Úvod > Aktuality > Festival otevřených sklepů láká na víno do Modrých hor
Festival otevřených sklepů láká na víno do Modrých hor
"> "> "> "> "> ">

Festival otevřených sklepů láká na víno do Modrých hor

Vydáno 5. listopadu 2019 Gurmánská turistika
26. Festival otevřených sklepů se vrací do Modrých hor ve Velkopavlovické vinařské podoblasti, která se proslavila nezaměnitelnými červenými víny. Na návštěvníky bude o víkendu 9. a 10. listopadu čekat celkem 34 otevřených sklepů, degustace vín z rukou vinařů, kulturní program a krajové speciality.
VínoV sobotu a neděli 9. a 10. listopadu 2019 se v Modrých horách - tj. na území obcí Velké Pavlovice, Bořetice, Vrbice, Kobylí a Němčičky se otevře
v rámci Festivalu otevřených sklepů Svatý Martin třicet čtyři sklepů, degustace vín budou probíhat z rukou vinařů, těšit se můžete na kulturní program a krajové speciality.

Návštěvníkům nabídnou k ochutnání na 300 vzorků svých vín. Sklepy budou otevřeny v sobotu mezi 10. a 21. hodinou, v neděli mezi 10. a 15. hodinou. Registrační místo ve Velkých Pavlovicích bude otevřeno v sobotu 9. listopadu od 8.00 do 15.00 hod. a v neděli od 10.00 do 12.00 hod.
 

Ochutnejte jedinečná vína z Velkopavlovické oblasti!

PálavaVelkopavlovická vinařská podoblast je podle výměry osázených vinic největší vinařskou podoblastí u nás. Díky vysokému obsahu hořčíku v půdě se zde daří modrým odrůdám, nezaměnitelná červená vína tuto podoblast proslavila. V zatím jediném apelačním systému Velkopavlovické podoblasti – VOC Modré Hory – mohou být zatříděna právě jen vína z modrých odrůd Frankovka, Svatovavřinecké a Modrý Portugal

Vyhlášená je především Frankovka purpurové barvy a skořicově višňového aroma, pozornost si zaslouží také lehčí, jemně kořenitý Modrý Portugal. Pozoruhodná vína zde dávají aromatické odrůdy Muškát moravský a Tramín červený.

Všech 34 sklepů bude otevřených v sobotu i neděli a mezi obcemi bude jezdit kyvadlová autobusová doprava, kterou mohou využívat všichni návštěvníci v rámci vstupenky na festival. Pohodlně se tak dostanou ke všem vinařům a stihnou ochutnat vzorky třeba od každého z nich. Každý z vinařů si pro své hosty připraví kolem deseti vzorků vín.
 

Kde a za kolik pořídíte vstupenky

VínoV ceně vstupenky v celkové hodnotě (na místě) 1 080 Kč získáte degustaci všech vzorků, vstup do všech sklepů, tištěného průvodce, degustační skleničku, stylovou tašku, možnost využití festivalové autobusové dopravy a vstup na vybrané akce doprovodného programu zdarma.

Vstupenky je nutné přijít vyměnit za startovní balíček (degustační sklenička, taška, průvodce s mapkou). Registrační místo je v Sokolovně ve Velkých Pavlovicích. V pátek (8. 11.) bude otevřeno od 17 do 20 hod., v sobotu (9. 11.) od 8 do 15 hod. a v neděli (10. 11.) od 10 do 12 hod. Mimo tyto časy je registrační místo uzavřené a startovní balíčky nelze vyzvednout.
Naučná vinařská stezka v Mikulově

Naučná vinařská stezka v Mikulově

Dvacet kilometrů dlouhá tematická naučná stezka nabízí možnost seznámit se s taji vinařství pod Pálavou. Trasu mikulovské naučné vinařské stezky je možné absolvovat pěšky, na kole a dokonce i autem.

Chráněná krajinná oblast Pálava

Chráněná krajinná oblast Pálava

V severozápadním výběžku Panonské nížiny, v nejteplejší a téměř nejsušší oblasti České republiky, se nachází Pavlovské vrchy. Zdejší zem dodnes střeží dávná tajemství lovců mamutu, Keltů i zapomenuté osudy vojáků X. římské legie, kteří tu podle legendy začali s pěstováním vinné révy.

Vinařství Reisten

Vinařství Reisten

Vinařství Reisten bylo založeno v roce 1999 s prvotním záměrem produkovat velmi kvalitní vína. Aplikují zde „zelenou sklizeň“ k redukci úrody, což znamená šetrnou práci s vinicemi.

Vinařská obec Pavlov

Vinařská obec Pavlov

Na úpatí nejvyššího vrcholu Pálavy, Děvína (550 m n. m.), leží obec Pavlov, kterou proslavuje především víno, památky a archeologie. Pavlov patří k nejstarším vinařským obcím a už v 15. století byl největší vinařskou obcí mikulovského panství.

Vinařství Červinka - vinohrady pod Pálavou

Vinařství Červinka - vinohrady pod Pálavou

Vinice Vinařství Červinka se nacházejí v jedinečné lokalitě Horních Věstonic, na dotek od Pálavských vrchů z jejichž úpatí uvidíte Mušovská jezera. Hrozny vinné révy rostou na vápenitých svazích pálavských vrchů, které vínům dávají nezaměnitelnou chuť.

Vinařství Vican v Mikulově

Vinařství Vican v Mikulově

Spojení minulosti a budoucnosti, úcta k tomu, co nám zanechali předci, a zároveň moderní přístup. To charakterizuje Vican rodinné vinařství.

Vinařství Nepraš Pavlov

Vinařství Nepraš Pavlov

Malé rodinné Vinařství NEPRAŠ & Co. produkuje vína špičkové kvality zrcadlících v sobě jedinečnost místa, kterým je Pálava.

Další aktuality

8.7.
2020
10 tipů na moderní vinařství ve vinicích

10 tipů na moderní vinařství ve vinicích

Jižní Morava | Gurmánská turistika
7.7.
2020
Za vínem ideálně do Podyjí

Za vínem ideálně do Podyjí

Jižní Morava | Gurmánská turistika