ÚvodAktuality5 nejlépe hodnocených pražských hotelů podle portálu Tripadvisor
Ubytování

5 nejlépe hodnocených pražských hotelů podle portálu Tripadvisor

  • 12. prosince 2015
Tripadvisor.com je nejrozšířenější cestovatelský portál světa, na kterém sami uživatelé hodnotí hotely, památky a aktivity, kterých se zúčastnili. Zajímá vás, jaké hotely se dostaly do výběru pěti nejlépe hodnocených míst k noclehu v hlavním městě? Podívejte se.

5. místo – Emblem Hotel

Pětihvězdičkový Emblem Hotel stojí v centru města, 300 metrů od pražského Staroměstského náměstí. Nabízí střešní terasu s bazénem a spa s panoramatickým výhledem na centrum Prahy.

Hosté si nejvíce chválí moderní design, nápomocný personál a výjimečně pohodlné postele, které jim zpříjemňují pobyt v jednom z nejkrásnějších měst na světě.

Hotel nabízí 59 pokojů a k tomu ještě 4 juniorská a 3 luxusní apartmá. K oddychu můžete využít stylově zařízenou oddychovou lounge, uměleckou restauraci a bar George Prime Steak nebo spa s neskutečnou terasou přímo na střeše.

Celý hotel je pak vybaven uměleckými předměty ve stylu Art Deco. Zvolení právě tohoto směru bylo při designování nasnadě, jelikož budova, ve které se hotel nachází, byla postavena právě začátkem minulého století, kdy se zároveň zrodil i styl Art Deco.

Celý hotel je dále protkán obrazy českých, středo a východoevropských umělců. A komu by nestačio umění v hotelu, na recepci vám ochotně zajistí prohlídku Prahy s jedním z místních kurátorů.
 

4. místo – Mandarin Oriental

Jen těžko byste hledali v Praze klidnější a romantičtější místo k pobytu, než je Malá Strana. Navíc pokud se ubytujete v hotelu Mandarin Oriental Prague, čeká na vás fantastická kombinace wellness a kulinářských zážitků.

Pro hýčkání těla na hosty čekají dvě místnosti pro terapie párů a dvě místnosti pro samostatné terapie. Co ale místní spa činí jedinečným? Nachází se totiž v prostorách renesanční kaple, jejíž pozůstatky byly objeveny při rekonstrukci hotelu.

Po dni protoulaném ve městě se můžete nechat rozmazlit ve spa oceněným jako nejlepší lázně v Evropě podle portálu SpaFinder a hned poté si užít báječnou večeři v restauraci Spices restaurant and Bar, která nedávno obsadila první místo v nejprestižnější české gastronomické anketě Mauerův Výběr Grand Restaurant 2016.

 

3. místo – Four Seasons Prague

Asi nikoho nepřekvapí, že do TOP-5 pražských hotelů se dostal i pětihvězdičkový Four Seasons, který si při pobytu v Praze v minulosti vybraly hvězdy jako Justin Timberlake, Sean Connery, Madonna, Bruce Willis nebo Robbie Williams.
 

2. místo – Alchymist Grand Hotel & Spa 

Tento komorní pětihvězdičkový hotel nacházející se v malebných uličkách Malé Strany nabízí hostům pouze osm pokojů. Když se řekne „historické hotely“, nejde si představit nic lepšího, než velmi dobře zachovalou budovu ze začátku 15. století, která je uvnitř historicky a zároveň funkčně navržena tak, aby uchvátila každého, kdo přijede na několik dní do Prahy.


V hotelu Alchymist Hotel & Spa naleznete také restaurant Aquarius zasazený do barokního nádvoří, na letní zahrádce s fontánou si vychutnáte italskou a středomořskou kuchyni, stejně jako české speciality, zatímco v lobby baru si můžete objednat výborné koktejly a další nápoje včetně koňaků, whisky, brandy a kubánských doutníků.

Ecsotica Spa je pak zaměřené na indonéské procedury doplněné římskými lázněmi kombinují to nejlepší z východní a západní filosofie tak, aby bylo dosaženo vskutku výjimečného zážitku a relaxace. Zážitek pak umocní půvabný týme masérek z Bali.
 

1. místo – Hotel Aria

Hotel se nachází v citlivě obnovené historické budově s výhledem do barokní Vrtbovské zahrady. Jeho interiér, v němž se snoubí tradice a současnost, představuje opravdový ráj pro milovníky hudby. Ti zde naleznou takové lahůdky, jako je například podlaha vstupní haly, zdobená mozaikou připomínající partituru gregoriánského chorálu.


Spíše moderně vybavený hotel si hosté na webu Tripadvisor chvállí hlavně kvůli výjimečně nápomocnému a milému personálu a interiérům. Ty jsou podle hodnotitelů stylově moderně dekorované při zachování příjemné prostornosti. Návštěvníci Hotelu Aria mají v oblibě také živou klavírní hudbu v lobby, obzvlášť tóny slepého pianisty dokáží dojmout nejednoho hosta.

O modernosti Hotelu Aria napovídá také vybavení pokojů, ve kterém nechybí ani Apple TV nebo iPad.
Luxury Wellness & Spa hotelu Mandarin Oriental Lázně a wellness

Luxury Wellness & Spa hotelu Mandarin Oriental

Nechte rozmazlovat sebe a harmonizovat své tělo a ducha v jediných lázních na světě umístěných do renesanční kaple v pražském Mandarin Oriental hotelu. Okouzlí vás ubytování plné luxusu, komfortu a elegance umístěné v renovovaných prostorách bývalého dominikánského kláštera ze 14. století.

Hotel Four Seasons na Praze 1 Ubytování

Hotel Four Seasons na Praze 1

Pětihvězdičkový hotel Four Seasons se nachází na břehu řeky Vltavy, jen několik kroků od Karlova mostu a pokoje nabízí ten nejlepší výhled na Pražský hrad. Hotel je v historickém centru vás nadchne magickou atmosférou místa a zároveň vysokým standardem poskytovaných služeb.

Alchymist Grand Hotel & Spa Praha Ubytování

Alchymist Grand Hotel & Spa Praha

Několik kroků od Pražského hradu a Karlova mostu, mezi malebnými uličkami Malé Strany, se nachází luxusní Alchymist Grand Hotel & Spa. Pětihvězdičkový boutique hotel vládne pohádkovým kouzlem s vytříbeně zařízenými pokoji, jež odrážejí historický charakter města.

Aria Hotel Prague Životní styl

Aria Hotel Prague

Luxusní Aria Hotel Prague je jedinečný pětihvězdizdičkový hotel, který se nepodobá žádnému jinému hotelu na světě. Zve k výjimečným hudebním prožitkům v nádherném místě Malé Strany, architektonicky nejkrásnější části Prahy.

Spices Restaurant and Bar Gurmánská turistika

Spices Restaurant and Bar

Spices Restaurant and Bar se stal vítězem nejvýznamější české gastronomické ankety Mauerův výběr Grand restaurant 2016. Nabízí asijskou kuchyni a najdete jej na Malé Straně.

Emblem Hotel – luxus na kraji Staroměstského náměstí Ubytování

Emblem Hotel – luxus na kraji Staroměstského náměstí

Pětihvězdičkový Emblem Hotel stojí v centru Prahy, 300 metrů od Staroměstského náměstí. Nabízí střešní terasu s panoramatickým výhledem na centrum Prahy.

Další aktuality

Pítka, přívozy, parky a zmrzlina: tipy jak přežít letní rozpálenou Prahu

Kdo uteče, vyhraje – a kdo zkrátka musí trávit žhavé léto Praze, ten zkouší přežít jak se dá. Schovat se před rozpáleným sluncem můžete třeba pod korunami stromů, v pasážích a podchodech, u vody anebo v metru. Ano, čtete správně, v metru: cestování pod zemí je rozhodně příjemnější než v rozpálených tramvajích nebo autobusech.
12. červenec 2024 16:00
Památky, Praha

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (13.7. – 14.7.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Průvod loutek centrem Prahy, 90 let chovu lachtanů v Zoo Praha, Prima Hvězdné léto – Ani za milion, Humor černý, Groove Dock – Jazz to Dance!. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
12. červenec 2024 7:01
Zážitky, Praha

Festival pouličního divadla Za dveřmi míří do Prahy

Pražský festival pouličního divadla Za dveřmi přiveze do Prahy už pošestnácté netradiční divadelní podívanou – na třech pražských lokalitách se můžete těšit na divadelní a hudební představení, performance, loutkoviště, kabinet kuriozit, workshopy, program pro děti nebo tančírnu. V týdnu od 10. do 16. července 2024 jste zváni do Holešovické tržnice, na Mariánské náměstí a nově také a na dvůr holešovického Holportu. Vstup na festival je tradičně zdarma.
10. červenec 2024 6:00
Zážitky, Praha

Na Vyšehrad za odpočinkem před parnem i za poznáním historie naší země

Vyšehrad poskytuje návštěvníkům jedno z nejkrásnějších panoramat staré Evropy, klidné zastavení a odpočinek v parcích, podněcuje pozitivní naladění pro kulturní a duchovní záležitosti. Přes letní prázdniny zde můžete nahlídnout do nedávna veřejnosti uzavřených míst jako je rotunda sv. Martina, či vykopávky baziliky sv. Vavřince. Pokud návštěvu spojíte i s prohlídkou baziliky sv. Petra a Pavla, můžete ušetřit na vstupném. Co dalšího stojí na Vyšehradě za vidění? Podívejte se s portálem Kudy z nudy.
8. červenec 2024 14:50
Památky, Praha

Cesty za uměním: Karel Škréta, malíř českého baroka

Jeden z nejvýznamnějších českých malířů období baroka Karel Škréta (1610–1674) byl umělec evropského významu. Vydejte se s Kudy z nudy v jeho stopách po Evropě i po Čechách a pojďte se podívat, kde objevíte nejcennější díla Karla Škréty, tvůrce oltářních obrazů, portrétisty, kreslíře a ilustrátora.
7. červenec 2024 8:46
Kultura, Praha

Praha a nejkrásnější parky a zahrady: oázy klidu, kam se podíváte zdarma

Zapomeňte na ruch a shon velkoměsta i letní žár pražských ulic a vydejte se s Kudy z nudy do pražských parků a zahrad. Z bohaté nabídky zákoutí plných zeleně a jezírek jsme vybrali ty, kam se podíváte zadarmo – jak je to dlouho, co jste se naposled prošli Františkánskou zahradou, Kinského zahradou nebo po Vojanových sadech?
6. červenec 2024 11:34
Příroda, Praha

Seznamte se: prvorepublikové klenoty Prahy

Líbí se vám období první republiky? Obdivujete tehdejší eleganci a vkus dobové módy a designu? Pak se s Kudy z nudy vydejte k pražským stavbám, které na začátku 20. let minulého století vznikly. Nabídka je pestrá ve všech směrech: někde se podíváme dovnitř, jinde se zatím můžeme dívat jen zpovzdálí.
6. červenec 2024 10:00
Památky, Praha

Borůvky, ostružiny, rajčata, okurky i houby: deset míst, kde ochutnáte letní dobroty

Když po jahodách a třešních zbydou jen prázdné talíře, mohou se milovníci letních plodů přírody těšit na další druhy ovoce a zeleniny, které zvolna dozrávají. Během července, srpna i na začátku září se navíc chystá velké množství gastronomických akcí, kde hrají hlavní roli například borůvky nebo švestky. Kromě výše zmíněného ovoce vás pozveme i na rajčata, okurky anebo třeba na samosběr ostružin či voňavé bylinky.
6. červenec 2024 8:00
Gurmánská turistika, Praha