Úvod > Aktuality > Apetit piknik v Havlíčkových sadech se blíží!

Apetit piknik v Havlíčkových sadech se blíží!

Vydáno 11. června 2019 Gurmánská turistika
Přijďte i letos na Apetit piknik! V sobotu 15. června se bude konat už 9. kulinární trh a gastronomický festival v jednom, organizovaný časopisem Apetit. Tento rok opět proběhne v krásném prostředí vinohradského parku Grébovka. Přijďte si vychutnat skvělé jídlo a pití, objevit nové kulinární hvězdy a užít si skvělou atmosféru a spoustu zábavy pod širým nebem!
V pořadí již devátý Apetit piknik naváže na tradici, kterou dodržuje od svého prvního ročníku: dobře pohostit, pobavit a seznámit návštěvníky s oblíbenými kulináři, farmáři a producenty. A samozřejmě nebude chybět ani setkání s redakcí Apetit, která přichystala řadu cooking show.
                                                                                     
Apetit piknik 2019 bude mimořádně bohatý. Na své si přijdou vyznavači klasiky i experimentátoři, a to u více než 120 prodejních stánků, jejichž sortiment bude skutečně rozmanitý. Na své si tak přijdou milovníci české klasiky i exotických a ostřejších chutí. Na výběr prodejců totiž dohlíží sama redakce.

Apetit piknikProstředí anglického parku Grébovka nabízí dostatek prostoru nejen pro ochutnávky delikates u stánků, na rozložených piknikových dekách nebo u stolků, ale návštěvníci se zde mohou setkat s celou redakcí časopisu Apetit, zhlédnout kuchařské show a zapojit se do mini kurzů vaření, vychutnat si hudební produkci (DJ i koncerty) a zatančit si. Nechybí ani odpočinkové zóny a dětský koutek s programem.

Přijďte do parku Grébovka zažít největší piknikovou party roku pod širým nebem! Startuje se 15. června v 10 hodin. Vstup je zdarma a vítáni jsou všichni.
Pavilon Grébovka s unikátní historickou vinicí

Pavilon Grébovka s unikátní historickou vinicí

Grébovka, neboli Havlíčkovy sady, je rozsáhlý park na rozhraní Prahy 2 a Prahy 10. Na místě, kde se nyní rozkládá park, se původně nacházely vinice, založené Karlem IV. v druhé polovině 14. století.

Sklep Grébovka na Vinohradech v Praze 2

Sklep Grébovka na Vinohradech v Praze 2

Vinohrad a vinný sklep umístěný ve vinici je majetkem Městské části Praha 2. Sklep provozují a vinici o rozloze cca 1,6 ha spravují Ing. Iveta Bulánková a Pavel Bulánek. Zde vyrobené víno má titul České zemské víno a pochází z kvalitních hroznů osmi odrůd.