Úvod > Aktuality > Vimperk opět čeká krvavá bitva!

Vimperk opět čeká krvavá bitva!

Vydáno 30. července 2019 Zážitky
Máte rádi výlety a akce, na nichž řinčí zbraně, vlají válečné prapory a čpí střelný prach? Celodenní maraton soubojů, turnajů, divadelních výstupů a jiných kratochvílí čeká Vimperk v sobotu 3. srpna 2019. Chystá se již 9. ročník této tradiční bitvy, tentokrát s podtitulem Za devatero horami. Těšit se můžete na velkolepou bitvu, hry, šerm, tanečnice, středověký život a na večerní ohňovou show!
Celodenní maraton soubojů, turnajů, divadelních vystoupení a jiných kratochvílí se letos uskuteční podeváté, a to v sobotu 3. srpna 2019. Bitvu na Winterbergu chystá každé léto ve Vimperku skupina historického šermu Artego a každoročně se jí účastní několik desítek rytířů a dalších bojovníků z Česka i ze zahraničí.

 Bitva na WinterberguK vidění budou tanečnice, divadelní a šermířská představení, k tanci a poslechu zahraje středověká kapela Subulcus. Se svými dravci se představí sokolník, nebudou chybět ani doboví vojáci ve vojenském ležení. Pro děti budou připraveny i nejrůznější hry, malování na obličej, zdobení perníčků a vyzkouší si například střelbu z luku. Akce nabídne také možnost ochutnání něco z tradičních středověkých receptů a celý program uzavře velkolepá ohňová show.

Nutno ještě dodat, že také letošní ročník se koná v prostorách bývalého letního kina od 13:00 hodin. Vstupné na program bude stát 100 Kč.
Šumavský pivovar - obnovení vaření piva

Šumavský pivovar - obnovení vaření piva

Šumavský pivovar Vimperk patří mezi malé pivovary, které se zaměřují na vaření piva podle tradičních postupů a receptur. Pivovar navazuje na tradici pivovarnictví ve Vimperku, která se datuje již od dob založení Vimperského hradu a zámku ve 13. stol. Možná je prohlídka pivovaru.

Státní zámek Vimperk

Státní zámek Vimperk

Státní zámek Vimperk je památkovým objektem, který v současné době prochází rozsáhlou obnovou. Projekt obnovy Horního zámku a Muzea Vimperska je naplánován na roky 2018 – 2020. Po dobu rekonstrukce je provoz značně omezen a návštěvníkům je zpřístupněn pouze okruh Dolní zámek.