Úvod > Aktuality > Zima je v libereckém Babylonu ve znamení zábavy

Zima je v libereckém Babylonu ve znamení zábavy

Vydáno 10. ledna 2019 Zážitky
Liberecký Babylon nabízí po celý rok spoustu zábavy i poučení. Oblíbený je zdejší aquapark, kde od ledna začínají zajímavé kurzy pro děti. Zavítat můžete i do iQparku, Lunaparku či 4D kina. Kromě Babylonu láká v Liberci k návštěvě například také krasobruslařská soutěž Ještědská brusle či výstava o Himalájích.
Centrum BabylonCentrum Babylon Liberec pořádá od ledna nové kurzy pro děti – jedná se o Mermaiding, čili kurz Mořské panny a Potápěčský kroužek. Lekce se konají každých 14 dní (mořské panny v sobotu a potápěči v neděli). Jinak je aquapark, zrekonstruovaný ve stylu příběhů Julese Verna, otevřen celoročně všem zájemcům od 10 do 22 hodin. Rázem se ocitnete v malebném přímořském městečku s vysokým majákem, ze kterého to je už jen pár kroků do tajuplného mořského světa pod vodní hladinou plného nejrůznějších mořských živočichů a korálů. Wellness centrum na světové úrovni zase přináší množství relaxačních možností pro dosažení harmonie těla i duše.
 
VločkaPokud máte chuť zopakovat si něco málo ze školních lavic, vyzkoušejte iQparkvíce než 200 exponáty. Máte možnost zažít fyzikální jevy a experimenty na vlastní kůži. Zároveň Vás potrápí různé testy, rébusy, kvízy a hlavolamy. Vše je děláno formou hry a zábavy. Na své si přijdou nejen děti ale i dospělí! Navíc každou lednovou sobotu kdykoliv mezi 14.00 a 16.00 můžete v novém Fablabu vytvářet sněhové vločky z nejrůznějších materiálů! Workshop se koná zdarma v rámci vstupného.

LunaparkZábavu ve stylu staročeské pouti si užijete v Lunaparku na ploše 3 000 m2.  Pro nejmenší je tu připraven vláček s kačenkami, řetízkový kolotoč, houpačky, prolézačky, trampolína a nejrůznější houpadla. Mezi oblíbené atrakce patří klasický autodrom nebo simulátor divokého býka "Toro". Rodinnou zábavu si užijete na Indoor adventure golfu. Pořádnou dávku adrenalinu zažijete při Laser game v nově upravené aréně s moderním zařízením od firmy LaserMaxx. Své přátele můžete vyzvat na turnaj v bowlingu s profesionálními dráhami Brunswick. Reálnou návštěvu jiných světů zažijete ve Virtuální realitě, divokou jízdu do neznáma ve 4D kině. Otestovat svoji přesnou mušku vám umožní Laser shot.
 

Ještědská brusle, Himaláje i protiletecký kryt

KrasobrusleníLiberec nabízí však mnohem víc než jen Centrum Babylon. Tak například už v sobotu 12. ledna se koná Ještědská brusle - historicky nejstarší krasobruslařská soutěž v Liberci – v roce 2019 se uskuteční již její 41. ročník. Přijďte se podívat na výkony nadějí krasobruslařského sportu do liberecké Home Credit Areny. Vstup je zdarma.
 
Už jen do 28. února se můžete podívat na výstavu Magický Himaláj, která podává zajímavý přehled o čtyřech zemích: Nepálu, Tibetu, Bhútánu a Indii. Výstava je obrazem 27 let putování cestovatele Rudolfa Švaříčka do oblasti Himálaje. Dostává se pod kůži každodennímu dění, odhaluje neuvěřitelnou pestrost exotických zemí. Projekt není jen o „jedné cestě na Everest“ vytržené z kontextu. Čtvrt století vznikaly snímky etnik a jejich lidských příběhů.
 
Každou první sobotu v měsíci si můžete prohlédnout největší liberecký kryt civilní ochrany v Luxemburské ulici. Na prohlídku je nutné se dopředu objednat. Vstupné do krytu stojí 50 korun a prohlídky začínají v 8:30, 10:00 a v 11:30 hodin. První lednová sobota je už sice za námi, ale objednat se můžete na soboty 2. února. 2. března nebo 6. dubna 2019.
Prohlídka protileteckého krytu v Liberci

Prohlídka protileteckého krytu v Liberci

Největší liberecký kryt civilní ochrany v Luxemburské ulici. Prohlídky se konají každou první sobotu v měsíci a je nutné se dopředu objednat. Komentované prohlídky začínají v 8.30, 10.00 a poslední v 11.30.

Labyrint - největší zrcadlové bludiště v Evropě v prostorách Centra Babylon

Labyrint - největší zrcadlové bludiště v Evropě v prostorách Centra Babylon

Navštivte unikátní zrcadlový labyrint! Největší stacionární zrcadlové bludiště na kontinentě vybavené 120 velkoplošnými zrcadly rozmístěnými po chodbách, jejichž délka dosahuje 200 metrů.

Babylonské wellness centrum – relaxace pro tělo i duši

Babylonské wellness centrum – relaxace pro tělo i duši

Potěšte své smysly a uvolněte se v jedinečném luxusním wellness centru. Rozmanité procedury aktivují všechny smysly a důkladně prohřejí vaše tělo.

iQpark - první science centrum v České republice

iQpark - první science centrum v České republice

První science centrum v ČR, které zpřístupňuje vědu a techniku i těm nejmenším, a to prostřednictvím více než 300 interaktivních exponátů a speciálních lektorských programů.

Aquapark Babylon v Liberci

Aquapark Babylon v Liberci

Přijďte si užít zábavu do nově zrekonstruovaného Aquaparku ve stylu příběhů Julese Verna! Rázem se tak ocitnete v malebném přímořském městečku s vysokým majákem, ze kterého to je už jen pár kroků do tajuplného mořského světa pod vodní hladinou plného nejrůznějších mořských živočichů a korálů.

Magický Himaláj - unikátní výstava v Liberci

Magický Himaláj - unikátní výstava v Liberci

Největší autorská výstava svého druhu ve Střední Evropě. Podává zajímavý přehled o čtyřech zemích: Nepál – Tibet – Bhútán – Indie. Výstava Magický Himaláj je obrazem 27 let putování cestovatele Rudolfa Švaříčka do oblasti Himálaje.

Další aktuality

26.9.
2019
Ukončení sezóny na zubačce plánují už tento víkend

Ukončení sezóny na zubačce plánují už tento víkend

Českolipsko a Jizerské hory | Zážitky
12.9.
2019
Klášter v Hejnicích se proměnil v květinovou zahradu

Klášter v Hejnicích se proměnil v květinovou zahradu

Českolipsko a Jizerské hory | Zážitky
5.9.
2019
Tanvaldské slavnosti budou ve znamení dobré zábavy

Tanvaldské slavnosti budou ve znamení dobré zábavy

Českolipsko a Jizerské hory | Zážitky