aplikaci Záchranka, nebo na webu zachranka.app. Mimo to organizátoři odmění na Instagramu také 10 vybraných nejlepších fotek s hashtagy #zachrankaapp, #bezpecnepocesku, #kudyznudy, které budou pořízeny na některém z míst, jejichž návštěvu doporučujeme, a tematicky budou souviset s aplikací Záchranka či první pomocí.


A jaké jsou soutěžní otázky?

 • orel korounkatý1. V ZOO Lešná Zlín mají Orly korunkaté, co se týče váhy - je těžší samec či samice?
 • 2. Aplikace Záchranka po stisku nouzového tlačítka odešle nouzovou zprávu a následně vytočí jakou tísňovou linku?
 • 3. V zámeckém parku Lednicko-valtického areálu je akvadukt. V jakém roce byl postaven?
 • 4. Je nutné v aplikaci Záchranka ověřit své telefonní číslo?
 • 5. Kolik metrů měří vysílač na Pradědu?
 • 6. Funguje aplikace Záchranka bez internetu? Pokud ano, co je jinak?
 • 7. Kdo byl prvním známým držitelem hradu Bouzov?
 • 8. Můžu z aplikace Záchranka přivolat pomoc někomu jinému?
 • 9. Jakou rozlohu má rybník, který se jmenuje Máchovo jezero?
 • 10. Jak si můžu přivolat pomoc z aplikace Záchranka, když nemůžu mluvit?
 • 11. V jakém národním parku se nacházejí soutěsky Kamenice?
 • 12. V jakých zemích aplikace Záchranka funguje?
 • 13. Jak je vysoká stezka v oblacích na Dolní Moravě?
 • 14. K čemu slouží varovná upozornění v aplikaci Záchranka?
 • krumlov15. Ve kterém roce byl Český Krumlov zapsán mezi světové památky UNESCO?
 • 16. Pod jakým tlačítkem si v aplikaci Záchranka můžu přečíst, jak postupovat při ošetření zranění či závažných a život ohrožujících stavů?
 • 17. Jak se jmenuje řeka, v jejímž údolí leží westernové městečko Šiklův mlýn?
 • 18. Kdo je generálním partnerem aplikace Záchranka, díky kterému je aplikace zdarma pro všechny uživatele?
 • krkonošská stezka19. Je stezka korunami stromů v Krkonoších bezbariérová?
 • 20. Která města jsou zapojena do systému varovných upozornění v aplikaci Záchranka?
 • 21. Jakou řekou je obklopen hrad Loket?
 • 22. Pod jakým tlačítkem se v aplikaci Záchranka skrývá navigace k nejbližšímu AED, pohotovosti nebo pohotovostní lékárně?
 • 23. Kdy bylo otevřeno mezinárodní letiště Praha-Ruzyně?
 • 24. Je nutné aplikaci Záchranka pravidelně aktualizovat?
Hrad a zámek Český Krumlov - prohlídka perly UNESCO

Hrad a zámek Český Krumlov - prohlídka perly UNESCO

Státní hrad a zámek Český Krumlov je významným a velmi vyhledávaným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října. Celý areál hradu a zámku je průchozí, veřejnosti přístupný a v sezóně, zvláště v podvečer, je nevšedním zážitkem procházka jednotlivými nádvořími.

Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka v oblacích Dolní Morava

Na Dolní Moravě se v prosinci 2015 otevřela nová stavba, která návštěvníkům umožní projít se v korunách stromů s jedinečným výhledem na horské masivy v okolí. Svým tvarem má připomínat let nočního motýla. "Stezku v oblacích" najdete poblíž horní stanice lanovky Sněžník ve výšce 1116 metrů.

Lednicko-valtický areál - památky a příroda

Lednicko-valtický areál - památky a příroda

Lednicko-valtický areál na jižní Moravě zpřístupňuje turistům kromě rozlehlého parku několik památek, které zde zanechal slavný rod Lichtenštejnů. Kromě zámků v Lednici a ve Valticích najdete v parkově upravené krajině řadu drobných staveb.

Stezka korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů vznikla na okraji Janských Lázní v Krkonoších. Vyhlídková věž, která nabízí rozhledy do okolního stromoví i na Janské Lázně, je vysoká 45 metrů, vodorovná část stezky se nachází ve výšce 24 metrů. Po trase mezi korunami stromů ujdete 1 511 metrů, dolů se lze dostat tobogánem.

Expozice Českého Švýcarska v Krásné Lípě

Expozice Českého Švýcarska v Krásné Lípě

Expozice České Švýcarsko – život, tajemství, inspirace. Interaktivní a moderně pojatá expozice představující region České Švýcarsko jako fascinující prostoupení unikátního světa přírody a důmyslného světa člověka.

Rozhledna Praděd na nejvyšší hoře Moravy

Rozhledna Praděd na nejvyšší hoře Moravy

Nejvyšší horou Moravy a zároveň nejvyšším vrcholem Hrubého a Nízkého Jeseníku je Praděd (1 492 m). Na jeho vrcholku stojí televizní vysílač s restaurací a rozhlednou. Horní plošina vysílače je nejvyšším (byť umělým) bodem v České republice.

Hrad Loket - impozantní prostory ukrývají zábavu i poučení

Hrad Loket - impozantní prostory ukrývají zábavu i poučení

Středověký hrad na výrazném skalním ostrohu, za tří stran obklopený řekou Ohří, je srdcem malebného městečka. Díky 26 m vysoké hradní věži si můžete všechno pěkně prohlédnout z ptačí perspektivy, včetně náměstí s barokním sloupem Nejsvětější Trojice, historických měšťanských domů a zbytků hradeb.

Zoo Zlín - jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Zoo Zlín - jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Navštivte zlínskou zoologickou zahradu a nebudete litovat! Nachází se 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Originalitou zoo je členění areálu podle kontinentů.

Romantický hrad Bouzov - hradní skvost střední Moravy

Romantický hrad Bouzov - hradní skvost střední Moravy

Pokud se vydáte na hrad Bouzov, jistě zavzpomínáte na řadu pohádek a filmů, v nichž se tento romantický hrad objevil. Hrad je oblíbeným místem turistů, pro které jsou přichystány také kostýmované a večerní prohlídky.

Šiklův mlýn - westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem

Šiklův mlýn - westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem

Srdcem areálu Šiklův mlýn je westernové městečko, které leží v údolí řeky Bobrůvky. Městečko je průběžně rozšiřováno a renovováno tak, aby uspokojilo nároky i toho nejnáročnějšího návštěvníka. I tak na vás ale stále dýchne atmosféra z let dávno minulých, z dob osidlování divokého západu.

Exkurze na Letišti Praha

Exkurze na Letišti Praha

Letiště Praha je místem, kde můžete načerpat atmosféru dálek a poznání. Místem, které inspiruje k objevování nového. Exkurze s A380 Emirates jsou každý den pro 12:50 ( přílet) a 15:50 (odlet) a některé všední dny.

Máchovo jezero - romantika, slunce, vodní atrakce

Máchovo jezero - romantika, slunce, vodní atrakce

Máchovo jezero poskytuje na svých čtyřech plážích v letních měsících rekreaci tisícům návštěvníků. Na hlavních plážích v Doksech a ve Starých Splavech jsou oblíbené tobogány a další atrakce a možnosti občerstvení.