Úvod > Aktuality > Zažijte adventní atmosféru v Českém Krumlově – letos tak trochu jinak
Zažijte adventní atmosféru v Českém Krumlově - letos tak trochu jinak
"> "> "> ">
Památky

Zažijte adventní atmosféru v Českém Krumlově – letos tak trochu jinak

  • Vydáno3. prosince 2020
S přicházející zimou ukazuje Český Krumlov zcela jinou tvář. Tvář plnou klidu a poezie. Čas adventu bývá obvykle naplněn řadou překrásných zážitků, ne jinak tomu bude i letos, i když v trochu odlišné podobě. Bude mnohem komornější, bez větších kulturních akcí a zalidněného vánočního trhu na náměstí. Pohádková atmosféra svátečně vyzdobeného Krumlova přesto potěší místní i návštěvníky města.
Vánoce KrumlovDominantou bude jako vždy vánoční strom na náměstí Svornosti, kde nebude chybět ani tradiční betlém v netradičním pojetí studentů a učitelů Střední umělecko-průmyslové školy sv. Anežky České.

Vánoční trh na náměstí bude připravený pouze v omezeném rozsahu a bude vyčkávat na možnost otevření, aby nabídl gastronomický i tradiční vánoční sortiment. Otevře se 3. prosince, aby nabídl gastronomický i tradiční vánoční sortiment. Již od října má více než dvacítka restaurací v Českém Krumlově otevřená výdejní okénka, která i v době adventu dozajista provoní krumlovské ulice cukrovím a jinými vánočními pochoutkami.     
 

Krumlovský advent 2020 v televizi

trh krumlovNovinkou a náhradou za tradiční nedělní program, který se vždy odehrával na pódiu na náměstí, bude adventní televizní vysílání z Městského divadla každou adventní neděli od 17:00 hodin. Aktuálně si lze vysílání naladit na Českokrumlovsku (kanál 47 DVB-T), Českobudějovicku (kanál 46 DVB-T), Jindřichohradecku a Dačicku (obojí kanál 47 DVB-T).

V neděli 6. 12. bude vysílání na téma: Ježíškova pošta. Dozvíte se informace o kulturním a společenském programu dle aktuální situace a zahraje českokrumlovská folková kapela Kapka. V neděli 13. 12. bude tématem společné zpívání, zahraje dudácká kapela folklórního souboru Jitřenka a Růže. V neděli 20. 12. bude program podřízen Adventu a vánočním tradicím. Bude se vysílat záznam z akce Plavecký betlém pro radost a zahraje sbormistr Lukáš Holec s rodinou, Medvíďata a host Zuzana Vančurová.

Ve středu 23. 12. se můžete těšit na záznamy z předchozích ročníků živého betléma a na Štědrý den poběží pořad krumlovských muzikantů „Nesem vám písničky“, kdy krumlovští muzikanti nadělují hudební dárky občanům města.
 

Program Adventu v ulicích města

Ježíškova poštaOd 29.11. do 13.12.2020 je na náměstí Svornost opět otevřena Ježíškova pošta. Tradiční Poštovní úřad U Zlatého anděla přijímá dopisy dětí, které Bílá paní doručí Ježíškovi. Poštovní schránka pro dopisy dětí je k dispozici na náměstí Svornosti na zvoničce u vánočního stromu.

Stále pokračuje také veřejná sbírka Psí Vánoce v psím útulku Kaplická. Dárky pro chlupáče bude možno donést kdykoli (po–ne 8.00 – 16.00 hod.), vždy však po  telefonické dohodě s  pracovníky útulku (tel.: 606 640 507). Činnost českokrumlovského útulku můžete podpořit finančním příspěvkem na účet č. 19–221241/0100, VS: 9619000001.

V sobotu 19. 12. proběhne  od 14:000 do 18:00 hodin rozdávání Betllémského světla. Českokrumlovští skauti budou již tradičně rozdávat Betlémské světlo před Regionálním muzeem. Po domluvě vám ho mohou zanést i domů. Požádat je můžete na emailu krumlov@skaut.cz nebo telefonu 723 712 380.
Advent a Vánoce v Českém Krumlově

25.11.
6.1.
Advent a Vánoce v Českém Krumlově

Zazpívat si koledy pod širým nebem, bavit se v průvodu andělů, popíjet punč na nejkrásnějším náměstí… To vše zahaleno do sváteční atmosféry. Advent a Vánoce mají v Českém Krumlově svůj nezaměnitelný půvab.

Hrad a zámek Český Krumlov – prohlídka perly UNESCO

Hrad a zámek Český Krumlov – prohlídka perly UNESCO

Státní hrad a zámek Český Krumlov je významným a velmi vyhledávaným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října. Celý areál hradu a zámku je průchozí, veřejnosti přístupný a v sezóně, zvláště v podvečer, je nevšedním zážitkem procházka jednotlivými nádvořími.

Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově

Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově

Jedinečné místo, kde v 19. století vznikla tradice fotografie, místo, kde se zastavil čas. Odborníci i laici se mohou seznámit s unikátním fotografickým dílem Josefa Seidla a jeho syna Františka, které čítá téměř 140 tisíc skleněných desek i celuloidových negativů.

Egon Schiele Art Centrum – mezinárodní kulturní centrum v Českém Krumlově

Egon Schiele Art Centrum – mezinárodní kulturní centrum v Českém Krumlově

Vedle dokumentace o životě a díle Egona Schieleho a celoroční výstavy jeho prací nabízí Egon Schiele Art Centrum na ploše 4 000 m² výměnné výstavy klasického a současného umění 20. století.

Hradní muzeum v areálu Hradu a zámku v Českém Krumlově

Hradní muzeum v areálu Hradu a zámku v Českém Krumlově

Hradní muzeum v areálu českokrumlovského hradu a zámku je nejstarší dochovanou částí českokrumlovské rezidence. Představuje exponáty ze zámeckých depozitářů a připomíná nejvýznamnější události, vztahující se k rožmberským, eggenberským a schwarzenberským vlastníkům krumlovského panství.