Úvod > Aktuality > 30 let agentury CzechTourism: turistické milníky kraje Vysočina
Zážitky

30 let agentury CzechTourism: turistické milníky kraje Vysočina

  • Vydáno13. března 2023
Jaké proměny prožila Vysočina během posledních třiceti let? Do UNESCO byla zapsána židovská čtvrť v Třebíči se zámkem a bazilikou sv. Prokopa, historické centrum Telče a kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou. V kraji vyrostla řada rozhleden a zajímavých atrakcí pro rodiny s dětmi. Poprvé jsme se také mohli vypravit na ferratu ve Víru, do Muzea Jaroslava Foglara v Ledči nad Sázavou nebo do pivovaru Dalešice. Pojďte se s portálem Kudy z nudy a agenturou CzechTourism projít krajem Vysočina rok za rokem!
Rok 2022: Renesančnímu zámku v Červené Řečici se postupně vrací jeho bývalá krása. V roce 2022 se otevřela naučná stezka, nápaditě malovaná trasa po pamětihodnostech Červené Řečice. Začíná přímo v centru, má dvanáct zastavení a vede celým městečkem až k vodní nádrži Trnávka, oblíbenému přírodnímu koupališti.
 
Rok 2021: Na okraji Bobrové u cesty na Zvoli stojí zdánlivě obyčejná boží muka. Ve skutečnosti jde o barokní klenot: drobná stavba, natřená takzvanou pompejskou červení, totiž patří mezi dosud neznámá díla Jana Blažeje Santiniho.
 
Rok 2020: V obci Krátká, v historickém statku z druhé poloviny 19. století, si první návštěvníci prohlédli Dům přírody Žďárských vrchů.
 
Rok 2019: Výletníci poprvé prošli bránou mlýna v Trhonicích. Památkově chráněný vodní mlýn s pilou je cennou součástí autenticky zachovalého dědictví mlynářského řemesla na Vysočině.
 
Rok 2018: V Ledči nad Sázavou otevřeli Muzeum Jaroslava Foglara. Jde o první expozici věnovanou významnému českému spisovateli, který pozitivně ovlivnil řadu generací. Ledečský hrad nebyl vybrán náhodou: nedaleko u řeky Sázavy leží Sluneční zátoka, kde Jaroslav Foglar se svými svěřenci řadu let pořádal skautské  tábory.


Rok 2017: Vedle Zadní synagogy v Třebíči byla 17. února 2017, v den 115. výročí narození Antonína Kaliny, otevřena Pamětní síň. Připomíná muže, kterému se za druhé světové války v koncentračním táboře Buchenwald podařilo zachránit více než 900 převážně židovských dětí.
 
Rok 2016: Tradiční Ledovou stěnu nedaleko přehrady Vír, jedno z mála míst v Česku, kde se v zimě leze na umělém ledu, doplnily v roce 2016 první via ferraty. Velká věž a Jezerní stěna jsou vybaveny jisticími lany, žebříky, úchyty a stupačkami, kromě adrenalinu nabízejí krásné výhledy do údolí řeky Svratky a na hráz přehrady.
 
Rok 2015: V roce 2015 se otevřelo několik míst, která se záhy zařadila mezi nejnavštěvovanější atrakce Vysočiny. V Bystřici nad Pernštejnem se první výletníci podívali do Centra Eden, v Novém Městě na Moravě byly otevřeny Městské lázně. V zámku rodiny Kinských ve Žďáru nad Sázavou se otevřelo Muzeum nové generace, mezi novinky patřilo i ekotechnické centrum AlternátorTřebíči, jediné science centrum na Vysočině, a centrum volnočasových aktivit Panský dvůrTelči.
 
Rok 2014: V Cyklo Areně Vysočina v Novém Městě na Moravě se otevřely první singltreky. Síť stezek pro horská kola se postupně rozrůstá, příznivci jízdy v terénu tu najdou téměř 30 kilometrů stezek rozdělených do pěti stupňů obtížnosti.


Rok 2013: Vysočina se stala oficiálním krajem biatlonu. V moderním areálu Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě se poprvé v historii na území České republiky uskutečnilo Mistrovství světa v biatlonu a Češi získali bronz ze smíšené štafety.
 
Rok 2012: První návštěvníci se podívali do Relaxačního centra ve Žďáru nad Sázavou, areálu s klasickým plaveckým i relaxačním zábavným bazénem s vodními atrakcemi, lezeckou stěnou, masážními lavicemi a lehátky, tobogánem, saunami a vířivkou.
 
Rok 2011: Šlakhamr aneb bývalý Brdičkův vodní mlýn v Hamrech nad Sázavou je zajímavá technická památka s historií, sahající až do 14. století. V roce 2011 tu Technické muzeum v Brně otevřelo expozici věnovanou hamernictví, dřevařství a bydlení za posledních majitelů. Několikrát ročně se tu konají speciální akce, při nichž můžete vidět hamr v provozu, dokonce na něm pracují i kováři.
 
Rok 2010: Bystřicko, které je součástí turistické oblasti Koruna Vysočiny, se stalo vítězem nového ročníku prestižní soutěže European Destination of Excellence a získalo prestižní titul EDEN 2010.

Rok 2009: Gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie a sv. Mikuláše v areálu bývalého cisterciáckého kláštera, dnešního zámku rodiny Kinských ve Žďáru nad Sázavou, přestavěl v letech 1710 až 1722 Jan Blažej Santini v duchu barokní gotiky. V roce 2009 byl chrám povýšen na baziliku minor.
 
Rok 2008: Nejznámější a nejnavštěvovanější skiareál v kraji Vysočina je Ski Snowpark Harusův kopec u Nového Města na Moravě. V roce 2008 se tu rozjela vůbec první sedačková lanovka na Vysočině; měří 490 metrů a za hodinu přepraví až 1 400 lidí.


Rok 2007: Mezi nejoblíbenější místa na Vysočině pro rodiny s dětmi patří řadu let westernové městečko Šiklův mlýn. V roce 2007 nabídku rozšířil strašidelný zámek Draxmoor v nedaleké Dolní Rožínce. Na nebojácné návštěvníky tu čeká strašidelná expozice, neméně strašidelný výtah nebo pohádkový domeček na kuřích nožkách.
 
Rok 2006: Život a osudy světoznámého dirigenta a hudebního skladatele Gustava Mahlera (1860–1911), který se narodil v Kalištích u Humpolce, připomíná od roku 2006 expozice v Domě Gustava MahleraJihlavě. Později se rozšířila o další části, věnované jeho manželce Almě, vztahu Mahlera k Vysočině, a Almě Rosé.
 
Rok 2005: Na řadě míst Vysočiny i v jiných koutech naší vlasti objevíte hravé sochy Michala Olšiaka, malíře, sochaře a cestovatele. Úplně první z nich byl Mamlas, který od roku 2005 shlíží na malebnou krajinu v okolí u Žďáru nad Sázavou.
 
Rok 2004: Bývalá hasičská zbrojnice na náměstí Zachariáše z Hradce v Telči se po rekonstrukci proměnila v Městskou galerii Hasičský dům; její slavnostní otevření proběhlo 1. září 2004.


Rok 2003: Do seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO byla zapsána unikátně zachovalá židovská čtvrť společně s románsko-gotickou bazilikou sv. Prokopa a areálem bývalého benediktinského klášteraTřebíči jako unikátní příklad soužití křesťanské a židovské komunity v jednom městě. Jde o jednu z mála dochovaných židovských městských čtvrtí mimo území Izraele.
 
Rok 2002: Milovníci piva se dočkali, v pivovaru Dalešice se obnovila tradice vaření piva. O rok později v areálu, který znáte z filmových Postřižin režiséra Jiřího Menzela, otevřeli ještě hotel, restauraci a Muzeum rakousko-uherského pivovarnictví.
 
Rok 2001: V Pelhřimově zpřístupnili vyhlídkovou věž kostela sv. Bartoloměje. Pro všechny milovníky schodů, výhledů a zajímavostí je lákadlem také Muzeum rekordů a kuriozit, otevřené v roce 1994 v několika patrech Jihlavské brány.
 
Rok 2000: Na rozhlednu na vrchu Oslednice u Telče vystoupali první výletníci. Na vyhlídkový ochoz ve výšce 31,2 metrů vede 176 kovových schodů, vidět je hrad Roštejn, Dačice a další místa v širokém okolí.
 
Rok 1999:Polničce u Žďáru nad Sázavou byl otevřen volnočasový areál Salón Expres Vagón s občerstvením v železničním vagonu, zahradní železnicí a dalšími atrakcemi zejména pro rodiny s dětmi.
 
Rok 1998: Historické jádro Telče, zapsané v roce 1992 na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO, doplnila nová lávka pro pěší a cyklisty přes Ulický rybník. Důležitou spojnici z jižní části města do centra se zámkem a náměstím Zachariáše z Hradce městu věnovalo švýcarské partnerské město Belp.
 
Rok 1996: Byla dokončena rekonstrukce Staré synagogy ve Velkém Meziříčí. Stavba v goticko-renesančním stylu pochází z konce 17. století, nyní slouží jako galerie a muzeum. Stálá expozice mapuje historii a památky velkomeziříčské židovské obce.
 
Rok 1995: V roce 1995 obohatily oblast Koruna Vysočiny tři vesnické památkové rezervace. První byla vesnice Krátká, původně kolonie lesních dělníků, druhá Křižánky, které historická zemská hranice dělí na českou a moravskou část, a třetí Ubušínek, místo, kde si prý návštěvníci Vysočiny připadají jako v jiném světě.
 
Rok 1994: Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou je unikátním uměleckým dílem Jana Blažeje Santiniho, mistra barokní gotiky. Pro svou jedinečnost byl kostel roku 1994 zařazen mezi památky zapsané do prestižního Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Rekonstrukce kostelu vrátila podobu, kterou měl v době svého vzniku.
 
Rok 1993: Na poutním vrchu Křemešník u Pelhřimova se v roce 1993 otevřela rozhledna Pípalka, společný projekt Klubu českých turistů a české armády. Stačí vystoupat 205 schodů a budete mít jako na dlani hrady Lipnici a Roštejn, Čeřínek a Javořici, Žďárské vrchy a dokonce Krkonoše nebo Šumavu.
 

Rok za rokem a krok za krokem

Agentura CzechTourism v roce 2023 slaví stejně jako Česká republika 30. výročí svého vzniku. K této příležitosti jsme z portálu Kudy z nudy vybrali nejzajímavější turistické cíle ze všech krajů, které během třiceti let vznikly.
Dům Gustava Mahlera v Jihlavě – expozice světového skladatele

Dům Gustava Mahlera v Jihlavě – expozice světového skladatele

V domě Gustava Mahlera v Jihlavě je místěna expozice tohoto světově proslulého dirigenta a hudebního skladatele s názvem Gustav Mahler a Jihlava. Expozice dokumentuje prostředí, v němž Mahler prožil své mládí, zdroje jeho tvorby i pozdější vzájemné vztahy s Jihlavou.

Zelená hora – poutní kostel sv. Jana Nepomuckého u Žďáru nad Sázavou

Zelená hora – poutní kostel sv. Jana Nepomuckého u Žďáru nad Sázavou

Kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou je národní kulturní památka zapsaná na Seznamu světového dědictví UNESCO. Byl postaven na začátku 20. let 18. století a je nepochybně nejosobitějším dílem J. B. Santiniho Aichla.

Zámek Žďár nad Sázavou

Zámek Žďár nad Sázavou

Nechte se provést příběhem areálu bývalého cisterciáckého kláštera ze 13. století a dnešního zámku rodiny Kinských. Hledáte místo, které propojuje živou historii s živou přírodou a moderními prvky? Chcete podniknout výlet na jeden nebo více dní, který si užije úplně celá rodina?

Harusův kopec – Ski Snowpark Nové Město na Moravě

Harusův kopec – Ski Snowpark Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě je významným lyžařským střediskem Vysočiny pro běžky i sjezdové lyžování. V areálu u hotelu Ski se každoročně konají nejvýznamnější světové závody v běhu na lyžích a biatlonu. Harusův kopec skýtá příležitosti pro sjezdové lyžování.

Zámek Červená Řečice

Zámek Červená Řečice

Areál zámku v Červené Řečici patří mezi nejhodnotnější příklady české renesance. K typickým rysům patří především lunetová římsa a sgrafitová výzdoba fasády, jež se na architektuře řečického zámku bohatě uplatňuje.

Eden – zábavní a poznávací park na Vysočině

Eden – zábavní a poznávací park na Vysočině

Z dříve chátrajícího statku Mitrovských v Bystřici nad Pernštejnem vyrostlo nové ekologické centrum, které je rájem interaktivní zábavy a poznání pro celou rodinu. Jen v Edenu zažijete poutavou cestu časem na lince minulost – přítomnost – budoucnost. Vše si přitom můžete osahat a vyzkoušet.

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov

Největší, nejmenší, nejdelší, nejtěžší, nejrychlejší, nejvytrvalejší … To vše jsou přívlastky, s nimiž se v expozici Muzea rekordů a kuriozit setkáte na každém kroku. Muzeum mapuje unikátní výkony českých i světových rekordmanů. Pelhřimovské Muzeum rekordů má otevřeno každý den!

Expozice masopustních masek a obchůzek z Hlinecka

Expozice masopustních masek a obchůzek z Hlinecka

Stálou Expozici masopustních masek a obchůzek z Hlinecka, které jsou od roku 2010 součástí světového nehmotného kulturního dědictví UNESCO, si můžete prohlédnout v památkové rezervaci Betlém v Hlinsku, v domku číslo 362.

Rozhledna Oslednice

Rozhledna Oslednice

Mít tak pohádkovou Telč jako na dlani a moci spočítat všechny ty pestrobarevné domečky! I to se může stát skutečností na samotném okraji města z vyhlídkové věže Oslednice.

Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Areál Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě je známý nejen na poli běžeckého lyžování, ale také biatlonu a MTB. V areálu u hotelu Ski se každoročně konají nejvýznamnější světové závody v běhu na lyžích a biatlonu. Mimo závody je trať přístupná všem běžkařům zdarma.

Ledová stěna Vír

Ledová stěna Vír

Ledová stěna je uměle vytvořený ledopád, uznaný jako cvičný terén ČHS, sloužící k nácviku ledového lezení. Nachází se v obci Vír na Českomoravské vrchovině v hlubokém údolí řeky Svratky.

Cyklo Vysočina Arena – Singltreky v Novém Městě na Moravě

Cyklo Vysočina Arena – Singltreky v Novém Městě na Moravě

Novoměstské stezky pro horská kola Vysočina Aréna navazují na tradici MTB závodění v Novém Městě na Moravě. Pro příznivce jízdy v terénu je zde připraveno téměř 30 km stezek rozdělených do 5 stupňů obtížnosti.

Dům přírody Žďárských vrchů

Dům přírody Žďárských vrchů

Dům přírody sídlí v obci Krátká, v historickém statku č. p. 2, z druhé poloviny 19. století. Název obce nemůže být výstižnější a možná i díky své velikosti si svůj původní ráz zachovala natolik, že byla vyhlášena Vesnickou památkovou rezervací.

Pivovar Dalešice – místo známé z filmových Postřižin

Pivovar Dalešice – místo známé z filmových Postřižin

Tradice vaření piva zde sahá až do 17. století. Pivovar se proslavil v roce 1980, kdy zde režisér Jiří Menzel natočil slavný příběh Hrabalových Postřižin. Ve zrekonstruovaném objektu dnes najdeme Muzeum rakousko-uherského pivovarnictví, ve kterém nechybí ani připomenutí slavného filmu.

Šlakhamr v Hamrech nad Sázavou – Brdičkův mlýn

Šlakhamr v Hamrech nad Sázavou – Brdičkův mlýn

Expozice v prostorách bývalého Brdičkova vodního mlýna odkazují na bohatou železářskou tradici žďárského regionu. Připomínají historii hamru zvaného Šlakhamr, jehož existenci dokládají prameny z počátku 15. století.

Vesnická památková rezervace Krátká u obce Sněžné

Vesnická památková rezervace Krátká u obce Sněžné

Vesnice Krátká, místní část městyse Sněžné na Žďársku, vznikla v první třetině 18. století jako obytná kolonie lesních dělníků. Vesničká Krátká je opravdu krátká, ale kouzelná.

Šiklův mlýn – westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem

Šiklův mlýn – westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem

Srdcem areálu Šiklův mlýn je westernové městečko, které leží v údolí řeky Bobrůvky. Městečko je průběžně rozšiřováno a renovováno tak, aby uspokojilo nároky i toho nejnáročnějšího návštěvníka. I tak na vás ale stále dýchne atmosféra z let dávno minulých, z dob osidlování divokého západu.

Salón Expres Vagón

Salón Expres Vagón

Přírodní dětský areál se nachází 5 km severně od Žďáru nad Sázavou, na okraji obce Polnička.

Mlýn Trhonice

Mlýn Trhonice

Památkově chráněný vodní mlýn s pilou je cennou součástí autenticky zachovalého dědictví mlynářského řemesla v regionu.

Bystřicko – eden na Vysočině

Bystřicko – eden na Vysočině

Bystřicko je krajinou protkanou nespočetným množstvím potoků, říček a řek, střežených tajemnými zříceninami, rozhlednami nebo kostely. Disponuje výbornými podmínkami pro letní i zimní aktivity jako jsou turistika, cykloturistika, běžecké lyžování a sjezdové lyžování.

Židovské památky ve Velkém Meziříčí

Židovské památky ve Velkém Meziříčí

Podél řeky Oslavy ve Velkém Meziříčí se rozkládá židovská čtvrť se dvěma synagogami. Kousek opodál naleznete i židovský hřbitov s 1101 náhrobními kameny.

Relaxační centrum Žďár nad Sázavou

Relaxační centrum Žďár nad Sázavou

Relaxační centrum ve Žďáru nad Sázavou nabízí plavecký 25 metrový bazén (5 plaveckých drah), 3 dětské bazénky s vodním hřibem a vodní skluzavkou, cvičný bazén, relaxační zábavný bazén s proudovým kanálem, lezeckou stěnou, masážní lavice, masážní lehátka a tobogán.

Socha Mamlase Michala Olšiaka

Socha Mamlase Michala Olšiaka

Socha Mamlase je umístěna u žďárského Starého Dvora. Jedná se o první vytvořenou sochu Michala Olšiaka v okolí Žďáru z roku 2005. Dojít k ní se dá buď úvozem od Klafaru nebo Dvorskou ulicí od zámku rodiny Kinských. Z místa je pěkný výhled na město Žďár a Zelenou horu.

Rozhledna Pípalka na Křemešníku

Rozhledna Pípalka na Křemešníku

Na vrcholu Křemešník asi sedm kilometrů od Pelhřimova stojí ocelová rozhledna Pípalka. Návštěvníci mohou vystoupat až do výšky čtyřiceti metrů. Rozhledna v nadmořské výšce 765 m n.m. vyrostla roku 1993. Stojí asi 400 m od poutního kostela Nejsvětější Trojice.

Santiniho boží muka u Bobrové

Santiniho boží muka u Bobrové

Pozoruhodná barokní boží muka z roku 1708 se nachází za obcí Bobrová na Vysočině. Konkávně tvarovaná střední část vyrůstající z hranolové základny je prolomena pravoúhlými nikami s novodobými obrázky. Stavbička patří mezi díla Jana Blažeje Santiniho.

Muzeum Jaroslava Foglara v Ledči nad Sázavou

Muzeum Jaroslava Foglara v Ledči nad Sázavou

Muzeum Jaroslava Foglara je prvním muzeem věnovaným našemu významnému českému spisovateli, který pozitivně ovlivnil mnoho generací. Jedná se o stálé muzeum vzniklé k výročí 110 let od narození pana Jaroslava Foglara.

Židovská čtvrť v Třebíči – zapsána na seznam Unesco

Židovská čtvrť v Třebíči – zapsána na seznam Unesco

Je unikátním souborem 123 dochovaných domů. Mezi ně patří například 2 synagogy, židovské muzeum, budova židovské radnice, rabinátu, dále pak chudobinec, nemocnice a dvě školy. Židovská čtvrť je volně přístupná.

Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči – renesanční perla na seznamu UNESCO

Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči – renesanční perla na seznamu UNESCO

Telč, město s neopakovatelnou pohádkovou atmosférou, je na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO zapsáno od roku 1992. Při procházce historickým centrem se snadno dokážete přenést o pár staletí zpět, kdy úzkými uličkami jezdily místo aut kočáry.

Pamětní síň Antonína Kaliny v Třebíči

Pamětní síň Antonína Kaliny v Třebíči

Antonín Kalina byl třebíčský rodák, obuvnický dělník a prvorepublikový komunista, ale hlavně byl zachránce nejméně 900 chlapců, kteří byli za druhé světové války vězněni v koncentračním táboře Buchenwald.

Další aktuality

Kdo zavraždil Anežku Hrůzovou? Známá kauza z Polné nebyla nikdy objasněna

Dnes uplynulo přesně 124 let od nikdy nevyřešené vraždy Anežky Hrůzové z Polné na Vysočině. Z činu byl obviněn mladík židovského původu Leopold Hilsner a celá záležitost se stala největší antisemitskou kauzou u nás, aniž by byl pravý vrah někdy vypátrán. Připomenout si tuto tragickou událost můžete výpravou na místo činu, do lesa Březina.
Kraj Vysočina | Zážitky

Užijte si kus Afriky v Jihlavě

Chcete zažít Afriku a při tom nevycestovat do zahraničí? Udělejte si výlet na Vysočinu! Jihlavská Zoo nabízí stylovou expozici, která vám ukáže africkou vesnici v poušti, což se ve svahilštině dá přeložit jako Matongo. Expozice je inspirovaná prostředím v Zimbabwe.
Kraj Vysočina | Příroda

Poznejte Vysočinu: 20 tipů na jarní procházku

Máte před sebou volný den a přemýšlíte, kam vyrazit? Líbit se vám bude určitě na Vysočině! Zdejší lesy a malebná údolí lákají k procházce přírodou a na své si přijdou i milovníci památek – objeví zde jak starobylé hrady, tak impozantní zámky nebo tiché kláštery. Tipy, kam na Vysočině vám přináší Kudy z nudy.
Kraj Vysočina | Příroda

V Třebíči oslaví židovský svátek Purim

Oslava nejveselejšího židovského svátku proběhne první březnovou sobotu v Zadní synagoze a Domě Seligmanna Bauera v Třebíči. Těšte se na dílničky, průvod masek i tematické prohlídky.
Kraj Vysočina | Zážitky

Velikonoční zážitky všeho druhu vás čekají ve Žďáru nad Sázavou

Velikonoce pomalu klepou na dveře a pokud ještě nemáte žádné plány, zveme vás na pěkný výlet do Žďáru nad Sázavou, kde se budou slavit svátky jara nejen v kostele sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, ale také na zdejším zámku.
Kraj Vysočina | Životní styl

V Novém Městě na Moravě se chystá Světový pohár v biatlonu

Nové Město na Moravě bude od 2. do 5. března 2023 již posedmé dějištěm Světového poháru v biatlonu. Ve Vysočina Aréně proběhne VII. díl Světového poháru. Ve čtvrtek a v pátek jsou na pořadu sprinty, v sobotu stíhací závody a program ukončí v neděli smíšená štafeta dvojic.
Kraj Vysočina | Zimní sporty

Objevte deset hravých soch Michala Olšiaka

Vydejte se na putování po sochách Michala Olšiaka. Jeho specifické sochy zvířat a bájných tvorů, které jsou na první pohled dobře rozpoznatelné, naleznete na mnoha místech Vysočiny, nejvíce je jich u sochařova rodného města Žďáru nad Sázavou. Destinační společnost Koruna Vysočiny připravila turistickou hru, která vás provede tímto regionem. Seznámí vás se všemi sochami Michala Olšiaka na Vysočině, i mimo ní.
Kraj Vysočina | Zážitky

Dopřejte si předjarní plavbu po Dalešické přehradě

Zimní plavby v současné době sice už moc zimně nevypadají, ale přesto nebo právě proto je na hladině Dalešické přehrady i na březích, co obdivovat. Přijďte se pokochat krásnou přírodou z paluby lodě Horácko, která vyplouvá každou neděli ve 13:00 z přístaviště v Kramolíně.
Kraj Vysočina | Zážitky