Úvod > Aktuality > Tři nevšední tipy na výlety, které zvítězily v prestižní soutěži DestinaCZe 2019
Životní styl

Tři nevšední tipy na výlety, které zvítězily v prestižní soutěži DestinaCZe 2019

  • Vydáno13. června 2019
Máte dost dlouhých front u pokladen, čekání na termín prohlídky a cest přeplněných turisty? Inspirujte se tipy na výlety, které vás provedou po méně známých místech České republiky, které uspěly v soutěži DestinaCze 2019. Tu letos uspořádala agentura CzechTourism již posedmé a hlasovalo v ní přes 15 000 turistů. Ambasadory soutěže DestinaCZe 2019 se stali influenceři KubajSZ a Freecoolina, kteří poctivě všechny přihlášené destinace otestovali a formou videí zvou návštěvníky k jejich prozkoumání. Podívejte se s námi na Safari pivovar, Statek Bernard a Resort Olešná.

Safari pivovar jako nezajímavější nově otevřené místo

Safari Dvůr KrálovéSpojení piva a safari je projekt, který je nejen příjemný pro návštěvníky, ale také velmi přínosný pro nosorožce, protože se podílí na jejich záchraně. Po nosorožcích jsou piva pojmenovaná a z každého zakoupeného kousku putuje 1 koruna do programu na ochranu tohoto ohroženého druhu.

Místní jedinečné pivo můžete ochutnat během návštěvy Safari parku každý den od 9:00 do 18:00 a základní vstupné pořídíte za 230 Kč.
 

Statek Bernard zaujme děti i rodiče

statek BernardU rodinných výletů je nejdůležitější zaujmout děti. Statek Bernard zaujme děti raz dva a zároveň pohltí i rodiče. Statek se stal Centrem tradičních řemesel a vyzkoušet si tady můžete truhlářství, výrobu svíček i keramiky a domů si odnesete vlastnoručně vyrobený suvenýr.

Až vás unaví řemesla, můžete si prohlédnout svět z pohledu včely nebo navštívit Fotomuzeum. Aktivity jsou na Statku dostupné od úterý do neděle od 10:00 do 18:00. Restaurace je otevřená každý den.
 

Resort Olešná nabízí nekonečně mnoho sportovních aktivit

Resort OlešnáResort Olešná u Frýdku-Místku nabízí nekonečně mnoho aktivit. I kdybyste byli v Resortu Olešná na dovolené měsíc, nestihli byste využít všechny aktivity, které nabízí. Poloha u vody vám umožní věnovat se vodním sportům, na souši můžete zkusit kolo, brusle nebo fitness hřiště.

Až se unavíte, můžete se povozit na šlapacích autech kolem přehrady a když budete úplně zničení, můžete si užít wellness a přímo v Resortu se ubytovat.
Rekreační oblast Olešná

Rekreační oblast Olešná

Vyměňte svůj každodenní spěch za dlouhé hodiny relaxu a pohody a přijeďte si odpočinout. Propojte odpočinek se sportovní aktivitou a zahleďte se na linie nedalekých beskydských vrcholků.

Statek Bernard – centrum řemesel a zábavně naučné centrum řeky Ohře

Statek Bernard – centrum řemesel a zábavně naučné centrum řeky Ohře

Statek Bernard v Královském Poříčí leží uprostřed světoznámého lázeňského trojúhelníku, pouhých 10 minut autem od Karlových Varů. Najdete zde Centrum tradičních řemesel a zábavně naučné centrum řeky Ohře.

Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové je jedna z nejznámějších zoologických zahrad v Česku. Najdete tu největší kolekci afrických zvířat v Evropě a jedinečné Africké a Lví safari. Dvorský safari park je také světovou jedničkou v odchovu kriticky ohrožených zvířat a jejich navracení zpět do přírody.

Další aktuality

7 věcí, které nevíte o... mozku

Nejsložitější skládačka na Zemi je lidský mozek. Roste, pamatuje si i zapomíná, sní, vnímá, učí se, dá se trénovat a prý se blíží doba, kdy bude možná jeho transplantace. Nepředstavitelné? To je vlastně i jeho veličenstvo mozek jako celek. Pojďte se s ním seznámit!
Životní styl

Kam vyrazit za romantikou na Valentýna? Máme pro vás tipy z celého Česka!

Využijte speciálních balíčků a programů pro oslavu svátku Svatého Valentýna! Rozmazlete svého miláčka pobytem v luxusním hotelu nebo originálním programem či privátním wellness. K tomu snídaně do postele, sekt na pokoji, večeře při svíčkách... A to zdaleka není vše...
Životní styl

Na Hromnice o hodinu více: jaro už je opět o něco blíž!

Za chladných dnů na přelomu ledna a února se zdá, že zima nikdy neskončí. A přece: vše se mění 2. února na Hromnice. Proč se vlastně slaví a co znamenají? Proč se říká „…na Hromnice o hodinu více…“ a skutečně to znamená, že jaro už je za dveřmi?
Životní styl

Pět slavných sportovních, filmových a operních párů aneb láska kvete v každém oboru

Kytku, víno nebo bonboniéru plnou sladkých srdíček vám přes obrazovku podat nemůžeme, ale přesto pro vás máme skvělý dárek k Valentýnu, plný zamilovaných příběhů. Zdá se, že recept na šťastnou lásku přece jen existuje: důkazem jsou následující páry, s nimiž se na Kudy z nudy tu a tam potkáváte.
Životní styl