Úvod > Aktuality > Adventní trhy v Plzni na náměstí Republiky začnou v sobotu
Adventní trhy v Plzni na náměstí Republiky začnou v sobotu
"> "> "> "> Adventní období rozsvítí plzenské námestí Republiky "> Príchod adventu v Plzni doprovází rada akcí "> Vychutnejte si adventní atmosféru s vuní svareného vína a punce
Kultura

Adventní trhy v Plzni na náměstí Republiky začnou v sobotu

  • Vydáno4. prosince 2020
Na plzeňském náměstí Republiky pod vánočním stromem už stojí nejen dřevěný betlém s figurami v životní velikosti, ale i prodejní stánky. Oblíbené adventní trhy začnou v sobotu 5. prosince 2020. Kromě stánků s pochutinami nabídnou tradiční řemeslné výrobky. Přijďte si vychutnat oblíbené vánoční trhy a nakoupit originální vánoční dárky pro své blízké. Letos se trhy konají od 5. do 23. prosince 2020.
Plzeň trhyKaždým rokem se na plzeňském náměstí Republiky konají Adventní trhy. Letos, v roce 2020, zde budou trhy v termínu 5. 23. 12. Náměstí obklopí vánoční atmosféra, vůně svařeného vína, staročeského trdla a perníčků.

Letošní trhy v Plzni však budou menší. Na náměstí Republiky organizátoři postaví asi osm desítek stánků, což je zhruba o třicet čtyřicet procent méně než v minulých letech. Trhy budou otevřené vždy od 10 do 20 hodin.
 

Trh doprovodí hygienická opatření

vánoční trhy plzeňOrganizátoři jsou připraveni dodržovat všechna nutná hygienická opatření, a tak například veškeré teplé nápoje budou prodejci podávat jen s sebou v kelímku s víčkem. Pochutiny jako palačinky, trdelníky, čertíky v lokši, párky či klobásy nebudou zákazníkům předány na táccích, ale zabalené, aby si je mohli odnést s sebou. Adventní trhy jsou letos bez kulturního programu. Nebude však chybět ponocný a jeho troubení. Ten bude chodit troubit každý den v 17 a 18 hodin a podle situace i v 19 hodin.

Na náměstí Republiky již od prvního adventního víkendu stojí také oblíbený dřevěný betlém s figurami v životní velikosti. Pro Plzeň ho vytvořil řezbář Jiří Halouzka z Jiříkova na Bruntálsku. Poprvé byl tento betlém na plzeňských adventních trzích umístěn v roce 2013 a od té doby se každý rok o několik figur rozroste. Během zbytku roku je umístěn v Pradědově galerii u Halouzků, odkud ho organizátoři trhů do Plzně na konci roku přivezou.
Vánoční trhy Plzeň

23.11.
23.12.
Vánoční trhy Plzeň

Každým rokem se na náměstí Republiky konají Adventní trhy. Letos, v roce 2022, budou trhy v termínu 23.11. – 23. 12. Náměstí obklopí vánoční atmosféra, vůně svařeného vína, staročeského trdla a perníčků.

Katedrála sv. Bartoloměje v Plzni

Katedrála sv. Bartoloměje v Plzni

Dominantou náměstí Republiky v Plzni je zcela určitě katedrála sv. Bartoloměje. Chrám je zřetelný již z dálky se svou téměř 103 m vysokou věží. Klenotem chrámu je Šternberská kaple z první poloviny 16. století, která sloužila jako rodinná hrobka.