Úvod > Aktuality > Zámek Frýdlant nabízí dětem speciální dětské prohlídky
Zámek Frýdlant nabízí dětem speciální dětské prohlídky
"> "> "> "> "> "> ">
Památky

Zámek Frýdlant nabízí dětem speciální dětské prohlídky

  • Vydáno22. července 2022
Pokud se chcete dozvědět zajímavé informace o životě na hradě nebo o bojích v době 30leté války navštivte frýdlantský hrad a zámek. Prohlídka je tu přizpůsobena i pro ty nejmenší. Na státním hradu a zámku ve Frýdlantě nabízí celoročně speciální okruh – několik místností, kde mohou děti vidět, jak se dříve žilo a hospodařilo. Potkají se s nevšedním domácím mazlíčkem dcer posledních majitelů, projdou se po slavnostním schodišti a navštíví soukromé části, které obývala poslední majitelka panství. Prohlídku zakončí v dětském pokoji, kde si prohlédnou hračky zámeckých dětí. Prohlídku není nutné rezervovat.
zámek FrýdlantProhlídka hradu a zámku Frýdlant, která je určena menším dětem a vede zhruba šesti hradními místnostmi, kde se dětští návštěvníci srozumitelnou formou dozví, jak se na frýdlantském hradě žilo, jaké zde byly zvyky, jídelní zvyklosti atp.

Prohlídková trasa seznamuje děti jednoduchou formou s chodem zámku, vysvětluje, na co byl rodině erb, kdo na zámku sloužil a bydlel a představí prostory Kastelánského křídla. Děti se potkají s nevšedním domácím mazlíčkem dcer posledních majitelů, projdou se po slavnostním schodišti a navštíví soukromé části, které obývala poslední majitelka panství. Prohlídku zakončí v dětském pokoji, kde si prohlédnou hračky zámeckých dětí.

Hrad Frýdlant je o prázdninách přístupný od 9:00 do 16:30 hodin denně mimo pondělí, dětská prohlídka se koná vždy o víkendech od 11:00 do 15:00 hodin. Jednotné vstupné na tuto trasu stojí 110 korun. Pro milovníky hradů a zámků máme ještě jeden tip – zkuste si zahrát putovní hru Po stopách Albrechta z Valdštejna. Hra funguje na principu sběru razítek a zámek Frýdlant je jedním ze stěžejních míst valdštejnské historie.
Po stopách Albrechta z Valdštejna – putovní hra

1.6.
31.12.
Po stopách Albrechta z Valdštejna – putovní hra

Vydejte se po stopách slavného vévody Albrechta z Valdštejna do míst, která byla součástí jeho tehdejšího panství. Putovní hra funguje na principu sběru razítek.

Speciální dětské prohlídky na zámku Frýdlant

1.5.
31.10.
Speciální dětské prohlídky na zámku Frýdlant

Prohlídka i pro ty nejmenší na státním hradu a zámku ve Frýdlantě nabízí několik místností, kde mohou děti vidět, jak se dříve žilo a hospodařilo. Sednou si na královské křeslo, vezmou si do ruky meč a na cestu si namalují obrázek.

Hrad a zámek Frýdlant – nejstarší expozice ve střední Evropě

Hrad a zámek Frýdlant – nejstarší expozice ve střední Evropě

Frýdlant je jedním z nejnavštěvovanějších historických objektů v České republice. Z původního gotického hradu byl během staletí přestavěn na rozlehlý renesanční zámek s bohatou výzdobou a rozsáhlými sbírkami nesmírné historické a umělecké ceny.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl