Úvod > Aktuality > Vimperk opět čeká krvavá bitva!
Vimperk opět čeká krvavá bitva!
"> ">
Zážitky

Vimperk opět čeká krvavá bitva!

Vydáno 29. července 2021
Máte rádi výlety a akce, na nichž řinčí zbraně, vlají válečné prapory a čpí střelný prach? Celodenní maraton soubojů, turnajů, divadelních výstupů a jiných kratochvílí čeká Vimperk v sobotu 31. července 2021 Chystá se již 10. ročník této tradiční bitvy. Těšit se můžete na velkolepou bitvu, hry, šerm, tanečnice, středověký život a na večerní ohňovou show!
Celodenní maraton soubojů, turnajů, divadelních vystoupení a jiných kratochvílí se letos uskuteční podesáté, a to v sobotu 31. 7. 2021. Bitvu na Winterbergu chystá každé léto ve Vimperku skupina historického šermu Artego a každoročně se jí účastní několik desítek rytířů a dalších bojovníků z Česka i ze zahraničí.

 Bitva na WinterberguK vidění budou tanečnice, divadelní a šermířská představení, k tanci a poslechu zahraje středověká kapela. Se svými dravci se představí sokolník, nebudou chybět ani doboví vojáci ve vojenském ležení. Pro děti budou připraveny i nejrůznější hry, malování na obličej, zdobení perníčků a vyzkouší si například střelbu z luku. Akce nabídne také možnost ochutnání něco z tradičních středověkých receptů a celý program uzavře velkolepá ohňová show.
Státní zámek Vimperk

Státní zámek Vimperk

Státní zámek Vimperk je památkovým objektem, který prošel rozsáhlou obnovou. Od sezóny 2021 je turistům nově zpřístupněn jak okruh Dolní zámek, tak i okruh Horním zámkem, kde byla instalována nová prohlídková trasa, a expozice Muzea Vimperska.

Šumavský pivovar – obnovení vaření piva

Šumavský pivovar – obnovení vaření piva

Šumavský pivovar Vimperk patří mezi malé pivovary, které se zaměřují na vaření piva podle tradičních postupů a receptur. Pivovar navazuje na tradici pivovarnictví ve Vimperku, která se datuje již od dob založení Vimperského hradu a zámku ve 13. stol. Možná je prohlídka pivovaru.