Úvod > Aktuality > Festival otevřených sklepů láká na víno pod Pálavu

Festival otevřených sklepů láká na víno pod Pálavu

Vydáno 6. listopadu 2018 Gurmánská turistika
Podzimní Festival otevřených sklepů se znovu vrací pod Pálavu. Přijďte o víkendu 10. a 11. listopadu 2018 ochutnat vína, která zde díky vápenitému podloží získávají jedinečné vlastnosti a chuť. Zdejší vinice s výhledem na nejkrásnější dominantu Moravy, pohoří Pálavu, jsou místem se skutečným geniem loci. Na návštěvníky bude jako vždy čekat třicítka otevřených sklepů, degustace vín přímo z rukou vinařů, bohatý kulturní program a krajové speciality.
VínoV sobotu a neděli 10. a 11. listopadu se v Horních Věstonicích, Dolních Věstonicích, Pavlově, Milovicích a Bulharech otevře v rámci Festivalu otevřených sklepů - svatý Martin pod Pálavou celkem 31 sklepů větších i menších vinařů, mladých vinařství i těch s dlouholetou tradicí.

Návštěvníkům nabídnou k ochutnání na 300 vzorků svých vín. Sklepy budou otevřeny v sobotu mezi 10. a 21. hodinou, v neděli mezi 10. a 15. hodinou.
 

Ochutnejte jedinečná vína z Pálavy!

PálavaVína zpod Pálavy vynikají díky místnímu vápenitému podloží regionu kolem Pavlovských vrchů, kde se vinice rozkládají. Ochutnat a prozkoumat jejich jedinečnost můžete po celý svatomartinský víkend. Místní vína mají díky tomuto vápenitému podloží jedinečné vlastnosti. Právě vápenité podloží i unikátní klimatické podmínky dávají místním vínům nezaměnitelnou chuť. Do nevídané kvality tu vyzrává Ryzlink vlašský, ale vyniká také Rulandské bílé a Chardonnay. Nenechte si ujít příležitost vína z Pálavy ochutnat – nikde jinde se taková nerodí.

Všech 31 sklepů bude otevřených v sobotu i neděli a mezi obcemi bude jezdit kyvadlová autobusová doprava, kterou mohou využívat všichni návštěvníci v rámci vstupenky na festival. Pohodlně se tak dostanou ke všem vinařům a stihnou ochutnat vzorky třeba od každého z nich. Každý z vinařů si pro své hosty připraví kolem deseti vzorků vín.
 

Kde a za kolik pořídíte vstupenky

VínoV ceně vstupenky v celkové hodnotě 200 Kč získáte degustaci všech vzorků, vstup do všech sklepů, tištěného průvodce, degustační skleničku, stylovou tašku, možnost využití festivalové autobusové dopravy a vstup na vybrané akce doprovodného programu zdarma. Novinkou letošního festivalu bude také festivalový průvodce v online podobě. Ve svém chytrém telefonu tak budou mít návštěvníci po ruce veškeré informace, seznamy vín k degustaci, mapy nebo aktuality týkající se dopravy. Zároveň budou moci online nakupovat vína od vybraných vinařství.

Vstupenky je nutné přijít vyměnit za startovní balíček (degustační sklenička, taška, průvodce s mapkou). Registrační místo v Kulturním domě v Pavlově bude otevřeno v sobotu 10. listopadu mezi 8. a 15. hod. a v neděli mezi 10. a 12. hod. Vstupenky jsou k dostání v e-shopu Nadace Partnerství nebo v síti Ticketstream.
Chráněná krajinná oblast Pálava

Chráněná krajinná oblast Pálava

V severozápadním výběžku Panonské nížiny, v nejteplejší a téměř nejsušší oblasti České republiky, se nachází Pavlovské vrchy. Zdejší zem dodnes střeží dávná tajemství lovců mamutu, Keltů i zapomenuté osudy vojáků X. římské legie, kteří tu podle legendy začali s pěstováním vinné révy.

Vinařství Mikrosvín Mikulov

Vinařství Mikrosvín Mikulov

Vinařství žijící vlastním životem podřizující vše přírodě, můžete najít v prostředí více než idylickém. Nacházejí se totiž v srdci Chráněné krajinné oblasti a biosférické rezervace Pálava a přilehlých Dunajovických vrších.

Vinařství Červinka - vinohrady pod Pálavou

Vinařství Červinka - vinohrady pod Pálavou

Vinice Vinařství Červinka se nacházejí v jedinečné lokalitě Horních Věstonic, na dotek od Pálavských vrchů z jejichž úpatí uvidíte Mušovská jezera. Hrozny vinné révy rostou na vápenitých svazích pálavských vrchů, které vínům dávají nezaměnitelnou chuť.

Naučná vinařská stezka v Mikulově

Naučná vinařská stezka v Mikulově

Dvacet kilometrů dlouhá tematická naučná stezka nabízí možnost seznámit se s taji vinařství pod Pálavou. Trasu mikulovské naučné vinařské stezky je možné absolvovat pěšky, na kole a dokonce i autem.

Vinařství Reisten

Vinařství Reisten

Vinařství Reisten bylo založeno v roce 1999 s prvotním záměrem produkovat velmi kvalitní vína. Aplikují zde „zelenou sklizeň“ k redukci úrody, což znamená šetrnou práci s vinicemi.

Vinařství Nepraš Pavlov

Vinařství Nepraš Pavlov

Malé rodinné Vinařství NEPRAŠ & Co. produkuje vína špičkové kvality zrcadlících v sobě jedinečnost místa, kterým je Pálava.

Vinařská obec Pavlov

Vinařská obec Pavlov

Na úpatí nejvyššího vrcholu Pálavy, Děvína (550 m n. m.), leží obec Pavlov, kterou proslavuje především víno, památky a archeologie. Pavlov patří k nejstarším vinařským obcím a už v 15. století byl největší vinařskou obcí mikulovského panství.

Vinařství Vican v Mikulově

Vinařství Vican v Mikulově

Spojení minulosti a budoucnosti, úcta k tomu, co nám zanechali předci, a zároveň moderní přístup. To charakterizuje Vican rodinné vinařství.