Úvod > Aktuality > 5 nejlépe hodnocených pražských hotelů podle portálu Tripadvisor
5 nejlépe hodnocených pražských hotelů podle portálu Tripadvisor
">
Ubytování

5 nejlépe hodnocených pražských hotelů podle portálu Tripadvisor

  • Vydáno12. prosince 2015
Tripadvisor.com je nejrozšířenější cestovatelský portál světa, na kterém sami uživatelé hodnotí hotely, památky a aktivity, kterých se zúčastnili. Zajímá vás, jaké hotely se dostaly do výběru pěti nejlépe hodnocených míst k noclehu v hlavním městě? Podívejte se.

5. místo – Emblem Hotel

Pětihvězdičkový Emblem Hotel stojí v centru města, 300 metrů od pražského Staroměstského náměstí. Nabízí střešní terasu s bazénem a spa s panoramatickým výhledem na centrum Prahy.

Hosté si nejvíce chválí moderní design, nápomocný personál a výjimečně pohodlné postele, které jim zpříjemňují pobyt v jednom z nejkrásnějších měst na světě.

Hotel nabízí 59 pokojů a k tomu ještě 4 juniorská a 3 luxusní apartmá. K oddychu můžete využít stylově zařízenou oddychovou lounge, uměleckou restauraci a bar George Prime Steak nebo spa s neskutečnou terasou přímo na střeše.

Celý hotel je pak vybaven uměleckými předměty ve stylu Art Deco. Zvolení právě tohoto směru bylo při designování nasnadě, jelikož budova, ve které se hotel nachází, byla postavena právě začátkem minulého století, kdy se zároveň zrodil i styl Art Deco.

Celý hotel je dále protkán obrazy českých, středo a východoevropských umělců. A komu by nestačio umění v hotelu, na recepci vám ochotně zajistí prohlídku Prahy s jedním z místních kurátorů.
 

4. místo – Mandarin Oriental

Jen těžko byste hledali v Praze klidnější a romantičtější místo k pobytu, než je Malá Strana. Navíc pokud se ubytujete v hotelu Mandarin Oriental Prague, čeká na vás fantastická kombinace wellness a kulinářských zážitků.

Pro hýčkání těla na hosty čekají dvě místnosti pro terapie párů a dvě místnosti pro samostatné terapie. Co ale místní spa činí jedinečným? Nachází se totiž v prostorách renesanční kaple, jejíž pozůstatky byly objeveny při rekonstrukci hotelu.

Po dni protoulaném ve městě se můžete nechat rozmazlit ve spa oceněným jako nejlepší lázně v Evropě podle portálu SpaFinder a hned poté si užít báječnou večeři v restauraci Spices restaurant and Bar, která nedávno obsadila první místo v nejprestižnější české gastronomické anketě Mauerův Výběr Grand Restaurant 2016.

 

3. místo – Four Seasons Prague

Asi nikoho nepřekvapí, že do TOP-5 pražských hotelů se dostal i pětihvězdičkový Four Seasons, který si při pobytu v Praze v minulosti vybraly hvězdy jako Justin Timberlake, Sean Connery, Madonna, Bruce Willis nebo Robbie Williams. Restaurace s Michellinskou hvězdou Allegro v hotelu sice už nefunguje, vystřídala ji ale další italská restaurace Cottocrudo. Té sice zatím nejvyšší gastronomické ocenění chybí, italskou kuchyni tu ovšem zvládají naprosto famózně.

Hotel se nachází na Alšově nábřeží těsně za Karlovým mostem, na který má perfektní výhled ze tří budov z barokního, klasicistního a neorenesančního období. Řada z 161 pokojů ve Four Seasons má pochopitelně také výhled na Pražský hrad.

Právě vhodná lokalita a pokoje s nezapomenutelnými výhledy patří mezi nejvíce vychvalované přednosti pětihvězdičkového Four Seansons.
 

2. místo – Alchymist Grand Hotel & Spa 

Tento komorní pětihvězdičkový hotel nacházející se v malebných uličkách Malé Strany nabízí hostům pouze osm pokojů. Když se řekne „historické hotely“, nejde si představit nic lepšího, než velmi dobře zachovalou budovu ze začátku 15. století, která je uvnitř historicky a zároveň funkčně navržena tak, aby uchvátila každého, kdo přijede na několik dní do Prahy.


V hotelu Alchymist Hotel & Spa naleznete také restaurant Aquarius zasazený do barokního nádvoří, na letní zahrádce s fontánou si vychutnáte italskou a středomořskou kuchyni, stejně jako české speciality, zatímco v lobby baru si můžete objednat výborné koktejly a další nápoje včetně koňaků, whisky, brandy a kubánských doutníků.

Ecsotica Spa je pak zaměřené na indonéské procedury doplněné římskými lázněmi kombinují to nejlepší z východní a západní filosofie tak, aby bylo dosaženo vskutku výjimečného zážitku a relaxace. Zážitek pak umocní půvabný týme masérek z Bali.
 

1. místo – Hotel Aria

Hotel se nachází v citlivě obnovené historické budově s výhledem do barokní Vrtbovské zahrady. Jeho interiér, v němž se snoubí tradice a současnost, představuje opravdový ráj pro milovníky hudby. Ti zde naleznou takové lahůdky, jako je například podlaha vstupní haly, zdobená mozaikou připomínající partituru gregoriánského chorálu.


Spíše moderně vybavený hotel si hosté na webu Tripadvisor chvállí hlavně kvůli výjimečně nápomocnému a milému personálu a interiérům. Ty jsou podle hodnotitelů stylově moderně dekorované při zachování příjemné prostornosti. Návštěvníci Hotelu Aria mají v oblibě také živou klavírní hudbu v lobby, obzvlášť tóny slepého pianisty dokáží dojmout nejednoho hosta.

O modernosti Hotelu Aria napovídá také vybavení pokojů, ve kterém nechybí ani Apple TV nebo iPad.
Emblem Hotel – luxus na kraji Staroměstského náměstí

Emblem Hotel – luxus na kraji Staroměstského náměstí

Pětihvězdičkový Emblem Hotel stojí v centru Prahy, 300 metrů od Staroměstského náměstí. Nabízí střešní terasu s panoramatickým výhledem na centrum Prahy.

Spices Restaurant and Bar

Spices Restaurant and Bar

Spices Restaurant and Bar se stal vítězem nejvýznamější české gastronomické ankety Mauerův výběr Grand restaurant 2016. Nabízí asijskou kuchyni a najdete jej na Malé Straně.

Hýčkejte své tělo i duši v hotelu Mandarin Oriental

Hýčkejte své tělo i duši v hotelu Mandarin Oriental

Nechte rozmazlovat sebe a harmonizovat své tělo a ducha v jediných lázních na světě umístěných do renesanční kaple v pražském Mandarin Oriental hotelu. Okouzlí vás ubytování plné luxusu, komfortu a elegance umístěné v renovovaných prostorách bývalého dominikánského kláštera ze 14. století.

Hotel Four Seasons na Praze 1

Hotel Four Seasons na Praze 1

Pětihvězdičkový hotel Four Seasons se nachází na břehu řeky Vltavy, jen několik kroků od Karlova mostu a pokoje nabízí ten nejlepší výhled na Pražský hrad. Hotel je v historickém centru vás nadchne magickou atmosférou místa a zároveň vysokým standardem poskytovaných služeb.

Alchymist Grand Hotel & Spa Praha

Alchymist Grand Hotel & Spa Praha

Několik kroků od Pražského hradu a Karlova mostu, mezi malebnými uličkami Malé Strany, se nachází luxusní Alchymist Grand Hotel & Spa. Pětihvězdičkový boutique hotel vládne pohádkovým kouzlem s vytříbeně zařízenými pokoji, jež odrážejí historický charakter města.

Aria Hotel Prague

Aria Hotel Prague

Luxusní Aria Hotel Prague je jedinečný pětihvězdizdičkový hotel, který se nepodobá žádnému jinému hotelu na světě. Zve k výjimečným hudebním prožitkům v nádherném místě Malé Strany, architektonicky nejkrásnější části Prahy.