Úvod > Aktuality > 10 tipů na vánoční tramvaje a trolejbusy

10 tipů na vánoční tramvaje a trolejbusy

  • Vydáno7. prosince 2022
Tak jako každý rok, i letos vyjely v mnoha městech speciálně vyzdobené vánoční tramvaje. V adventním a vánočním čase vnášejí do Brna, Plzně nebo Prahy veselou atmosféru, která přináší radost dětem i dospělým. Přehled vozů MHD, které se převlékly do slavnostních světelných šatů, vám přináší portál Kudy z nudy.
Vánoční tramvaj v Ostravě

25.11.
31.1.
Vánoční tramvaj v Ostravě

Ostravská vánoční tramvaj „Štádlerka“ s evidenčním číslem 1729, vánočním designem a svátečním LED osvětlením bude k zastižení každý den až do konce ledna 2023.

Další aktuality

50 tipů na víkend z celého Česka

Tipy na zajímavé akce na 4. a 5. únor 2023. Inspirace na výlety a víkendové zážitky – za romantikou a poznáním, sport, zábava pro děti, aktuální výstavy, koncerty a zážitkové programy z celé České republiky! Tipy z kalendáře akcí snadno a rychle na jednom místě na Kudy z nudy.
Zážitky

Kde děti odmění za vysvědčení?

Řada zoologických zahrad, koupališť, památek a dalších zajímavých míst připravila pro děti zajímavé nabídky v polovině školního roku. Za hezké známky mohou získat vstup zdarma nebo zajímavou slevu, případně bude pro školáky na pololetní prázdniny, které připadají na pátek 3. února připraven zajímavý program.
Zážitky

10 staveb architekta Josefa Pleskota

Jeden z nejznámějších a nejrespektovanějších českých architektů se narodil 3. 12. 1952 v Písku. Původně se chtěl stát malířem, ale rodiče jeho snu nepřáli. Alternativou se mu proto stala architektura, i když studia na vysoké škole začal stavařinou. Jeho práce se vyznačuje širokým okruhem zakázek od rodinných domů, přes veřejné stavby, až po rozsáhlé bytové, administrativní či výrobní areály. Od roku 1991 vede vlastní architektonickou kancelář AP ATELIER, v roce 1997 se stal členem spolku Mánes a vystavuje na mnoha výstavách v Čechách i v zahraničí. Roku 2014 získal titul Architekt roku za návrh centra Svět techniky v Ostravě. K nejznámějším Pleskotovým realizacím patří ústředí ČSOB v pražských Radlicích, revitalizace staveb v komplexu bývalých železáren v Dolní oblasti Vítkovic či průchod valem Prašného mostu.
Památky

Nejlepší horské hotely a penziony bodují u návštěvníků i v anketách

Užijte si odpočinkový pobyt na našich horách. Máme pro vás tipy na nejlepší hotely, penziony i chalupy na horách, kde načerpáte síly po celodenním pobytu na svahu a v přírodě. V nabídce nechybí wellness centra pro vaši relaxaci. Většina portálů cestovního ruchu pořádá každoročně ankety věnované spokojenosti klientů s jejich ubytováním v dané destinaci. V celkovém měřítku se hodnotí především kvalita pokojů, vstřícnost personálu, čistota, hlučnost, poměr ceny a služeb, úroveň snídaní a gastronomie obecně. Své hodnocení můžete přidat i na Kudy z nudy.
Ubytování