Úvod > Aktuality > Alois Nebel provádí turisty po Jeseníkách v mobilu
Aplikace tak kombinuje obe ztvárnení - literární i filmové a pridává nové príbehy
"> Aplikace tak kombinuje obe ztvárnení - literární i filmové a pridává nové príbehy "> Uživatel aplikace se seznámí s výberem toho nejlepšího, co je v Jeseníkách k videní "> Aplikace vás zavede napríklad do míst, kde se na Jesenicku težilo zlato
Zážitky

Alois Nebel provádí turisty po Jeseníkách v mobilu

  • Vydáno12. dubna 2013
Na turisty v Jeseníkách čeká od května 2013 novinka. Příznivci i uživatelé moderních technologií se dočkají spojení turistiky a filmu v podobě aplikace Alois Nebel. Testování, jak průvodce v mobilních telefonech funguje, proběhlo na sklonku minulého týdne. Návštěvníci si mohou prostřednictvím aplikace projít místa spojená s Aloisem Nebelem.

Vlak na opuštěné tratiAudio namluvil představitel filmového hrdiny Miroslav Krobot. Aplikace tak kombinuje obě ztvárnění – literární i filmové a přidává nové příběhy. Navíc funguje především jako průvodce po místech, která jsou spojená s původní předlohou z autorské dílny Jaromíra 99 a Jaroslava Rudiše. Aplikace provede návštěvníky po celých Jeseníkách. Nevynechá obec Brannou, kde se vydává společně s Nebelem naučnou stezkou Pasák či do Relax centra Kolštejn, míří i na nádraží v Horní Lipové alias Bílém Potoku, odtud láká návštěvníka do Lesního baru. Putování s příběhy i hlasem nejslavnějšího výpravčího pokračuje Zlatými Horami i Javornickem.

Aplikace určená pro iPhone a telefony s operačním systémem Android zavede návštěvníka do jedenácti vybraných míst spojených s různými turistickými zajímavostmi. V každé lokalitě je krátká trasa od 3 do 10 kilometrů, na které návštěvník postupně pomocí svého mobilního telefonu sesbírá krátký komiksový příběh složený ze čtyř až pěti políček. Komiks je možné získat jen na určených místech a slouží tedy jako jakási odměna pro ty, kteří do regionu přijedou a jednotlivá místa navštíví. Aplikace vás zavede například do míst, kde se na Jesenicku těžilo zlato, k zaniklé lesní železnici i na místa, kde začaly jesenické procesy s čarodějnicemi.

Ke každému místu se váže příběh Aloise Nebela nebo některého z postav z komiksového románu. Uživatel aplikace tak může sledovat příběhy Aloise Nebela a zároveň se seznámí s výběrem toho nejlepšího, co je v Jeseníkách k vidění. Aplikace je postavena tak, aby po stažení a instalaci již nepotřebovala další datové připojení, s nímž může být ve Vlkodlačích horách místy problém. Zahrnuje mapu, komiksy, turistické informace i videoukázky.
Městské muzeum Zlaté Hory

Městské muzeum Zlaté Hory

Muzeum hornictví, čarodějnických procesů a historie ve Zlatých Horách a okolí. Zlatohorsko je kraj, jehož tvář poznamenalo zlato, kraj kde poznáte tajemství středověkých štol a hradů, hrůzy čarodějnických procesů, války evropských velmocí, přírodu doby ledové i romantiku lidových roubených domků.

S Nebelem po semmeringu v Jeseníkách

S Nebelem po semmeringu v Jeseníkách

Vydejte se po nejkrásnější tuzemské železniční dráze po stopách Aloise Nebela. Cesta začíná ve známém železničním uzlu Zábřeh na Moravě a pokračuje jednotlivými zastávkami až do Zlatých Hor.

Čarodějnická cyklotrasa v Jeseníkách – po stopách inkvizice na kole

Čarodějnická cyklotrasa v Jeseníkách – po stopách inkvizice na kole

Vydejte se na kolech do 17. století, do období, kdy se na Jesenicku a později i Šumpersku odehrávaly čarodějnické procesy, které připravily o život desítky nevinných lidí. K uctění jejich památky byly na vybraných místech, vedle již existujících památníků, instalovány pomníčky a pamětní desky.

Kolštejn wellness centrum v Branné

Kolštejn wellness centrum v Branné

Součástí hotelu je výborná restaurace s místní kuchyní a vlastním minipivovarem. Krásná okolní příroda láká k turistice či cyklistice, v zimě k lyžování. Máme jedinečné wellness široko daleko a nabízíme i kvalitní masáže.

Lesní bar v Rychlebských horách

Lesní bar v Rychlebských horách

Představte si bar uprostřed lesa, kde je možné občerstvit se vychlazeným pitím, sušenky jsou volně k mání a občas tu zavoní i teplé nápoje. Nikdo tu nehlídá ani neinkasuje, platí se do pokladničky. Ne, nejsou to halucinace, ale realita v Rychlebských horách.

Expozice čarodějnických procesů

Expozice čarodějnických procesů

Stálá expozice v tzv. Geschaderově domě v Šumperku představuje přitažlivou formou nejtemnější období šumperských dějin – nechvalně proslulé inkviziční procesy z druhé pol. 17. století.

Zlatokopecký skanzen – za zlatou horečkou do Zlatých Hor

Zlatokopecký skanzen – za zlatou horečkou do Zlatých Hor

Středověký hornický skanzen na řece Olešnici u Zlatých Hor vám v místě zvaném Údolí ztracených štol nabídne k prohlídce repliku dobových zlatorudných mlýnů ze 14. století, časů největší slávy dobývání zlata ve zdejším kraji.