Úvod > Aktuality > Festival otevřených sklepů láká na víno do Modrých hor
Festival otevřených sklepů láká na víno do Modrých hor
"> "> "> "> "> ">
Gurmánská turistika

Festival otevřených sklepů láká na víno do Modrých hor

  • Vydáno5. listopadu 2019
26. Festival otevřených sklepů se vrací do Modrých hor ve Velkopavlovické vinařské podoblasti, která se proslavila nezaměnitelnými červenými víny. Na návštěvníky bude o víkendu 9. a 10. listopadu čekat celkem 34 otevřených sklepů, degustace vín z rukou vinařů, kulturní program a krajové speciality.
VínoV sobotu a neděli 9. a 10. listopadu 2019 se v Modrých horách – tj. na území obcí Velké Pavlovice, Bořetice, Vrbice, Kobylí a Němčičky se otevře
v rámci Festivalu otevřených sklepů Svatý Martin třicet čtyři sklepů, degustace vín budou probíhat z rukou vinařů, těšit se můžete na kulturní program a krajové speciality.

Návštěvníkům nabídnou k ochutnání na 300 vzorků svých vín. Sklepy budou otevřeny v sobotu mezi 10. a 21. hodinou, v neděli mezi 10. a 15. hodinou. Registrační místo ve Velkých Pavlovicích bude otevřeno v sobotu 9. listopadu od 8.00 do 15.00 hod. a v neděli od 10.00 do 12.00 hod.
 

Ochutnejte jedinečná vína z Velkopavlovické oblasti!

PálavaVelkopavlovická vinařská podoblast je podle výměry osázených vinic největší vinařskou podoblastí u nás. Díky vysokému obsahu hořčíku v půdě se zde daří modrým odrůdám, nezaměnitelná červená vína tuto podoblast proslavila. V zatím jediném apelačním systému Velkopavlovické podoblasti – VOC Modré Hory – mohou být zatříděna právě jen vína z modrých odrůd Frankovka, Svatovavřinecké a Modrý Portugal

Vyhlášená je především Frankovka purpurové barvy a skořicově višňového aroma, pozornost si zaslouží také lehčí, jemně kořenitý Modrý Portugal. Pozoruhodná vína zde dávají aromatické odrůdy Muškát moravský a Tramín červený.

Všech 34 sklepů bude otevřených v sobotu i neděli a mezi obcemi bude jezdit kyvadlová autobusová doprava, kterou mohou využívat všichni návštěvníci v rámci vstupenky na festival. Pohodlně se tak dostanou ke všem vinařům a stihnou ochutnat vzorky třeba od každého z nich. Každý z vinařů si pro své hosty připraví kolem deseti vzorků vín.
 

Kde a za kolik pořídíte vstupenky

VínoV ceně vstupenky v celkové hodnotě (na místě) 1 080 Kč získáte degustaci všech vzorků, vstup do všech sklepů, tištěného průvodce, degustační skleničku, stylovou tašku, možnost využití festivalové autobusové dopravy a vstup na vybrané akce doprovodného programu zdarma.

Vstupenky je nutné přijít vyměnit za startovní balíček (degustační sklenička, taška, průvodce s mapkou). Registrační místo je v Sokolovně ve Velkých Pavlovicích. V pátek (8. 11.) bude otevřeno od 17 do 20 hod., v sobotu (9. 11.) od 8 do 15 hod. a v neděli (10. 11.) od 10 do 12 hod. Mimo tyto časy je registrační místo uzavřené a startovní balíčky nelze vyzvednout.
Naučná vinařská stezka v Mikulově

Naučná vinařská stezka v Mikulově

Dvacet kilometrů dlouhá tematická naučná stezka nabízí možnost seznámit se s taji vinařství pod Pálavou. Trasu mikulovské naučné vinařské stezky je možné absolvovat pěšky, na kole a dokonce i autem.

Chráněná krajinná oblast Pálava

Chráněná krajinná oblast Pálava

V severozápadním výběžku Panonské nížiny, v nejteplejší a téměř nejsušší oblasti České republiky, se nachází Pavlovské vrchy. Zdejší zem dodnes střeží dávná tajemství lovců mamutu, Keltů i zapomenuté osudy vojáků X. římské legie, kteří tu podle legendy začali s pěstováním vinné révy.

Vinařství Reisten

Vinařství Reisten

Vinařství Reisten bylo založeno v roce 1999 s prvotním záměrem produkovat velmi kvalitní vína. Aplikují zde „zelenou sklizeň“ k redukci úrody, což znamená šetrnou práci s vinicemi.

Vinařská obec Pavlov

Vinařská obec Pavlov

Na úpatí nejvyššího vrcholu Pálavy, Děvína (550 m n. m.), leží obec Pavlov, kterou proslavuje především víno, památky a archeologie. Pavlov patří k nejstarším vinařským obcím a už v 15. století byl největší vinařskou obcí mikulovského panství.

Vinařství Červinka – vinohrady pod Pálavou

Vinařství Červinka – vinohrady pod Pálavou

Vinice Vinařství Červinka se nacházejí v jedinečné lokalitě Horních Věstonic, na dotek od Pálavských vrchů z jejichž úpatí uvidíte Mušovská jezera. Hrozny vinné révy rostou na vápenitých svazích pálavských vrchů, které vínům dávají nezaměnitelnou chuť.

Vinařství Vican v Mikulově

Vinařství Vican v Mikulově

Spojení minulosti a budoucnosti, úcta k tomu, co nám zanechali předci, a zároveň moderní přístup. To charakterizuje Vican rodinné vinařství.

Vinařství Nepraš Pavlov

Vinařství Nepraš Pavlov

Malé rodinné Vinařství NEPRAŠ & Co. produkuje vína špičkové kvality zrcadlících v sobě jedinečnost místa, kterým je Pálava.

Další aktuality

24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
19.9.
2022
Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Jihomoravský kraj | Kultura