Úvod > Aktuality > Adventní čas v Mělníku opět zpříjemní jarmark v muzeu
Adventní cas v Melníku opet zpríjemní jarmark v muzeu
"> Adventní cas v Melníku opet zpríjemní jarmark v muzeu "> U rady jarmarecníku budou znovu realizovány osvedcené interaktivní dílnicky "> Zkrátka neprijdou opet labužníci
Zážitky

Adventní čas v Mělníku opět zpříjemní jarmark v muzeu

  • Vydáno3. prosince 2014
Regionální muzeum v Mělníku připravuje na sobotu 6. prosince další ročník Předvánočního řemeslnického jarmarku, který nabývá na oblibě nejen u místních, ale i u návštěvníků z širšího okolí.
VánoceTěšit se tak můžete na takřka pět desítek řemeslníků s rozmanitou nabídkou zboží vánočního charakteru. Své originální výrobky představí hrnčíři, šperkaři, dráteníci, perníkářka či výrobci textilních produktů a hraček. Návštěvníky určitě osloví bylinkářský sortiment, dekorace z decoupage a scrapbookingu, malované obrázky, kamínky a háčkované dárky.

Pro své blízké tu lze objevit dárky například mezi dřevěnými hračkami, knížkami, či drhanými výrobky. Po roce do mělnického muzea opět zavítají výrobci skleněných ozdob z rodinné společnosti Juklových. Těšit se můžete na originální motivy na perníčkách Emilie Jablonské či na sirupy z Vysočiny. Zkrátka nepřijdou opět labužníci, ať už při ochutnávání křupavých dobrot z pekařství Paul, holandských sýrů, maďarských lahůdek, řeckých olivových specialit či při návštěvě muzejní kavárny.

U řady jarmarečníků budou znovu realizovány osvědčené interaktivní dílničky, kde si zájemci pod vedením zkušených lektorů vlastnoručně vyrobí dáreček nebo sváteční dekoraci. V rámci jarmarku si můžet prohlédnout zimním půvabem inspirovanou výstavu Vánoce v přírodě. Přijďte přivítat advent do mělnického muzea, přijít můžete od 9 do 17 hodin.
Regionální muzeum Mělník – historické kočárky, vláčky a regionální historie

Regionální muzeum Mělník – historické kočárky, vláčky a regionální historie

Expozice mělnického muzea se snaží zachytit široké spektrum života v mělnickém regionu jak v minulosti, tak i v současnosti. Muzeum se specializuje na historii výroby kočárků v Čechách a dokumentaci českého vinařství. Mělnické muzeum pořádá řadu akcí a výstav po celý rok.

Další aktuality