Úvod > Aktuality > A kam dneska jedeme? Vlakem na výlet!
Životní styl

A kam dneska jedeme? Vlakem na výlet!

  • Vydáno30. září 2020
Slovo výlet má skoro magickou sílu. Skrývá se v něm dobrodružství, zážitky, radost, objevování, ale i čas na nejbližší, který jinak hledáme obtížně. Jenže když vyslovíte „výlet“, následuje logicky otázka „kam?“ A co si budeme nalhávat, na tom to často skončí. Znáte to?
Pokud ano, pak je tento článek určený právě pro vás. České dráhy připravily pro vaši inspiraci speciální cestovatelský portál Vlakem na výlet. Ten obsahuje více než 600 tipů na výlety po všech regionech České republiky, které jsou členěny do mnoha praktických kategorií – pro rodiny s dětmi, pro mladé, pro turisty nebo třeba pro gurmány a jedlíky. Aplikace Vlakem na výlet se průběžně rozšiřuje a doplňuje o zajímavé akce, kam se dá vždy dobře dojet vlaky Českých drah.
 
Cestovatelský portál je dostupný v praktické interaktivní mobilní aplikaci (pro Android a iOS) nebo na internetovém webu www.cd.cz/vlakemnavylet.
 
Interaktivní průvodce výletníka
 
Na internetu už nemusíte zdlouhavě pátrat po inspiraci. Webová stránka i aplikace Vlakem na výlet usnadní vyhledání výletů podle jednoduchých zadaných podmínek, například podle regionu, cílové skupiny nebo termínu výletu. Stačí doslova jen pár kliknutí myší či tahů prstem po displeji. V jednotlivých tipech jsou obsažené praktické informace o destinaci včetně popisu cesty z nádraží (a zpět či na jiné nádraží), časové náročnosti výletu i vzdálenosti, kterou musíte urazit od startu k cíli.
 
Mobilní aplikace Vlakem na výlet je kromě základní nabídky výletů i interaktivním průvodcem výletníka, který ho prostřednictvím mapy a jednotlivých mezizastávek provází celým výletem. Cestovatelé už nemusí čerpat z dalších mobilních aplikací nebo tištěných map a přemýšlet, kudy se od nádraží vydat. Pokud chcete mít jistotu, že vás průvodce „neopustí“ na místech s méně kvalitním mobilním signálem, tak si můžete vybraný výlet si uložit do mobilní aplikace, například prostřednictvím ČD Wi-Fi ve vlacích nebo ve vybraných železničních stanicích. Po vystoupení z vlaku aplikace sama nabídne zahájení výletu. Jakmile výletník dorazí na některou mezizastávku, tak mu aplikace automaticky sdělí zajímavé informace o daném místě.
 
Jak získat ČD Body? Hravě!
 
Velkým bonusem využití mobilní aplikace Vlakem na výlet je získávání ČD Bodů jako
odměny za absolvování jednotlivých výletů. Princip jejich využití je stejný jako při sbírání
ČD Bodů při nákupu jízdenky v e-shopu ČD nebo v mobilní aplikaci Můj vlak – proměnit
je za zákaznické výhody. Jednou z možností může být třeba pořízení jízdenky zdarma
na některý z dalších výletů nebo mnoho dalších benefitů, které si jednoduše vyberete
na webu národního dopravce (na stránkách www.cd.cz/cdbody). Samostatnou kategorií jsou Hravé výlety, které mají po cestě pro vás připravenou řadu zastávek se soutěžními otázkami,
za něž získáte nejvíce ČD Bodů. Odměna je i za každou správně zodpovězenou otázku.
V podkategorii Hravé výlety pro děti provází rodiče a jejich ratolesti výletem mimozemšťan
ToTo. Děti se díky zajímavému příběhu dozví i mnoho z historie navštíveného místa.
Tento typ výletu je vždy doplněn pěknými obrázky a audiostopou. Interaktivní výlety
pro dospělé zase nabízejí možnost během výletu řešit různé zábavné otázky související
s daným místem. Speciální obsah je vytvořen také v kategorii Vlakofanda, který v žádném jiném portálu v Česku nemá obdoby. Všichni železniční fanoušci si zde mohou vybrat z bohatého přehledu muzeí, železničních zajímavostí a tipů na romantické tratě či nostalgické jízdy. Takže konec vymlouvání, nainstalujte si aplikaci Vlakem na výlet a vyrazte. Cestování / Turistika je přece magická záležitost!
 
Výhody aplikace a portálu Vlakem na výlet
 
- Snadné vyhledání a naplánování výletu podle jednoduchých zadaných podmínek.
- Získávání ČD Bodů jako odměny za uskutečnění jednotlivých výletů.
- Aplikace sama během výletu upozorňuje na zajímavosti a poskytuje doplňující informace.
- Zábavu a ještě více ČD Bodů zajistí interaktivní výlety pro dospělé nebo hravé výlety pro děti. 

Další aktuality

Kalendář 2023: Přehled bylinkových kurzů, výstav a slavností na jaro a léto

Voňavá levandule a rozmarýn, bazalka a dobromysl pro italskou kuchyni, pažitka, majoránka, libeček a petržel pro tu domácí a nakonec třeba medvědí česnek, meduňka a šalvěj pro zdraví – bez bylinek by to zkrátka byla nuda. Nadšení zahrádkáři dobře ví, že od záhonku je jen krůček k bylinkové zahrádce a dalším větším projektům. A kdo má rád bylinky, toho budou lákat bylinkové slavnosti. Kam a kdy se na ně můžete vypravit?
Životní styl

7 věcí, které nevíte o... jarní rovnodennosti

Světový den štěstí, Světový den vrabců, první den astronomického jara a také jarní rovnodennost: to všechno nastane v pondělí 20. března. Čas jarní rovnodennosti je dokonce spočítaný na minuty přesně: dojde k ní 20. března 2023 ve 22:24 hodin. Pozorovat se dá vlastně odkudkoliv, protože rovnodennost znamená jen to, že noc je stejně dlouhá jako den. Ale skutečně je to tak?
Životní styl

10 tipů, kde si zahrát nebo vyfotit venkovní šachy

Patříte k milovníkům hry v šachy? Pak vás určitě zaujmou tipy na místa, kde se setkáte s šachovými figurkami všech možných i nemožných velikostí... anebo kde si lze zahrát šachovou partii přímo pod širým nebem. Objevujte věže, střelce, královny a jezdce rozmístěné na Karlštejnsku, navštivte největšího bílého pěšce v ČR anebo si zahrajte obří i mini šachy v městských parcích.
Životní styl

Seznamte se: 19. března má svátek Josef

Blíží se 19. březen a je nejvyšší čas vymyslet dárek pro vaše přátele a blízké jménem Josef, Pepa, Pepík, Jožka, Jožin, Jozífek, Pepin nebo Pepíno. Mezi námi jich žije asi 150 tisíc a do roku 1951 bylo jméno Josef nejčastějším křestním jménem v Čechách i na Moravě. Se kterými Josefy se setkáte na Kudy z nudy?
Životní styl

Oslavte MDŽ vzpomínkou: 8 Češek, které zná celý svět

Každoročně je 8. březen věnován ženám a abychom i my oslavily Mezinárodní den žen, vybrali jsme 8 těch, které se z malé země uprostřed Evropy ve svých oborech vypracovaly až do světové špičky. Česká republika je na své rodačky patřičně hrdá a ráda se pochlubí, že dáma narozená v Praze byla vůbec první ženou, která zastávala úřad ministryně zahraničních věcí Spojených států. Nebo že architektka ze Zlína později ovlivňovala třeba podobu budov v Londýně. Přečtěte si o nich víc.
Životní styl

Mobilní aplikace Kudy z nudy pro cestování po Česku: stáhněte si Tipy na výlety

Užijte si skvělé výlety a dovolenou v Česku s aplikací portálu Kudy z nudy, kterou připravila Agentura CzechTourism. Výběry nejzajímavějších tipů, turistických cílů a denně aktulizované informace vám zpříjemní cestování po Česku. Aplikace je k dispozici ve verzi Android i iOS v několika jazykových verzích.
Životní styl

Víte, že Popeleční středa zahajuje křesťanům čtyřicetidenní půst?

Popeleční středou, která připadá na středu 22. února 2023, začíná podle křesťanské tradice čtyřicetidenní období postu před Velikonocemi. Její název se odvozuje od popelce, který je v tento den křesťanům udělován.
Životní styl

Na lyžích do bazénu? Deset míst, kde to není žádná věda

Vrátit se z lyžování, proběhnout hotelovým pokojem, popadnout plavky a vzápětí se ponořit do bublinkové prohřáté vody? Takové zážitky neslibují jen v Alpách, ale i na českých horách. Chce to jen vědět, kde je ze sjezdovek k bazénu nejblíž – a na Kudy z nudy to samozřejmě víme.
Životní styl