Úvod > Aktuality > Aleš Háma v novém cestopisu Karavanem po Česku objevuje krásy naší země
Aleš Háma v novém cestopisu Karavanem po Česku objevuje krásy naší země
"> "> "> "> "> "> ">

Aleš Háma v novém cestopisu Karavanem po Česku objevuje krásy naší země

Vydáno 13. ledna 2021
Aleš Háma v novém šestidílném seriálu České televize putuje republikou v karavanu a doporučuje, kam se dá v tuzemsku vyrazit na výlet nebo dovolenou.
Jako herec jste musel Českou republiku projet mnohokrát, ale je to jiné, když cestujete v karavanu?
Ano je to úplně jiné, jednak se člověk na krajinu dívá úplně  jinak když řídí,ale hlavně máte pocit svobody, protože si můžete zastavit a nocovat vlastně skoro kde chcete.
 
Jaké to vůbec je řídit karavan? A dokážete si představit, že byste vážně vyjel na dovolenou v karavanu?
Ale ano, já neměl s obytňákem žádnou předchozí zkušenost. Po republice často jezdím svým Landroverem Defenderem a rád spím, venku, v hamace, nebo v autě.S Bydlíkem je to příjemě konfortní zjistíte kolik vychytávek karavanisté a jejich vozy mají.
 
Cestování v karavanu lze trošku nazvat životním stylem. V čem je to jiné, než když jedete autem a spíte někde v hotelu nebo v penzionu?
Jak říkám ta svoboda, že když nestihnete někam dojet, tak se vyspíte tam, kde zrovna jste...Je z vás šnek, co má pořád domeček po ruce.Ráno otevřete dveře a můžete se hned kochat přírodou ,  a někdy i centrem nějakého města, které nezakazuje vjezd a parkování obytným vozům.
 
Co třeba nejsložitějšího jste si dokázal připravit za jídlo v karavanu?
přiznám se, že jsme moc nevyvařovali, točili jsme někdy až 15 hodin denně. Hodně jjsem používal gril a dělal jsem takovou tu živáňskou pečeni v alobalu.
 
Tato řada cyklu se věnuje České republice. Jaký byl Váš cíl u tohoto cestopisu – v čem je jiný, ojedinělý? Co diváci uvidí?
Jednak objevování krás naší vlasti netradičním způsobem tedy v karavanu . Ukážeme spousty typů a triků pro karavanisty začátečníky a především navštívíme krom známých míst i místa, která nejsou úplně prvoplánově turistická. Dokonce bych řekl, že těch druhých je tam o dost víc.
 
Kde všude jste byli a kdybyste měl vybrat jedno místo, které vás nejvíce uchvátilo, jaké by to bylo a proč?
Projeli jsme toho dost a byli jsme na cestě skoro měsíc, Ale mám -li vypíchnout jedno místo, tak zmíním klášter Rosa Coeli v Dolních Kounicích. Je to nádherná gotická stavba, bez oken a střechy s dechberoucí minulostí a energie je tam neuvěřitelná.
 
Čím podle Vás různé kouty Česka mohou konkurovat zahraničí, když se rozhodujete o dovolené?
Je zajímavé, že plné lidí byla taková ta prvoplánová místa jako Šumava, Třeboň, Pálava, ale třeba Český les, Chodsko, Mohelenská hadcová step, Bílé Karpaty, tam bylo prázdno, nebo úplné minimum lidí. Všude najdete  nádherné kouty, a objevíte neobjevené, máme nádhernou zem,  kterou stojí za to objevovat.
 

Kdo je Aleš Háma

Aleš Háma (* 6. května 1973 Karlovy Vary) je český herec, zpěvák, kytarista, moderátor, bavič, tanečník a komik. Moderuje jednu z nejoblíbenějších vědomostních soutěží ‚Kde domov můj a je známý i jako milovník přírody, rybaření a turistiky. Je šťastně ženatý a se svou ženou Gábinou má 2 děti, Jáchyma a Mikuláše.