Úvod > Aktuality > Adventní trhy v Plzni začínají už o víkendu
Adventní trhy v Plzni začínají už o víkendu
"> "> "> "> Adventní období rozsvítí plzenské námestí Republiky "> Príchod adventu v Plzni doprovází rada akcí "> Vychutnejte si adventní atmosféru s vuní svareného vína a punce

Adventní trhy v Plzni začínají už o víkendu

Vydáno 21. listopadu 2019 Kultura
Na konci listopadu konečně nastávají chvíle, na které se mnozí těší po celý podzim. Doba adventní v Plzni, to je nezaměnitelná atmosféra, vůně svařáku a obrovský vánoční strom. Přijďte si vychutnat oblíbené vánoční trhy a nakoupit originální vánoční dárky pro své blízké. Letos se trhy konají od 23. listopadu do 23. prosince 2019.

Adventní období rozsvítí plzeňské náměstí Republiky

Plzeň trhyKaždým rokem se na plzeňském náměstí Republiky konají Adventní trhy. Letos, v roce 2019, zde budou trhy v termínu 23. 11. 23. 12. Náměstí obklopí vánoční atmosféra, vůně svařeného vína, staročeského trdla a perníčků.

Jako na každých trzích, i zde si nesmíte nechat ujít ukázky z lidových tradic a řemesel se zaměřením na Vánoce a vánoční tématiku. Načerpejte inspiraci na vánoční dárky nebo je na trzích rovnou nakupte! Děti jistě potěší oslík s ovečkami v živém betlémě nebo program plný vánočních koled.
 

Vánoční strom se v Plzni rozsvítí první adventní neděli

vánoční trhy plzeňI když si působivou atmosféru vánočních trhů v Plzni můžete vychutnávat na náměstí Republiky už od víkendu 23. a 24. listopadu, tradiční rozsvícení vánočního stromu připravilo město Plzeň na první adventní neděli, tedy 1. prosince 2019. Na trzích najdete kromě vánočního zboží také řadu zajímavých kulturních akcí. Nebude chybět ani oblíbený svařák. 

Nejlépe je vypravit se na ně až k večeru, kdy se rozsvítí slavnostní výzdoba a historické domy na náměstí vytvoří trhům tak trochu pohádkovou kulisu. Vánoční trhy nabídnou letos desítky stánků s řemeslnými výrobky i ukázkou řemesel a samozřejmě na trzích budou i dobře zásobené stánky s občerstvením a chutnými krajovými specialitami. Stánky budou otevřeny denně od 8 do 18 hodin.


Vánoční dílny v Pivovarském muzeu nebo v plzeňské zoo

VěnecMáte doma tvořivá dítka a nevíte, kde s nimi strávit předvánoční čas? Pak vyrazte do Pivovarského muzea. V autentických prostorech historické Valečky se v sobotu 7. prosince uskuteční sváteční Adventní dílny od 10 do 15 hodin. Adventní dílny v Pivovarském muzeu jsou vítanou příležitostí, jak si s dětmi vlastnoručně vyrobit drobnosti pro tu správnou vánoční atmosféru. Navíc vše z přírodních materiálů, včetně včelího vosku.

Zoologická zahrada v zimě úplně nespí, a tak určitě neprohloupíte, pokud si uděláte příjemnou procházku podzimní zoo. V sobotu 30. prosince můžete návštěvu zakončit ve staročeské hospodě na statku Lüftnerka, kde si můžete od 14 hodin vyrobit adventní věnec. Vše potřebné bude na místě připraveno. Další týden 7. prosince bude na statku nadělovat dětem dárky Mikuláš s čertem. Program vyvrcholí komentovaným uspáváním medvědů.
Katedrála sv. Bartoloměje v Plzni

Katedrála sv. Bartoloměje v Plzni

Dominantou náměstí Republiky v Plzni je zcela určitě katedrála sv. Bartoloměje. Chrám je zřetelný již z dálky se svou téměř 103 m vysokou věží. Klenotem chrámu je Šternberská kaple z první poloviny 16. století, která sloužila jako rodinná hrobka.