Úvod > Aktuality > Zima je v libereckém Babylonu ve znamení zábavy
Zima je v libereckém Babylonu ve znamení zábavy
"> "> "> "> ">
Zážitky

Zima je v libereckém Babylonu ve znamení zábavy

  • Vydáno10. ledna 2019
Liberecký Babylon nabízí po celý rok spoustu zábavy i poučení. Oblíbený je zdejší aquapark, kde od ledna začínají zajímavé kurzy pro děti. Zavítat můžete i do iQparku, Lunaparku či 4D kina. Kromě Babylonu láká v Liberci k návštěvě například také krasobruslařská soutěž Ještědská brusle či výstava o Himalájích.
Centrum BabylonCentrum Babylon Liberec pořádá od ledna nové kurzy pro děti – jedná se o Mermaiding, čili kurz Mořské panny a Potápěčský kroužek. Lekce se konají každých 14 dní (mořské panny v sobotu a potápěči v neděli). Jinak je aquapark, zrekonstruovaný ve stylu příběhů Julese Verna, otevřen celoročně všem zájemcům od 10 do 22 hodin. Rázem se ocitnete v malebném přímořském městečku s vysokým majákem, ze kterého to je už jen pár kroků do tajuplného mořského světa pod vodní hladinou plného nejrůznějších mořských živočichů a korálů. Wellness centrum na světové úrovni zase přináší množství relaxačních možností pro dosažení harmonie těla i duše.
 
VločkaPokud máte chuť zopakovat si něco málo ze školních lavic, vyzkoušejte iQparkvíce než 200 exponáty. Máte možnost zažít fyzikální jevy a experimenty na vlastní kůži. Zároveň Vás potrápí různé testy, rébusy, kvízy a hlavolamy. Vše je děláno formou hry a zábavy. Na své si přijdou nejen děti ale i dospělí! Navíc každou lednovou sobotu kdykoliv mezi 14.00 a 16.00 můžete v novém Fablabu vytvářet sněhové vločky z nejrůznějších materiálů! Workshop se koná zdarma v rámci vstupného.

LunaparkZábavu ve stylu staročeské pouti si užijete v Lunaparku na ploše 3 000 m2.  Pro nejmenší je tu připraven vláček s kačenkami, řetízkový kolotoč, houpačky, prolézačky, trampolína a nejrůznější houpadla. Mezi oblíbené atrakce patří klasický autodrom nebo simulátor divokého býka "Toro". Rodinnou zábavu si užijete na Indoor adventure golfu. Pořádnou dávku adrenalinu zažijete při Laser game v nově upravené aréně s moderním zařízením od firmy LaserMaxx. Své přátele můžete vyzvat na turnaj v bowlingu s profesionálními dráhami Brunswick. Reálnou návštěvu jiných světů zažijete ve Virtuální realitě, divokou jízdu do neznáma ve 4D kině. Otestovat svoji přesnou mušku vám umožní Laser shot.
 

Ještědská brusle, Himaláje i protiletecký kryt

KrasobrusleníLiberec nabízí však mnohem víc než jen Centrum Babylon. Tak například už v sobotu 12. ledna se koná Ještědská brusle – historicky nejstarší krasobruslařská soutěž v Liberci – v roce 2019 se uskuteční již její 41. ročník. Přijďte se podívat na výkony nadějí krasobruslařského sportu do liberecké Home Credit Areny. Vstup je zdarma.
 
Už jen do 28. února se můžete podívat na výstavu Magický Himaláj, která podává zajímavý přehled o čtyřech zemích: Nepálu, Tibetu, Bhútánu a Indii. Výstava je obrazem 27 let putování cestovatele Rudolfa Švaříčka do oblasti Himálaje. Dostává se pod kůži každodennímu dění, odhaluje neuvěřitelnou pestrost exotických zemí. Projekt není jen o „jedné cestě na Everest“ vytržené z kontextu. Čtvrt století vznikaly snímky etnik a jejich lidských příběhů.
 
Každou první sobotu v měsíci si můžete prohlédnout největší liberecký kryt civilní ochrany v Luxemburské ulici. Na prohlídku je nutné se dopředu objednat. Vstupné do krytu stojí 50 korun a prohlídky začínají v 8:30, 10:00 a v 11:30 hodin. První lednová sobota je už sice za námi, ale objednat se můžete na soboty 2. února. 2. března nebo 6. dubna 2019.
Babylonské wellness centrum – relaxace pro tělo i duši

Babylonské wellness centrum – relaxace pro tělo i duši

Potěšte své smysly a uvolněte se v jedinečném luxusním wellness centru. Rozmanité procedury aktivují všechny smysly a důkladně prohřejí vaše tělo.

Další aktuality

6.10.
2022
Podzimní Singltrek nadchne všechny cyklisty!

Podzimní Singltrek nadchne všechny cyklisty!

Liberecký kraj | Letní sporty
28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl