Úvod > Aktuality > Adventní výletní kalendář 2019

Adventní výletní kalendář 2019

Vydáno 24. listopadu 2019 Životní styl
Do adventních kalendářů se už dávno nebalí jen bonbony nebo čokolády. Děti v nich najdou drobné hračky, maminky kosmetiku a tatínkové třeba pivo. Portál Kudy z nudy vám přináší kalendář, ve kterém si každý najde to své. Nechte se překvapit osvědčenými výletními tipy pro každý den letošního adventu!
První adventní neděle letos připadá na 1. prosinec, ale ještě než otevřete první pomyslné okénko našeho výletního adventního kalendáře, nabídneme jako bonus pár akcí na sobotu 30. listopadu. Vypravit se můžete třeba na zámek Konopiště, kde v zámeckém sklepení budou řádit čerti, objeví se Mikuláš s anděly a můžete se podívat i do adventně vyzdobených skleníků v Růžové zahradě. S dětmi můžete oslavit už v předstihu Mikuláše v parním vlaku z Brna do Oslavan, při adventních prohlídkách se projít Plzní, nahlédnout do ďábelské jeskyně Výpustek anebo se vydat na Mikulášské jízdy v Praze; parní vlak se v sobotu a v neděli projede po několika tratích a vyrazí na výlet také k hradu Karlštejn.
 

První adventní neděle 1. prosince

Adventní trhy v centrech většiny měst už budou v plném proudu, ale pozveme vás hlavně na akce, které se už během adventu nebudou opakovat. K takovým patří tradiční Muzejní adventní trh, který pořádá Muzeum východních Čech v Hradci Králové. Začíná už v pátek 29. listopadu a na jeho návštěvu tak máte čas celý víkend. Začínají také Andělské adventní neděle na Zámeckém návršíLitomyšli; vypravit se na ně sice můžete každou adventní neděli, ale jedině 1. prosince spojíte andělskou neděli s prohlídkou Zámeckého sklepení v moci pekelné. Představení s čerty, anděly a Mikulášem můžete s dětmi navštívit kdykoliv od 1. do 5. prosince. A nezapomeňte, první adventní neděli se obvykle rozsvěcí vánoční stromy, a to nejenom na náměstích, ale také například v brněnské zoo.
 

Pondělí 2. prosince

Láká vás kouzelný čas adventu ven, do přírody? Pak využijte nabídku Botanické zahrady hlavního města Prahy a zdarma navštivte venkovní expozice. Projít si můžete i historickou vinici sv. Kláry, kde k posezení u vína láká stylová vinotéka, navštívit můžete i rostlinné bistro Botanická na talíři.
 

Úterý 3. prosince

Od úterý až do neděle 8. prosince se v Koněpruských jeskyních objeví Mikuláš se svými pomocníky. Vstupenky je nutné rezervovat předem, předem dokonce můžete vyplnit lístky pro Mikuláše i pro čerty a nechat je, aby dětem předali drobné donesené dárky. Akci pro rodiny s dětmi v úterý 3. prosince pořádá také nákupní centrum OazaKladně; v 16 hodin tu vypukne mikulášská akce Nebíčko a peklíčko s divokou čertovsko-andělskou show, výrobou vánočních přáníček a ozdob, divadelním představením pro děti a soutěžemi o pěkné ceny.
 

Středa 4. prosince

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Palackého náměstí, bohatý program a mše svatá v chrámu sv. Barbory: tak začíná každý rok advent v Kutné Hoře. Speciální adventní prohlídky při svíčkách nabízejí v prosinci také kutnohorské památky, a to Dačického dům, kostel sv. Jana Nepomuckéhovánoční výstavou a Vlašský dvůr. Navštívit je můžete vždy během adventních nedělí 1. prosince, 8. prosince, 15. prosince a 22. prosince.
 

Čtvrtek 5. prosince

Českem chodí Mikuláš! Se svou družinou zavítá třeba do Vlašského dvora v Kutné Hoře, na zámek Radim, do zooparku Zelčín, do Tábora anebo do Babiččina údolí, kam až do neděle 8. prosince můžete zavítat na Advent v Ratibořicích. Čertovská cháska zaplaví zámek Horní Libchava a přímo doprostřed vánočních trhů v Českých Budějovicích přiletí andělé. V Praze potkáte Mikuláše v zoologické zahradě anebo na Vltavě při akci Čerti na Čertovce, a kromě toho se letos poprvé bude bruslit na kluzišti na Ovocném trhu.
 

Pátek 6. prosince

Vlastnoruční výroba skleněných tolarů, korálkování, malování vánočních koulí, zdobení perníčků anebo foukání skla si vyzkoušíte v kreativních dílnách při Andělském čertování ve sklárně Ajeto v Lindavě. Program s čerty, anděly a bohatou mikulášskou nadílkou si kromě pátku užijete také v sobotu 7. prosince. V pátek ve Strakonicích začnou Adventní trhy pod Rumpálem a navečer se také poprvé můžete projít vánočně nasvícenou zoo Hluboká; otevřeno bude až do 6. ledna.
 

Sobota 7. prosince

Řada mikulášských akcí je spojená s výlety vlakem nebo historickými tramvajemi. Vydejte se třeba na okružní jízdy Ostravou tramvají Barborkou, na Mikulášskou jízdu historickým vlakem z Letohradu anebo na Čertovské jízdy s kolínskou řepařskou drážkou; ty si užijete i v neděli 8. prosince. V sobotu se také můžete vydat na Svatomikulášské obchůzky ve skanzenu Kouřim, kde si navíc celý prosinec vždy od pátku do neděle připomenete dávné tradice a vánoční obyčeje českého venkova. V sobotu se ve Valašských Kloboukách koná Valašský mikulášský jarmek, v Třebechovicích pod Orebem Betlémské trhy a na zámek Dobříš můžete přijet na adventní prohlídky a Vánoční trh. Začínají také Vánoční prohlídky zámku Nové Město nad Metují a při podvečerních prohlídkách si užijete neopakovatelnou atmosféru zimního hradu Rabí.
 

Druhá adventní neděle 8. prosince

Jak slaví advent na hradech a zámcích? Často celý víkend, například při Krušnohorských vánočních trzích na hradě Loket, vánočních prohlídkách na zámku Lemberk, vánočních prohlídkách zámku Hradec nad Moravicí, na Adventních dnech a trzích na zámku Jindřichův Hradec, na Adventních prohlídkách zámku Český Šternberk, Adventních prohlídkách zámku Loučeň, při Královském adventu na hradě Křivoklát anebo při Vánočních prohlídkách na zámku Duchcov. Celý víkend můžete také slavit Vánoce ve skanzenu v Zubrnicích nebo Advent na Hamousově statku ve Zbečně, v neděli se pak zajeďte podívat na předvánoční jarmark ve skanzenu Veselý Kopec nebo na Mikulášskou Radyni.
 

Pondělí 9. prosince

Ještě jednou se vrátíme do Hradce Králové, kde můžete navštívit vánočně vyzdobenou Bílou věž. Atmosféru blížících se svátků si v prosinci vychutnáte každý den kromě Štědrého dne.
 

Úterý 10. prosince

K adventnímu času v Třeboni patří již tradičně výstava výrobků ze skla studentů třeboňských středních škol. Výstava Skleněné Vánoce začíná v galerii na zámku právě v úterý 10. prosince a potrvá sedm dní až do dalšího úterý.
 

Středa 11. prosince

Každý rok v době adventu Česko zpívá koledy a nejinak je tomu i letos. Sejdeme se ve středu 11. prosince 2019 v 18 hodin na různých místech Česka a společně si zazpíváme několik koled a na závěr vánoční písničku Vánoce, Vánoce přicházejí. Víte, že největší spontánní vánoční akce v naší republice se letos koná už podeváté?
 

Čtvrtek 12. prosince

Salaš se zvířátky, vánoční koncerty, ozdoby a stromečky, cukrovinky, zabijačkové hody a spousty dobrot, ukázky lidových a svátečních řemesel, hračky, knihy a další zboží, to všechno zabalené ve sváteční atmosféře nabídne Vánoční Flora v Olomouci. Na výstavišti ve Smetanových sadech proběhne od čtvrtka 12. do neděle 15. prosince.
 

Pátek 13. prosince

Smíšený pěvecký sbor Rosa Coeli ze Žlutic v adventním čase vystupuje v zámeckém kostele ve Valči pravidelně. Tentokrát v pátek 13. prosince při adventním koncertu za doprovodu kytary, violoncella a flétny zazní nejen klasické vánoční písně, ale také cyklus písní Loutna česká Adama Václava Michny z Otradovic. Že čas adventu a Vánoc má zvláštní magickou moc poznáte při zimních prohlídkách zámku: jakmile se setmí, k prohlídkám zámku vám půjčí lucerny. Za denního světla se můžete projít zámeckým parkem, volně přístupným po celý rok od úsvitu do soumraku.
 

Sobota 14. prosince

Je nejvyšší čas na shánění vánočních dárků, a tudíž vám přijdou vhod tipy na vánoční trhy a jarmarky. Třeba na pražský Dyzajn market, který se o víkendu koná na holešovickém Výstavišti. Do Tábora můžete vyrazit na Staročeský vánoční trh, do Jilemnice na Vánoční jarmark, na zámek Svijany na Adventní trhy, a kdo se chce projít vánočně nazdobeným skanzenem, na toho čeká Vánoční jarmark ve Valašském muzeu v příroděRožnově pod Radhoštěm. Nenechte si ujít ani adventní prohlídky zámku Červené Poříčí nebo oživené prohlídky zámku Březnice spojené s vyprávěním o historii Vánoc a s ukázkami vánočních zvyků a tradic, s koledami, zpěvy a s jedinečnou možností zhlédnout zámecký palffyovský betlém.
 

Třetí adventní neděle 15. prosince

V Rytířském sále hradu Karlštejn zazní vánoční mše Jakuba Jana Ryby, celý víkend si můžete vychutnat speciální program adventu v Mikulově, Vánoce v Podorlickém skanzenu Krňovice anebo Vánoce na Slezskoostravském hradě. Třetí adventní neděle je také posledním dnem, kdy zve na prohlídky vánočně vyzdobený hrad Svojanov s adventním programem. Neobvyklou výzdobu má zimní trasa jihočeského hradu Nové Hrady, kde vždy během adventu můžete zažít Vánoce u pana správce. V domácnosti správce panství z počátku 20. století a dalších místnostech totiž uvidíte perníkové skvosty, které se účastní každoroční soutěže o nejkrásnější perníkový hrad, zříceninu či chaloupku. O vítězi rozhodují v hlasování přímo návštěvníci, takže neváhejte a vyberte ten nejkrásnější!
 

Pondělí 16. prosince

Využijte všední den k prohlídce vánočně vyzdobeného Safari parku ve Dvoře Králové nad Labem. Vánoce v zoo sice letos začínají už 14. prosince, ale nic vám neuteče, otevřeno bude až do 5. ledna. Při procházce uvidíte svítící dekorace s tvary zvířat i originálně nazdobené vánoční stromečky, mohutný vánoční baobab, který se rozzáří každý den už před setměním, a samozřejmě zvířata. Za příznivého počasí potkáte venku gepardy, slony, nosorožce nebo některé antilopy.
 

Úterý 17. prosince

Jak se dřív slavily Vánoce, jaké dárky dostávaly děti od Mikuláše a jak před sto lety vypadala oslava Štědrého večera? To uvidíte až do 5. ledna denně mimo pondělí na výstavě Betlém vánoční v památkové rezervaci BetlémHlinsku. Těšit se můžete na vyzdobené roubenky, betlémy i na unikátní mechanický betlém s postavičkami různých řemeslníků.
 

Středa 18. prosince

Také na Krakonošově náměstíTrutnově probíhají vánoční trhy. Trvají až do neděle 22. prosince a kromě svařeného vína ochutnáte třeba trdelník pečený na dřevěném uhlí a jiné pochoutky. Uvidíte také předvádění lidových tradic a řemesel, betlém nebo kolotoč na ruční pohon. V Praze se můžete vypravit na Vánoční výstavu v Betlémské kapli anebo se slevou navštívit Národní technické muzeum: připomínáme si totiž výročí úmrtí Václava Havla.
 

Čtvrtek 19. prosince

Přichází čas živých betlémů a představení známých vánočních příběhů. Ve čtvrtek od 17 hodin díky borovanským betlémářům například uvidíte živý betlém na velkém nádvoří třeboňského zámku. Další betlémy si prohlédnete na výstavě Jihočeské betlémy na Chvalském zámku, na výstavě betlémů v Brně anebo na Vánoční výstavě betlémů v Třebíči.
 

Pátek 20. prosince

Celý prosinec vždy od pátku do neděle se můžete vypravit do areálu skanzenu v Přerově nad Labem na Lidové Vánoce v Polabí. V jednotlivých chaloupkách uvidíte předvádění starodávných zvyků: přástky a dračky, barborky a lucky, mikulášské obchůzky s nadílkou, předvánoční trhy, Štědrý den se všemi věštbami a pověrami i koledy a koledování ve vánočním čase.
 

Sobota 21. prosince

K adventu v Brně nepatří jen vánoční trhy na Zelném trhu nebo na Moravském náměstí, ale také speciální vánoční tramvaj, která ve dvacetiminutových intervalech vyjíždí z náměstí Svobody a krouží kolem centra. Poslední víkend před svátky je také ideální k výletu někam, kde jste třeba ještě nebyli. Co byste řekli třeba obřímu Jírovu betlému v Kryštofově Údolí, mechanickému betlému v Horní Lidči anebo stále se rozrůstajícímu betlému v Lošticích?
 

Čtvrtá adventní neděle 22. prosince

V interiéru zámecké kaple Pany Marie Dobré Rady ve Vizovicích začíná oblíbená a tradiční vánoční výstava betlémů, zatímco ve Spáleném Poříčí se podíváte na živý betlém a v Horšovském Týně zažijete celodenní adventní program na náměstí. Neděle bude posledním dnem Znojemského adventu a Adventu v Kolíně, naopak ale třeba Vánoční trhy v Praze potrvají až do 6. ledna.
 

Pondělí 23. prosince

Mezi českými betlémy najdete řadu rarit. Patří k nim i perníkový betlém v kostele sv. Matěje v pražských Dejvicích; letos si ho poprvé prohlédnete právě v pondělí odpoledne. Skauti budou roznášet Betlémské světlo, v Pardubicích máte poslední příležitost projít se Vánočními trhy, končí i Vánoční trhy v Liberci.  Neklamné znamení, že Vánoce jsou tady!
 

Úterý 24. prosince

Do posledních okének adventního kalendáře jsme pro vás schovali Advent a Vánoce v Českém Krumlově a neodmyslitelnou součást programu Medvědí vánoce. Medvědi v hradním příkopu slaví vánoční svátky společně s lidmi, kteří sem přinášejí dárky, a to přímo na Štědrý den dopoledne. Atmosféru zpříjemňují koledy a sledování medvědů, kteří se s nadšením vrhnou na připravené dobroty.
 
Vánoční vytrubování

Vánoční vytrubování

Město Zruč nad Sázavou si nedovede představit advent bez Vánočního vytrubování, které proběhne 20. 12. 2019 od 18 hodin před Spolkovým domem.

Advent v Safari Resortu v Hluboké u Borovan

Advent v Safari Resortu v Hluboké u Borovan

Srdečně vás zveme na adventní poklidnou neděli plnou tvoření a vánoční atmosféry.

Advent v Písku 2019

Advent v Písku 2019

Bohatý kulturní program pro celou rodinu vycházející z lidových obyčejů, které se v našem kraji konají v adventním čase od pradávna.

Advent v Jičíně

Advent v Jičíně

Nastal adventní čas, doba na kterou se těší každý z nás, přináší s sebou tajemnou atmosféru plnou očekávání, drobných radostí a překvapení...

Vánoční trhy v Liberci

Vánoční trhy v Liberci

Vánoční trhy začnou na náměstí Dr. E. Beneše před radnicí a v ulici 5. května od 30. listopadu do 23.12.2019. Otevřeno bude od 10:00 do 19:00 každý den, poslední den bude otevřeno jen do 15:00 hodin.

Vánoční trhy v Pardubicích

Vánoční trhy v Pardubicích

I letos o adventu se konají na Pernštýnském náměstí v Pardubicích tradiční Vánoční trhy. Návštěvníci budou moci vybírat ze širokého sortimentu vánočního zboží stánkových prodejců, připraveno bude občerstvení, atrakce pro děti, Ježíškova pošta, živý betlém se zvířátky a mnoho dalšího.

Adventní trh s kavárnou

Adventní trh s kavárnou

Nevíte kde nasát Vánoční atmosféru, nakoupit dárky a užít si super neděli? V Černé Hoře na Blanensku se tradičně pořádá Adventní trh s kavárnou, kterou pořádá místní Centrum pro rodinu Veselá Beruška.

Adventní hra Království trpaslíků

Adventní hra Království trpaslíků

Hledání pokladu v prostorách klášterního konventu i v podzemí.

Andělská Hluboká 2019

Andělská Hluboká 2019

Kouzelnou atmosféru v čase adventu a Vánoc ve městě a jeho okolí navodí desítky akcí, které jejich organizátoři připravili v Hluboké nad Vltavou. Třetí ročník projektu Andělská Hluboká začíná už v neděli 24. listopadu.

Adventní prohlídky centra Plzně

Adventní prohlídky centra Plzně

Vychutnejte si kouzelnou atmosféru adventně vyzdobené Plzně a nechte se provést historií Vánoc a vánočních zvyků a tradic.

Vánoční trh na zámku Žďár nad Sázavou

Vánoční trh na zámku Žďár nad Sázavou

Originální dárky, svařené víno, rozsvícení vánočního stromku, zpívání koled, ochutnávání cukroví, vánoční dílny nebo živá hudba… Užijte si Vánoce na zámku už počtvrté!

Advent na radnici 2019

Advent na radnici 2019

Vstupte do kouzelného světa Vánoc a vychutnejte si jedinečnou atmosféru překrásně vyzdobeného radničního nádvoří.

Adventní benefiční koncert

Adventní benefiční koncert

Diakonie ČCE - středisko ve Valašském Meziříčí ve spolupráci se ZUŠ Alfréda Radoka a s Farním sborem ČCE ve Valašském Meziříčí zvou na Adventní benefiční koncert, který se uskuteční 11.12.2019 v 18 hodin v evangelickém kostele ve Valašském Meziříčí.

Vánoční prohlídky na hradě Bítov

Vánoční prohlídky na hradě Bítov

Návštěvníky o adventním víkendu čeká vánočně vyzdobený hrad ve vybraných interiérech v I. patře paláce. Prohlídka bude již tradičně ukončena v panské hradní kuchyni, kde návštěvníky čeká malé občerstvení.

Vánoční trh v RoSe

Vánoční trh v RoSe

Na neděli 8. prosince 2019 jsme pro Vás připravili již tradiční Vánoční trh. Představí se vám místní tvůrci se zajímavými výrobky. Přijďte nasát adventní atmosféru.

Adventní prohlídky zámku Loučeň

Adventní prohlídky zámku Loučeň

Už od soboty před první adventní nedělí můžete načichat vůni vánočního času ve slavnostně vyzdobených reprezentativních komnatách v 1. patře zámku. Nebo si s blížícím datem Štědrého dne přijít odpočinout od předvánočního stresu.

Adventní prohlídky hradu Český Šternberk

Adventní prohlídky hradu Český Šternberk

Adventní a vánoční zvyklosti rodiny Sternbergových na hradě Český Šternberk.

Advent na statku ve Zbečně

Advent na statku ve Zbečně

Advent na Hamousově statku proběhne během prosincových víkendů 30. 11. - 1. 12; 7. a 8. 12,; 14. a 15. 12. i 21. a 22. 12. 2019.

Advent v Zoo Zlín Lešná

Advent v Zoo Zlín Lešná

Víkend se ponese v Zoo Zlín ve vánoční atmosféře.

Vánoční trhy na Bělišti

Vánoční trhy na Bělišti

Tradiční trhy v roubeném stavení začnou v prvním adventním týdnu ve středu 4. prosince.

Vánoční trhy Karlovy Vary

Vánoční trhy Karlovy Vary

Oblíbené vánoční trhy tentokrát od hotelu Thermal až po Grandhotel Pupp s centrem u Mlýnské kolonády.

Adventní prohlídky Invalidovny

Adventní prohlídky Invalidovny

Předvánočně laděné prohlídky barokní Invalidovny.

Adventní prohlídky na Grabštejně

Adventní prohlídky na Grabštejně

V předvánočním čase si i letos budete moci opět prohlédnout slavnostně vyzdobené interiéry a připomenout si tradice více či méně pozapomenuté.

Vánoční trh na zámku Dobříš

Vánoční trh na zámku Dobříš

Adventní prohlídky zámecké expozice s tematickou vánoční výzdobou patří na Dobříši k tradičním. V sobotu 7. prosince uskuteční na nádvoří zámku také vánoční trh.

Vánoční trhy Brno 2019

Vánoční trhy Brno 2019

Brněnské vánoční trhy jako místo setkávání s vašimi blízkými. Kouzelná atmosféra, živá hudba, gastronomické požitkářství, zábava pro rodiny s dětmi. Zážitek – to je oč v Brně jde především. Památky počkají. Užijete si živé centrum hned na několika náměstích.

Adventní punčové plavby centrem Olomouce

Adventní punčové plavby centrem Olomouce

Na pátou sezónu adventních punčových plaveb historickou Olomoucí zve Ololoď Kordulka a Marie Terezie. Historickým centrem města se dle aktuálního plavebního řádu svezete až do 30. prosince 2019.

Adventní trhy pod Rumpálem

Adventní trhy pod Rumpálem

23. ročník Adventních trhů pod Rumpálem s bohatým programem, otevřením Bran pekelných a tradiční návštěvou sv. Mikuláše.

Vánoční trhy Trutnov 2019

Vánoční trhy Trutnov 2019

Dovolujeme si vás pozvat na 4. ročník vánočních trhů na Krakonošově náměstí v Trutnově. Trhy se budou konat po dobu 7 dní, a to od pondělí 16. 12. 2019 do neděle 22. 12. 2019.

Advent na choltickém zámku

Advent na choltickém zámku

Tradiční akce se koná 7. prosince na zámku v Cholticích.

Adventní trhy na zámku Jindřichův Hradec

Adventní trhy na zámku Jindřichův Hradec

Adventní dny tak budou opět o kousek větší.

Advent a Vánoce v Muzeu lidových staveb v Kouřimi

Advent a Vánoce v Muzeu lidových staveb v Kouřimi

V dávných tradicích tkví opravdové kouzlo vánoc! Připomeňte si tradice adventu, přijďte se do našeho skanzenu přenést do dob dávno minulých a seznámit se s tím, jaké obyčeje se na českém venkově udržovaly od začátku prosince do svátku Tří králů. Otevřeno máme v prosinci od pátku do neděle.

Vánoční trhy Jihlava

Vánoční trhy Jihlava

Vánoční jarmark v Jihlavě začíná 1. prosince a končí 29. prosince. Tak jako obvykle se bude konat na Masarykově náměstí. Těšit se můžete na spousty dobrot a vánoční program.

Adventní čas ve Zruči nad Sázavou

Adventní čas ve Zruči nad Sázavou

Adventní čas ve Zruči nad Sázavou.

Advent na Chateau Mcely

Advent na Chateau Mcely

Koloběh roku se uzavírá a je tu poklidný advent.

Adventní prohlídky na zámku v Hořovicích

Adventní prohlídky na zámku v Hořovicích

O první tři adventní víkendy v prosinci můžete opět navštívit zámek v Hořovicích. Po dobu adventních prohlídek bude v provozu také zámecká kavárna Café Hanau.

Adventní programy na zámku Veltrusy

Adventní programy na zámku Veltrusy

Program je určen dětem z mateřské a základní školy, srovnáme význam a smysl vánočních svátků tehdy a dnes, přiblížíme si postavu Ježíše a duchovní a rodinný rozměr Vánoc.

Advent 2019 na Horšovském Týně

Advent 2019 na Horšovském Týně

Hudební vystoupení, vánoční jarmark, prodej kaprů a vánočních stromků, výtvarné dílny ve vestibulu radnice města a další.

Zámecké Vánoce v Třeboni

Zámecké Vánoce v Třeboni

Adventní a vánoční program.

Adventní kalendář na zámku Červené Poříčí

Adventní kalendář na zámku Červené Poříčí

Procházka nočním zámkem s deseti adventními zastávkami u vánočních stromů.

Večerní adventní trhy v Mladé Boleslavi

Večerní adventní trhy v Mladé Boleslavi

V parku na Výstavišti startují již třetí Večerní vánoční trhy, které budou probíhat každý den od 16 do 20 hodin až do 22. prosince. Zde se můžete těšit na stánky s občerstvením, vánočním sortimentem a opět i na menší i větší pouťové atrakce.

Adventní prohlídky a koncert v kapli na zámku Stekník

Adventní prohlídky a koncert v kapli na zámku Stekník

Adventní prohlídky a koncert v kapli na zámku Stekník 14.12. 2019.

Vánoční výstava v Betlémské kapli 2019 - Vánoční ohlédnutí

Vánoční výstava v Betlémské kapli 2019 - Vánoční ohlédnutí

Na letošní jubilejní výstavě bychom se rádi pokusili představit to nejzajímavější, co jsme na 40 předešlých výstavách ukázali. Celá výstava bude nainstalována tak, aby návštěvníkům ukázala kouzlo klasických českých lidových Vánoc.

Vánoční trhy Ostrava 2019

Vánoční trhy Ostrava 2019

Vánoční trhy se letos uskuteční od 29. 11. do 23. 12. 2019 na Masarykově náměstí, Jiráskově náměstí a na ulici Solné.

Adventní koncert - Fleret a Zuzana Šuláková

Adventní koncert - Fleret a Zuzana Šuláková

Hudební skupina, která vznikla v roce 1983 ve Vizovicích a která letos vystupuje již 36. rokem po celé České republice se vyznačuje svou nespoutanou energii, která probíhá na koncertech a díky níž si získává velkou fanouškovskou základnu.

Adventní trhy na zámku Svijany

Adventní trhy na zámku Svijany

Užijte si prosincovou sobotu na vánočních trzích zámku Svijany.

Advent v Kolíně 2019

Advent v Kolíně 2019

Program adventních akcí v Kolíně

Vánoční trhy na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích

Vánoční trhy na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích

Tradiční řemesla a vánoční zvyky v jihočeské metropoli na náměstí Přemysla Otakara II. Vánoční trhy v Českých Budějovicích začínají 29. listopadu a potrvají až do 6. ledna 2020.

Vánoční trhy Plzeň

Vánoční trhy Plzeň

Působivou atmosféru vánočních trhů si můžete užít na náměstí Republiky v Plzni. Nezaměnitelná atmosféra, vůně svařáku a obrovský vánoční strom. Přijďte si vychutnat poslední letošní trhy a nakoupit originální vánoční dárky pro své blízké.

Advent na Zelňáku - Vánoce na Zelném trhu v Brně

Advent na Zelňáku - Vánoce na Zelném trhu v Brně

Brněnské Vánoce budou letos vskutku velkolepé. Těšit se můžete na vánoční stromeček, ale také na pochod děsivých čertů, kteřá projdou Zelňákem.

Vánoční těšení aneb malý advent na Šrámkově statku v Pileticích

Vánoční těšení aneb malý advent na Šrámkově statku v Pileticích

Vánoční těšení aneb malý advent na Šrámkově statku v Pileticích si užijete v sobotu 7. prosince 2019 od 10 do 16 hodin.

Adventní podvečery při svíčkách v Kutné Hoře

Adventní podvečery při svíčkách v Kutné Hoře

Ve spolupráci s Dačického domem, kostelem sv. Jana Nepomuckého a Galerií Felixe Jeneweina navštivte památky Kutné Hory trochu odlišně. Kdy? V neděli 1. prosince, 8. prosince, 15. prosince a 22. prosince.

Betlémský příběh na zámku Potštejn

Betlémský příběh na zámku Potštejn

Návštěvníci zámku se o adventních sobotách dozvědí informace o tradičních vánočních zvycích a prožijí betlémský příběh, který vysvětluje původ tradic vánočních svátků.

Vánoční trhy na brněnském výstavišti

Vánoční trhy na brněnském výstavišti

Od 6. do 15. prosince se na brněnském výstavišti konají tradiční Vánoční trhy, které jsou skutečným rájem pro nákup vánočních dárků. Návštěvníci si jistě vyberou ve vánočně vyzdobených pavilonech z pestré nabídky od více než 400 prodejců z celé republiky i ze zahraničí.

Advent na Moravském náměstí v Brně

Advent na Moravském náměstí v Brně

Letošní oslavy Vánoc v Brně budou opravdu velkolepé. 33 metrů vysoké vyhlídkové kolo, z jehož vrcholu uvidí naši návštěvníci nad střechy starého Brna, dohlédnou na náměstí Svobody, Špilberk, Petrov a další dominanty města.

Zimní prohlídky zámku Lednice

Zimní prohlídky zámku Lednice

Státní zámek v Lednici zůstává otevřen přes zimní sezónu všem milovníkům historie. Je přístupný vždy o víkendech od 10 do 16 hodin (mimo leden).

Advent a Vánoce v Mikulově

Advent a Vánoce v Mikulově

Kouzlo vánočního Mikulova.

Advent v Ratibořicích i v Babiččině údolí

Advent v Ratibořicích i v Babiččině údolí

Při prohlídce adventně a vánočně vyzdobených zámeckých interiérů v Ratibořicích vás průvodci seznámí s adventními a vánočními zvyky, které se dodržovaly na panském sídle v 1. polovině 19. století. Za životem na venkově se pak vydejte do Babiččina údolí, kde najdete slavnostěn vyzdobenou světničku.

Advent a Vánoce v Českém Krumlově

Advent a Vánoce v Českém Krumlově

S přicházející zimou ukazuje Český Krumlov zcela jinou tvář. Tvář plnou klidu a poezie. Čas adventu je naplněn řadou překrásných setkání, počínaje společným rozsvícením vánočního stromu, koledami, mikulášskou nadílkou a také Ježíškovou poštou a příjezdem Bílé paní.

Vánoční trhy Praha 2019

Vánoční trhy Praha 2019

Největší vánoční trhy v České republice můžete letos už po šestnácté navštívit na Staroměstském a Václavském náměstí. Tradice, vánoční atmosféra, dětská dílnička, bohatý vánoční program a dobré jídlo.

2. adventní koncert – Tomáš Kočko

2. adventní koncert – Tomáš Kočko

Tomáš Kočko & ORCHESTR vystoupí v rámci zavedeného a oblíbeného „Kračunovského turné“ také v Lanškrouně!

Adventní gospely 2019

Adventní gospely 2019

Uhrančivé hlasy, emotivní melodie a náboženské texty (tradiční černošské melodie křesťanské americké hudby) jsou v jejich podání jedinečné.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

Oslavy vánočních svátků v Praze se ponesou v duchu tradic a lásky k přírodě, ale zásluhou moderních technologií budou mít nádech 21. století.

Andělské neděle v Litomyšli 2019

Andělské neděle v Litomyšli 2019

O adventních nedělích můžete strávit příjemná odpoledne na Zámeckém návrší v andělské společnosti. K adventní pohodě jistě přispěje vánoční hudba a vystoupení na pódiu před chrámem Nalezení sv. Kříže, výstava betlémů, dobré jídlo a pití a bohatý doprovodný kulturní program.

Znojemský advent 2019

Znojemský advent 2019

Rozsvícením vánočního stromu a posvěcením adventního věnce na Masarykově náměstí začíná první adventní neděli Znojemský advent, náměstí se zaplní adventními trhy, sváteční náladu dodá kulturní program.

Vánoce na náměstí v Rožnově pod Radhoštěm 2019

Vánoce na náměstí v Rožnově pod Radhoštěm 2019

Zastavte se v Rožnově pod Radhoštěm načerpat energii a především si užít pohodovou adventní atmosféru.

Advent na Hrádku

Advent na Hrádku

Tradiční a návštěvníky velmi oblíbená akce Advent na Hrádku: vánoční výstava loutek s fotokoutkem a soutěží pro celou rodinu, tematická výtvarná dílna, představení loutkového divadla a jarmark s tradičními vánočními výrobky před Hrádkem.