ÚvodAktuality7 věcí, které nevíte o… kempování a Světovém dni kempování
Ubytování

7 věcí, které nevíte o… kempování a Světovém dni kempování

Poslechněte si audio verzi článku
Na 29. června připadá Světový den kempování. Oslavte ho s přáteli a rodinou a užijte si třeba noc v přírodě pod nebem plným hvězd, ať už se stanem nebo nadivoko. Kudy z nudy vám k svátku všech nadšených cestovatelů přináší pár skvělých tipů, jak si takový den vychutnat a strávit společné chvíle s radostí a zábavou.
Proč připadl Světový den kempování právě na 29. června? Není to proto, že na konci června má noc ve stanu větší kouzlo než třeba v březnu, ale protože je svátek Petra a Pavla. Apoštol Pavel byl výrobce stanů a na svou dobu světoběžník. Už před tisíci let tak byl ztělesněním flexibility dnešních táborníků, jejich hlubokého spojení s přírodou, a také kamarádství. Světový den kempování oficiálně uznala i Světová organizace cestovního ruchu, která kempování považuje za jednu z nejmódnějších forem cestování. Takže posvěcení z vyšších míst máme, a teď hurá pod stan, do karavanu nebo jen tak pod širák.
 

1. Červen, měsíc kempování

Kempování je jednou z oblíbených outdoorových aktivit – někde se dokonce nespokojí s jediným dnem a slaví červen jako měsíc kempování. Ať už s přáteli, rodinou nebo dokonce sami, kempování je perfektní způsob, jak se znovu spojit s přírodou a užít si volný čas. Kempování je také velmi oblíbená letní aktivita, kterou uděláte radost dětem. Jak si to nejlépe ověřit? Jednoduše: sbalte stan a vydejte se ven, třeba jen do nejbližšího lesa, do hor nebo k vodě. Zážitky jsou zaručené!
 

2. Česká vášeň pro kempování a skautské tradice

Z pokročilejších zemí, kde se slaví dokonce celý červen jako měsíc kempování, se s kouzelnými detaily dozvídáme, kdo jako první a kde postavil stan, anebo kde stál první tábor pro děti. V tomhle ovšem máme v Česku před většinou světa docela náskok a hlavně vlastní tradice. Stačí připomenout skauting, zakladatele českého skautského hnutí Antonína Benjamina Svojsíka (1876–1938), první objevitelské výpravy a také první český letní tábor. Anebo knížky Jaroslava Foglara (1907–1999), tajemná Stínadla a Vonty, ikonickou mohylu Ivančena nebo podsadové stany, český vynález z roku 1913.
 

3. Kempujte s Kudy z nudy

Dětství ve skautských a turistických oddílech, kouzlo výprav a letních táborů, bojovek, nočních her a lovení bobříků, vandrování a tramping se postará o nezapomenutelné zážitky i pevná přátelství na celý život. Není divu, že mnohé z nás vášeň pro kempování neopouští ani v dospělosti. Kempování se stalo významným faktorem při plánování volného času a dovolených – a to dobře víme i na Kudy z nudy. V našich tipech na ubytování najdete kvalitní kempy, speciální výlety Karavanem od jara do zimy chystáme pro fanoušky kempování v karavanu nebo obytném voze.
 

4. Stanové hotely a kempování s obytňákem aneb stále v pohybu

Za nocí pod hvězdami si dál plníme sny o životě v přírodě. I když se kempování stalo důležitým zdrojem ekonomických příjmů a odvětvím, které poskytuje práci tisícům lidí, neměli bychom zapomínat na udržitelné a ekologické cestování. Kempování do této kategorie patří, a tak vám na Kudy z nudy nabízíme kromě kempů také přehled stellplatzů pro karavanisty, osvědčené rady a tipy pro milovníky kempování, a také souhrn webů a aplikací, které vám pomohou nejenom s plánováním cest, ale i s hledáním vhodného místa na přenocování.

Stále v pohybu jsou i ti, kteří využívají stanový hotel GPtents a zážitkové ubytování kousek od závodních drah F1. Projekt GPtents, za nímž stojí prosperující česká firma z Hranic, se poprvé představil v roce 2017 na závodech F1 ve Spielbergu, a od té doby každoročně nabízí ubytování tisícům hostům při závodech F1. Mobilní stanový hotel s kapacitou až pět tisíc osob je umístěný v těsné blízkosti závodní dráhy, což umožňuje snadný přístup ke všem závodním událostem. Hosté se mohou těšit na stany pro dvě osoby s kvalitní pěnovou matrací, přikrývkami, osuškami, kosmetikou a elektřinou, horké sprchy, nejčistší WC a na výborné snídaně a večeře. Projekt GPtents aktuálně zastřešuje ubytování na čtyřech akcích ve třech evropských zemích, v Itálii, Belgii a Rakousku.
 

5. Co se smí a nesmí dělat při kempování v přírodě

Co se vlastně při pobytech v chráněném území a v národních parcích smí a nesmí? Jak jsou vyznačená území, kam se nechodí? Skutečně si nesmíte utrhnout jedinou borůvku? A jak je to s přespáváním ve volné přírodě? Na Kudy z nudy najdete odpovědi na řadu otázek včetně doporučení, jaká pravidla v přírodě platí. Legální způsob, jak přenocovat v národním parku i jinde v přírodě nabízejí nouzová nocoviště a turistické přístřešky. Nejdéle fungují nocoviště v Národním parku Šumava. V Krkonošském národním parku zase natrefíte na nouzové útulny, řadu přístřešků a odpočinkových míst objevíte i v Krušných horách.
 

6. Kdo se bojí kempování, může zkusit glamping

Nikdy jste kempování nezkusili a máte z noci ve stanu, z přírody a hmyzu trochu strach? Vyzkoušejte glamping! Vznikl spojením slov glamorous a camping, v doslovném překladu tedy jde o luxusní kempování. Kombinuje tradiční kempování v přírodě s pohodlím a romantikou. Ani jednoho ale nesmí být příliš, a tak správný glamping nabízí od každého trochu, nikdy ale nechybí klid, vůně lesa, šumění stromů a probouzení se zpěvem ptáků. Podívejte se na Kudy z nudy, seznamte se s glampingem ze všech úhlů pohledu a vyberte si z nabídky glampovacích míst to své!
 

7. Vytěžte z kempování maximum zábavy a radosti

Nedávná pandemie covidu-19 nám ukázala, že outdoorové aktivity jsou méně rizikové než ty pod střechou, a tak si kempování nejenom užijte do sytosti, ale třeba na něj někdy zkuste jít jinak. Náruživí chodci mohou kempování zkombinovat s dálkovými trasami pro pěší, ostřílení táborníci mohou pro jednou nechat doma nechat moderní vybavení a zkusit vyrazit do lesa jen pod širák. Hrajte si hry s dětmi na trávníku nebo v lese, zapalte táborák, vezměte si s sebou karty a deskové hry, naplánujte noční stezku odvahy, a vyprávějte si příběhy z dětství – třeba z táborů a dobrodružných výprav. Protože kempování je zábava, která nikdy nezestárne a vždy vám společně bude dobře.
100 tipů na místa, kde můžete vyzkoušet glamping

100 tipů na místa, kde můžete vyzkoušet glamping

Slyšeli jste už o glampingu? Jedná se o luxusní kempování pro ty, kteří chtějí zůstat v bezprostředním kontaktu s přírodou, ale současně nechtějí přijít o své pohodlí a moderní vymoženosti dnešní doby. Neobvyklý název vznikl z anglických slov "glamorous" a "camping". I v našich luzích a hájích existují glampovací místa, přehled těch nejatraktivnějších z nich vám přináší Kudy z nudy.

Patnáct rad a tipů pro milovníky kempování aneb etický kodex kempaře

Patnáct rad a tipů pro milovníky kempování aneb etický kodex kempaře

Kempujete rádi? A znáte etický kodex kempaře? Sestavila jej Asociace kempování a karavaninku jako přehled pravidel slušného chování, který pomůže udržet svobodu volného kempování. Pro ostřílené kempaře a karavanisty není "patnáctero" ničím novým, ale svátečním výletníkům by se pár pravidel hodit mohlo. Etický kodex vyšel z návrhů a tipů samotné komunity.

7 věcí, které nevíte o… glampingu

7 věcí, které nevíte o… glampingu

Kde se vzal, tu se vzal, najednou tu s námi byl: nejnovější trend dovolených s trochu tajemným jménem a ještě tajemnějším obsahem. Pro seznámení s glampingem je nejvyšší čas: blíží se vlídné jarní, letní a podzimní měsíce a nejhezčí glampingová místa budou záhy rozebraná a rezervovaná na dlouhou dobu dopředu. Takže si pospěšte, protože kdo zaváhá, ten si letos nezaglampuje.

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu na Šumavě

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu na Šumavě

Kdo by neměl rád Šumavu – nekonečné lesy, dravé řeky a říčky a idylickou krajinu pro turisty, vodáky, cyklisty i fotografy. Jestliže se plánujete na Šumavě zdržet na pár dnů či po celou dovolenou, možná vám přijdou vhod tipy, kde se ubytovat v pěkných kempech. Najdete je na březích lipenského jezera, podél Vltavy i na výchozích místech k nejvyšším šumavským vrcholům české strany rozsáhlého pohoří.

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Ústeckém kraji

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Ústeckém kraji

Patříte k milovníkům volného pohybu v přírodě, ke kterému patří i kempování? Naplánujte si dovolenou v těch nejlepších kempech v Ústeckém kraji. Na výběr máme kempy u velkých jezer s krásnou čistou vodou, stellplatzy pro karavanisty, Mariny pro rekreační lodě plující po Labi i klasická kempovací místa v Českém Švýcarsku.

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Českém ráji

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Českém ráji

Plánujete dovolenou mezi pískovcovými velikány skalních měst Českého ráje? Pak vám jistě přijdou vhod tipy portálu Kudy z nudy na skvělou dovolenou v pěkných kempech tohoto regionu. Našli jsme pro vás ubytování nadohled pískovcových skal anebo u některého z rybníků Českého ráje, stačí si jen vybrat.

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Krkonoších a Podkrkonoší

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Krkonoších a Podkrkonoší

Užijte si dovolenou v Krkonoších a Podkrkonoší, v některém z pohodlných a komfortně vybavených kempů. A nemusí zůstat jen při stanu nebo chatkách – ubytovat se můžete třeba v bungalovech či glampingových stanech. Pokud je vaším cílem horská túra po hřebenech našich nejvyšších hor, doporučí vám portál Kudy z nudy kempy přímo v srdci národního parku.

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Karlovarském kraji

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Karlovarském kraji

Chystáte se na dovolenou do kraje lázeňských měst, léčivých pramenů a hlubokých lesů? Jestliže navíc dáváte předost ubytování v kempu před drahým hotelem, budou se vám hodit naše tipy. Na výběr máme útulné chatky, stellplatzy pro karavanisty i místa pro rodinné stanování u vody. Letošní léto v Karlovarském kraji bude nezapomenutelné!

Čtrnáct krajů & čtrnáct tipů: kde lišky dávají dobrou noc aneb ubytování na samotě a o samotě

Čtrnáct krajů & čtrnáct tipů: kde lišky dávají dobrou noc aneb ubytování na samotě a o samotě

Toužíte prožít alespoň pár dní volna opravdu daleko od civilizace? V místě, které se vším liší od obvyklých rekreačních center? Kam nevedou asfaltky, ale třeba jen polní cesty, kde uslyšíte zpívat ptáky a kde i navigace bude váhat? Pak jste na správné adrese: nabízíme vám mozaiku krásných ubytování na samotách a v místech na konci světa. A bude záležet skutečně jen na vás, zda svůj nápad dovedete k dokonalosti a místo si užijete o samotě. Protože prodloužený víkend nebo dovolená bez lidí, telefonu, internetu, televize, sociálních sítí a signálu, to je teprve ten opravdový luxus!

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Libereckém kraji

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Libereckém kraji

Patříte k milovníkům volného pohybu v přírodě, ke kterému patří i kempování? Naplánujte si dovolenou v kempech v Libereckém kraji. Portál Kudy z nudy přináší tipy na ubytování u Máchova i Hamerského jezera, v podhůří Jizerských hor i u Holanských rybníků. Letošní léto v kempu bude nezapomenutelné.

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Královéhradeckém kraji

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Královéhradeckém kraji

Plánujete dovolenou u řeky Orlice, ve stínu skalních měst či v podhůří hor? Pak vám jistě přijdou vhod tipy portálu Kudy z nudy na skvělou dovolenou v pěkných kempech Královéhradeckého kraje. Zavedou vás k přehradě Rozkoš, k Adršpašským skalám, do Krkonoš či pod hrad Potštejn. Stačí si vybrat.

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Pardubickém kraji

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Pardubickém kraji

Řadíte se k milovníkům volného pohybu v přírodě, ke kterému patří i kempování? Naplánujte si dovolenou v těch nejlepších kempech východních Čech, v Pardubickém kraji. Ve výběru portálu Kudy z nudy nechybí útulné chatky, místa pro karavanisty i tipy pro rodinné stanování u vody. Letošní léto v kempu bude nezapomenutelné.

Tradice: Včely, včelařství, včelíny a medové zážitky

Tradice: Včely, včelařství, včelíny a medové zážitky

Život bez včel by byl nuda! Nikdy bychom neochutnali medové koláče, medovinu ani medové pivo. Neslavili bychom Světový den včel 20. května, neprošli bychom se po včelích stezkách, nenavštívili včelíny, včelařská muzea a další zajímavá místa. Nemlsali bychom med a medovník na medových slavnostech, novomanželé by neměli svůj medový měsíc aneb Honeymoon, a osiřela by i maringotka, nabízející medový glamping.

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu na Vysočině

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu na Vysočině

Vysočina vypadá jako idylický obraz venkova: oblé kopce, hluboké lesy, rozlehlé louky, rybníky, zatopené lomy a cesty lemované alejemi. Pokud si zrovna chcete užít krásnou dovolenou s kempováním, inspirujte se tipy portálu Kudy z nudy na příjemné kempy. Stačí si vybrat, kde si postavíte stan či zaparkujete karavan. V nabídce jsou i místa, které disponují chatkami.

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu ve Středočeském kraji

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu ve Středočeském kraji

Patříte k milovníkům volného pohybu v přírodě, ke kterému patří i kempování? Naplánujte si dovolenou v těch nejlepších kempech středních Čech. Na výběr máme útulné chatky, luxusní stan ve středověkém stylu, kempy u vody, místa plná zábavy i klidu. Letošní léto v kempu bude nezapomenutelné!

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Praze

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Praze

Chtěli byste navštívit hlavní město, ale spát v drahém hotelu se vám nechce? Vyzkoušejte pražské kempy! Moderně zařízené areály vítají stanaře, karavanisty i ty, kteří si přejí přespat třeba v chatičce nebo mobilheimu. Většina kempů leží na klidných místech – u řeky Vltavy či nedaleko centra v přírodních lokalitách.

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Moravskoslezském kraji

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Moravskoslezském kraji

Plánujete dovolenou v Beskydech, Jeseníkách, na Těšínsku či v Poodří? Jestliže navíc patříte k vyznavačům přírodního stylu života a dáte přednost kempu před luxusním hotelem, máme pro vás tipy, kde si užijete dovolenou v těch nejlepších kempech Moravskoslezského kraje. Stačí si jen vybrat.

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Olomouckém kraji

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Olomouckém kraji

Patříte k milovníkům volného pohybu v přírodě, ke kterému patří i kempování? Naplánujte si dovolenou v těch nejlepších kempech Olomouckého kraje – na střední Moravě a v Jeseníkách. Přinášíme vám tipy na ubytování v Hrubém Jeseníku, rovinách Hané či v Litovelském Pomoraví. Letošní léto v kempu bude nezapomenutelné!

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu ve Zlínském kraji

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu ve Zlínském kraji

Užijte si dovolenou na Valašsku, Slovácku, Zlínsku nebo Kroměřížsku v některém z pohodlných a komfortně vybavených kempů. A nemusí zůstat jen při stanu nebo chatkách – ubytovat se můžete třeba v mobilheimu, vinařských búdách nebo u přírodního biotopu.

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Jihomoravském kraji

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Jihomoravském kraji

Letní kempování je skvělá věc. Pro někoho je ideálem dovolená třeba po širákem, pro jiné v luxusních plně vybavených stanech, další hledají pěkné místo pro karavan či obytné auto. Jižní Morava tohle všechno nabízí – můžete si vybrat ze stanování na pláži u vody, v blízkosti památek Lednicko-valtického areálu, nebo na dohled od vinic.

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Plzeňském kraji

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Plzeňském kraji

Patříte k milovníkům volného pohybu v přírodě, ke kterému patří i kempování? Naplánujte si dovolenou v těch nejlepších kempech Plzeňského kraje. Ve výběru portálu Kudy z nudy najdete útulné chatky, luxusní apartmány, vodáckou klasiku na Berounce i rodinné kempy u rybníků a koupališť. Letošní léto v kempu bude nezapomenutelné!

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Jihočeském kraji

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Jihočeském kraji

Je vám bližší dovolená v pěkném kempu u vody než v luxusním hotelu či penzionu? Pak se vám budou jistě hodit tipy portálu Kudy z nudy na letní ubytování v jihočeských kempech. Na výběr máme kempy u Lipna, na březích rybníků, v blízkosti krásného Českého Krumlova anebo přírodní kempy, které ocení hlavně vodáci. Letošní kempování si na jihu Čech užijete.

Karavanem od jara do zimy: jeskyně Moravského krasu, Slavkovské bojiště a další zajímavá místa kolem Brna

Karavanem od jara do zimy: jeskyně Moravského krasu, Slavkovské bojiště a další zajímavá místa kolem Brna

Jeskyně Moravského krasu, bojiště bitvy Tří císařů u Slavkova anebo plavba lodí po Brněnské přehradě: to je jen malý výběr zajímavých výletů v okolí Brna. Když se do metropole Jihomoravského kraje vydáte s přívěsem nebo obytným autem, na Kudy z nudy vám poradíme, kde se dá parkovat a kam se vypravit na výlet.

Objevte netypické a raritní ubytování v Česku

Objevte netypické a raritní ubytování v Česku

Už vás nebaví sice kvalitní, ale příliš obyčejné hotely a penziony? Hledáte při svých výletech originální a vtipné ubytování? I u nás jich najdete celou řadu – bydlet můžete na stromech, v sudu, mezi včelami nebo na slámě. Výjimkou není ani ubytování ve vlakových vagonech nebo mořských kontejnerech. Ten, kdo má radši klasičtější styl, u nás najde tipy na ubytování v klášterech, pivovarech nebo mlýnech. Nechejte se inspirovat dalšími zajímavými tipy, kde můžete přenocovat. S námi si určitě vyberete!

Užijte si volný čas na vodě – vodácké výlety známé, neznámé pro rodiny i romantiky

Užijte si volný čas na vodě – vodácké výlety známé, neznámé pro rodiny i romantiky

Sluníčko příjemně hřeje a vy se necháváte unášet přívětivým vodním tokem. Zpěv ptáků snad přehluší jen šum vody v peřejích či vaše pádlo nořící se do proudu… Láká vás sjezd řeky hučící v klínu rozeklaných skal, nebo se rádi zastavíte v písčitých tůňkách líně tekoucího živlu a osvěžíte tělo na další cestu? Na každý pád potřebujete duši romantika, který ocení přírodní scenérie, stan, spacák a vůni táboráku víc, než luxusní hotely. Vyberte si z našich tipů a pak hurá do lodi!

Kam pod stan k vodě? Tipy na vodácké kempy a tábořiště v Česku

Kam pod stan k vodě? Tipy na vodácké kempy a tábořiště v Česku

Chystáte se na dovolenou na vodě? Pak se vám budou určitě hodit naše tipy na vodácké kempy a tábořiště. Ať už se vydáte na Vltavu, Sázavu, Berounku nebo Lužnici, Kudy z nudy vám poradí, kde složit hlavu. Vybírat můžete z tradičních kempů u vody, které mnohdy nabízí i ubytování v chatičkách anebo z klasických vodáckých tábořišť ve skromnějším stylu.

Jedete na léto do kempu? Vyberte si z vítězů soutěže Kemp roku

Jedete na léto do kempu? Vyberte si z vítězů soutěže Kemp roku

Vrací se kempování do módy? Pro někoho ano, pro jiné je léto v kempu už dávno běžná dovolená. Návštěvníci kempů jsou však stále náročnější. I proto některé kempy lákají na netradiční typy ubytování, jako jsou jurty, tee-pee, ubytovací sudy či retro maringotky. Pokud se i vy letos chystáte do kempu, mohlo by vás zajímat, jak dopadla soutěž Kemp roku 2023 a co jednotlivá zařízení svým návštěvníkům v roce 2024 nabízejí.

Tradice: posedy pro zábavu, bydlení, výhledy, pikniky i zastavení na cestách

Tradice: posedy pro zábavu, bydlení, výhledy, pikniky i zastavení na cestách

Posedy zdaleka neslouží jen myslivcům. Své o tom ví rodiny s dětmi, na posedy ale kvůli hezkému výhledu vylézají i dospělí výletníci a turisté. Stavby, původně určené pro lovce, inspirovaly také autory rozmanitých glampingových míst, tvůrce rozhleden a dalších zastavení v krajině. Vydejte se s Kudy z nudy na posedy. Zbraně nechte doma, hodit se vám bude spíš nálada pro poznávání nepoznaného a objevování neobjevených míst!

Nevíte, kde se svým karavanem bezpečně kempovat? Poradí vám weby a aplikace

Nevíte, kde se svým karavanem bezpečně kempovat? Poradí vám weby a aplikace

Všem, kteří rádi cestují s karavanem, obytným vozem anebo jen tak autem se spacákem určitě přijde vhod seznam aplikací, které poradí, kde je možné bez obav z porušení zákona kempovat. Pomohou vám najít kempovací místa, kempy a stellplatzy napříč Českou republikou i Evropou. Kempování na divoko je na většině míst zakázané, a proto je důležité vybrat dopředu hlavně místa, kde přenocujete. Plánováním ušetříte spoustu času, který využijete pro své cestování a poznání nových zážitků. Připravili jsme pro vás tipy na aplikace a weby pro pohodové cestování s karavanem.

Kam do kempu v Česku? Vyberte si z oblíbených kempů na Kudy z nudy!

Kam do kempu v Česku? Vyberte si z oblíbených kempů na Kudy z nudy!

Pro mnoho lidí je nocování pod širým nebem součástí životního stylu. Láká je bezprostřední kontakt s přírodou, vyžití pro děti, poznávání jiných lidí nebo svoboda cestování vůbec. Také si říkáte, že byste rádi vyrazili na klidnou rodinnou dovolenou do kempu, ale nevíte, jaký kemp si vybrat, aby měl dostatečně kvalitní zázemí, byl blízko vody a ještě nabízel malebné okolí uprostřed přírody? Kudy z nudy vám v tom přípdě přináší několik tipů na příjemné ubytování, kde zapomenete na všední starosti a strávíte zde nezapomenutelné chvíle s vašimi blízkými.

Abeceda Kudy z nudy aneb od všeho něco

Abeceda Kudy z nudy aneb od všeho něco

Dnes vám portál Kudy z nudy přináší velký abecední přehled toho, co všechno se na něm dá najít! Jednoduše si podle abecedy vyberete oblast, která vás zajímá a na výběr je toho opravdu hodně, doslova od A (např. agroturistiky) po Ž (např. židovské památky). Vyberte si z naší abecedy…

Luxusní kempy: perfektní čistota, zajímavé místo a skvělé ubytování

Luxusní kempy: perfektní čistota, zajímavé místo a skvělé ubytování

Elektrokola, bazény a tobogány, kryté herny pro děti, animační programy, pestré služby anebo naopak jedinečné místo, ticho a klid – tím vším lákají provozovatelé kempů stále náročnější Čechy. Vybavenost některých areálů vás skutečně překvapí! Myslete na svou dovolenou už nyní a rezervujte si své místo s předstihem.

Další aktuality

Kam v Česku na farmu za agroturistikou? Tipy pro dovolenou na českém venkově

Chcete prožít skvělou dovolenou na českém venkově? Krásná příroda, hospodářství a domácí výrobky, jízdy na koních, milí lidé a hlavně úžasná pohoda a klid! Venkovská turistika, pobyty na rodinných farmách a agroturistika lákají stále více turistů. Užijte si romantiku venkova během letních víkendů!
12. červenec 2024 15:00
Ubytování

Ubytování na hradech a zámcích: vyzkoušejte bydlení v panských sídlech

Chtěli byste si vyzkoušet, jak se bydlelo zámeckým či hradním pánům? Pak se podívejte na naše tipy, které vám ukáží, na jakých sídlech je možné přenocovat – a nemusí se vždy jednat o luxusní a drahé ubytování. Vybírat můžete z řady elegantních sídel, ale také z hostelů a hradních ubytoven, které hostům nabízejí spojení romantiky a historie.
11. červenec 2024 13:00
Ubytování

Kam za noblesou a stylem začátku 20. století? Užijte si hotely slavných architektů!

Slavní architekti zanechali své stopy po celém Česku, mimo jiné také v podobě hotelů, vil a penzionů. Kdo by neznal jména jako Jurkovič, Bauer nebo Kotěra? Přenocujte společně s portálem Kudy z nudy v některém z ikonických míst, která lákají hosty na známá jména svých tvůrců!
11. červenec 2024 10:26
Ubytování

100 tipů na netradiční ubytování

Už jste někdy spali na slámě či v sudu? Věřte, že takový unikátní zážitek si můžete dopřát v docela luxusní podobě. V České republice se nachází mnoho ubytovacích zařízení, která vám umožní strávit noc velmi netradičně, ať už v zámeckých komnatách, selské jizbě, ve mlýně, v korunách stromů, jurtě, na posedu, v jeskyni či maringotce, na faře nebo mnišských celách. Portál Kudy z nudy vám přináší tipy na originální a kuriózní místa, kde se můžete ubytovat.
4. červenec 2024 6:38
Ubytování

Nové trendy kempování: glamping, karavany a kempování s ohledem k přírodě

Příroda, únik od stresu a čas s rodinou a přáteli – to jsou top tři atributy, které Češi oceňují na kempování. Proti tomu stojí riziko špatného počasí, nepohodlí a omezené podmínky pro hygienu. Více než polovinu z nás láká karavan či obytné auto. Na vzestupu je tzv. glamping, který by rádo vyzkoušelo 43 % lidí a aždý desátý vyhledává výhradně ta místa, která dbají na životní prostředí. To prokázal průzkum Stavební spořitelny České spořitelny, který se v roce 2024 zaměřil na kempovací návyky Čechů.
28. červen 2024 10:00
Ubytování

10 tipů na chaty a víkendové domy slavných aneb ve stínu a na výsluní

Máte svou milovanou chalupu nebo chatu, kde trávíte dovolenou i prázdniny s dětmi a jezdíte tam třeba už od dětství? Svá oblíbená místa měli i slavní spisovatelé a umělci. Někteří si ji postavili cihlu po cihle sami, jiní si ji nechali navrhnout od zkušenějších. Nahlédněte s Kudy z nudy do soukromí slavných osobností tam, kde je líbaly letní múzy!
25. červen 2024 8:24
Ubytování

Rezervujte včas: kouzelná místa na dovolenou

Také byste si rádi dali dovolenou od hektického života, práce a každodenního kolotoče? Na portálu Kudy z nudy najdete celou řadu tipů, chce to jen mít štěstí a najít volný termín: ve vašem kalendáři i v místě, které si vyberete.
21. červen 2024 16:00
Ubytování

10 tipů na designové hotely a zajímavá místa k ubytování aneb ve stínu i na výsluní

Designové hotely a penziony ve městech, na venkově i na úplných samotách, jejich atmosféra a jedinečné příběhy: to jsou lákavá místa pro milovníky architektury, designu a často i vytříbené gastronomie. K jejich objevování ovšem nestačí pouhá rezervace pobytu – zdaleka nejste sami, kdo chce tu krásu vidět na vlastní oči a užít si ji do poslední minuty. Proto vám přejeme i hodně štěstí! A kde tyhle kouzelné útulné oázy relaxace a odpočinku najdete?
20. červen 2024 18:20
Ubytování