Úvod > Aktuality > Vimperk opět čeká krvavá bitva!
Vimperk opět čeká krvavá bitva!
"> ">
Zážitky

Vimperk opět čeká krvavá bitva!

  • Vydáno29. července 2021
Máte rádi výlety a akce, na nichž řinčí zbraně, vlají válečné prapory a čpí střelný prach? Celodenní maraton soubojů, turnajů, divadelních výstupů a jiných kratochvílí čeká Vimperk v sobotu 31. července 2021 Chystá se již 10. ročník této tradiční bitvy. Těšit se můžete na velkolepou bitvu, hry, šerm, tanečnice, středověký život a na večerní ohňovou show!
Celodenní maraton soubojů, turnajů, divadelních vystoupení a jiných kratochvílí se letos uskuteční podesáté, a to v sobotu 31. 7. 2021. Bitvu na Winterbergu chystá každé léto ve Vimperku skupina historického šermu Artego a každoročně se jí účastní několik desítek rytířů a dalších bojovníků z Česka i ze zahraničí.

 Bitva na WinterberguK vidění budou tanečnice, divadelní a šermířská představení, k tanci a poslechu zahraje středověká kapela. Se svými dravci se představí sokolník, nebudou chybět ani doboví vojáci ve vojenském ležení. Pro děti budou připraveny i nejrůznější hry, malování na obličej, zdobení perníčků a vyzkouší si například střelbu z luku. Akce nabídne také možnost ochutnání něco z tradičních středověkých receptů a celý program uzavře velkolepá ohňová show.
Státní zámek Vimperk

Státní zámek Vimperk

Státní zámek Vimperk je památkovým objektem, který prochází rozsáhlou obnovou. V roce 2021 byla ukončena její první etapa a zámek nyní nabízí tři prohlídkové trasy (v opravených i neopravených prostorách) a nové expozice Muzea Vimperska.

Šumavský pivovar – obnovení vaření piva

Šumavský pivovar – obnovení vaření piva

Šumavský pivovar Vimperk patří mezi malé pivovary, které se zaměřují na vaření piva podle tradičních postupů a receptur. Pivovar navazuje na tradici pivovarnictví ve Vimperku, která se datuje již od dob založení Vimperského hradu a zámku ve 13. stol. Možná je prohlídka pivovaru.