Úvod > Aktuality > Adventní trh v Praze představí to nejlepší od výrobců hraček
Deti si mohou zkusit složit puzzle
"> Deti si mohou zkusit složit puzzle "> Ceská hracka a remeslo v Praze "> Adventní trh Ceská hracka a remeslo
Zážitky

Adventní trh v Praze představí to nejlepší od výrobců hraček

  • Vydáno8. prosince 2015
Třetí ročník adventního trhu Česká hračka a řemeslo představí více než 30 výrobců českých hraček. Adventní trh se koná na pražské Novoměstské radnici o víkendu 12. a 13. prosince. Výrobci českých hraček a řemeslníci vám představí to nejlepší ze svých dílen! Akci doplní ukázky tvořivé dílny, herny pro děti a doprovodný kulturní program.
Adventní trh Česká hračka a řemeslo na Novoměstské radniciVýrobce rodinných deskových her v historických prostorech Novoměstské radnice otevře svou hernu, kde si každý najde svou oblíbenou hru. K vyzkoušení budou hry, které jsou ideálními vánočními dárky pro nejmenší. Mezi dětmi jsou oblíbené motivy pohádkových postaviček, z českých především Krteček.

Kromě novinek si návštěvníci mohou připomenout i nestárnoucí klasiku, např. Gecco – českou stavebnici hradů a zámků s vlastním patentovaných systémem spojování umožňujícím stavět „dokulata“, Heli hračky z textilu, dřevěné hračky z Orlických hor - joja, káčy, stavebnice, a mnoho dalšího. Bavit vás bude i tvořivá dílna originálních autorských tvořivých setů Krasohrátky nebo Pišlické dřevěné hračky - dřevěné hračky a tvořivé postavičky z Jeseníků.

A jaké novinky vás letos čekají? Přijďte se podívat! V prodeji budou ručně psaná vánoční a novoroční přání, dářkové kartičky a využít můžete také balení dárků.  Vždy je důležité, aby si zákazníci hry nejen prohlédli, ale i vyzkoušeli. Na akci Česká hračka a řemeslo k tomu budou mít všichni zájemci možnost. Ochotní asistenti všem rádi vysvětlí veškerá pravidla a budou k dispozici i během hraní kvůli zodpovězení případných dotazů.
Novoměstská radnice v Praze

Novoměstská radnice v Praze

Novoměstská radnice v Praze je jednou z mnoha národních kulturních památek v hlavním městě. Můžete zde vystoupat na věž, která dříve sloužila jako protipožární stanice. Vstupní gotická sloupová síň s klenbou je největším nesakrálním prostorem vrcholné gotiky v Čechách, který se dochoval.