Úvod > Aktuality > 3D planetárium v Techmanii nabízí komentované projekce oblohy
3D planetárium v Techmanii nabízí komentované projekce oblohy
"> "> ">
Zážitky

3D planetárium v Techmanii nabízí komentované projekce oblohy

  • Vydáno25. dubna 2016
Dokážete na nočním nebi identifikovat i jiná souhvězdí než Velký a Malý vůz? Zvládnete se na výletě zorientovat s pomocí Slunce nebo podle postavení hvězd na noční obloze? Nebo byste se rádi podívali na odvrácenou stranu Měsíce či cestovali Sluneční soustavou až k její předpovězené deváté planetě? Všechno to a další tajemství skrytá ve hvězdách nabízí nový program 3D Planetária v plzeňském science centru Techmania.
TechmanieKaždý den se v jediném 3D planetárium v Česku můžete seznámit s aktuálním postavením hvězd na nočním nebi. Plzeňské planetárium v reálném čase zobrazí postavení Slunce, Měsíce, planet i hvězd. Uvidíte také, kde v daný den svítá, a dozvíte se, proč zrovna tam.

Komentované projekce doplní oblíbený program Oblohy nad Plzní. Jako diváci se můžete aktivně zapojit. Nebe na kupoli nad vašimi hlavami bude edutainer Techmanie měnit podle vašeho přání a k tomu vám bude komentovat a vysvětlovat aktuální postavení nebeských objektů. Komentované projekce oblohy jsou v programu jediného českého 3D planetária vždy v kombinaci s hlavním filmem.
První české 3D planetárium v Techmania Science Centru v Plzni

První české 3D planetárium v Techmania Science Centru v Plzni

Co je lepší než dva rozměry? Přece rozměry tři! V Techmanii Science Centra v Plzni můžete zavítat do supermoderního 3D planetária, prvního svého druhu v České republice, které nabízí trojrozměrné projekce na kulovou plochu a mnoho dalšího. Poznejte nejen vesmír, ale i svět moří, oceánů nebo hmyzu.

Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i 3D planetárium.