!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Na zámku Ohrada si užijete Vorařský den
Na zámku Ohrada si užijete Vorařský den
"> "> "> "> ">
Zážitky

Na zámku Ohrada si užijete Vorařský den

Vydáno 8. září 2020
Pojďte si do muzea lesnictví, myslivosti a rybářství v sobotu 12. září 2020 připomenout již zaniklý způsob přepravy na vodních tocích a stará řemesla. Čeká vás bohatý program Vorařského dne na loveckém zámku Ohrada, jehož součástí budou i soutěže, hry a tvořivé dílny pro děti, potěší celou rodinu.
Zámek OhradaLetošní, již druhý ročník Vorařského dne je organizován ve spolupráci se spolkem Vltavan v Purkarci. Členové spolku v krojích představí spolek Vltavan, seznámí s historií i současností spolku. Čekají vás přednášky o vorařství i ukázky přípravy jednotlivých částí voru – paření a točení houžví, vysekávání ušní, žabek, vrtání, drnové ohniště.

Přijďte se více dozvědět o zaniklém způsobu dopravy využívající vodních toků a připomeňte si i další zanikající a zapomenutá řemesla. V celodenním programu si na své přijdou nejen dospělí návštěvníci, ale i děti.

Plavci na voruVorařství byla sezónní záležitost, v zimě se plavci věnovali jiným činnostem. A právě proto vám zde představí i některá zapomenutá a zanikající řemesla. Pozvaní řemeslníci vám ukážou vázání provazů, předení na kolovrátku, tkaní, textilní techniky, výrobu šindelů, pletení košíků, výroba březových košťat, řezbářství, ostření a kování seker.

Pro děti jsou připraveny tvořivé dílny s vázáním vorů, keramická dílna, různé soutěže a kvízy.
Zámek Ohrada - Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství v Hluboké nad Vltavou

Zámek Ohrada - Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství v Hluboké nad Vltavou

Na loveckém zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou najdete Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství, pobočku Národního zemědělského muzea. Muzeum na Ohradě patří mezi nejstarší v České republice.