Úvod > Aktuality > 25. ročník festivalu Jazz Goes to Town začíná v Hradci Králové
25. ročník festivalu Jazz Goes to Town začíná v Hradci Králové
"> "> "> ">

25. ročník festivalu Jazz Goes to Town začíná v Hradci Králové

Vydáno 8. října 2019 Kultura
Ve dnech 8. až 12. října 2019 proběhne v hudebních sálech, klubech a dalších místech jubilejní 25. ročník mezinárodního festivalu Jazz jde městem/Jazz Goes to Town. Posluchačům nabídne vystoupení kapel, uskupení a formací složených z umělců pocházejících z dvacetizemí světa a čtyř kontinentů. Více než polovina z nich se představí v české premiéře.
Od 8. do 12. října 2019 rozezní Hradec Králové jazzové melodie. Již popětadvacáté se zde bude konat mezinárodní hudební festival Jazz Goes to Town.

Program festivalu letos v Hradci představí hned několik českých premiér zahraničních umělců. Například energické trio Digital Primitives, jehož ústřední postava Cooper-Moore, je jednou z nejvýraznějších osobností nezávislé newyorské jazzové scény. Společně s tímto triem v rámci jednoho večera vystoupí mezinárodní septet ZivTaubenfeld's Full Sun, složený z hudebníků ze sedmi zemí světa. Poprvé Českou republiku zasáhne také energická hudební smršť holandské kapely The Zebra Street Band, která provede návštěvníky historickým centrem Hradce Králové a jež se také postará o večerní klubovou after party. Explozivní zakončení 25. ročníku Jazz jde městem/Jazz Goes to Town slibuje patnáctičlenný severský bigband Paal Nilssen-Love’s Large Unit.

Zahájení festivalu bude patřit mezinárodnímu oktetu Didrik Ingvaldsen Ensemble, který překračuje geografické i stylové hranice propojením skandinávské, berlínské a české jazzové scény. Lídrem formace je trumpetista a skladatel Didrik Ingvaldsen, působící na jazzových scénách v Norsku, Berlíně a New Yorku. Londýnskou jazzovou scénu festivalovým návštěvníkům přiblíží v české premiéře kvartet cenami ověnčeného (MOBO Best Jazz 2015, Jazz FM Award, Parliamentary Jazz Award) saxofonisty Binkera Goldinga s názvem Binkers Golding’s Band.
 

Tvorba našich nejbližších sousedů i experimentální vystoupení

Wojtek MazolewskiDramaturgie samozřejmě neopomene ani tvorbu českých formací a našich nejbližších sousedů. Do Hradce Králové zavítá polský kvintet vedený basistou Wojtekem Mazolewskim, který patří už více než dekádu k absolutní špičce polského moderního jazzu. S komorním vystoupením v hradecké Petrof Gallery festival navštíví také jedna z nejvýraznějších českých hudebnic a autorka hudby k televiznímu filmu Dukla61 Beata Hlavenková. Ryze české zastoupení festivalového programu doplní kultovní pražská kapela s dvacetiletou historií MUFF a formace mladých jazzmanů Pavel Zlámal &PQ. Vznikla v dynamickém prostředí brněnské Janáčkovy akademie múzických umění pod vedením zkušeného saxofonisty Pavla Zlámala, který se v roce 2017 představil festivalovému publiku v rámci sólového koncertu.
 
Klaus Kugel & Pavel HrubýTradičně festival nabídne i komorní experimentální vystoupení, které tentokrát zajistí americko-rakouské duo Kena Vandermarka a Christofa Kuzmanna. Hudební projekt amerického virtuózního saxofonisty Michaela Moora a izraelského basklarinetisty ZivaTaubenfelda, který vzniká speciálně pro letošní ročník Jazz Goes to Town, se představí v prostoru kulturní památky Sbor kněze Ambrože. Hradeckou Městskou hudební síň pak rozezní česko-německé duo Klaus Kugel & Pavel Hrubý. Všestranný hráč na dechové nástroje Pavel Hrubý patří už více než patnáct let k oporám českého moderního jazzu, přední evropský jazzový bubeník Klaus Kugel vystoupení této dvojice kromě hry na klasickou bicí soupravu ozvláštní také původními perkusivními nástroji a objekty, které sám vytváří.


Kde a za kolik sehnat lístky na festival?

Vstupenky v cenové relaci od 100 do 400 Kč jsou v prodeji na prodejních místech sítě GoOut (Praha, Brno, Ostrava, Plzeň) a také na dvou místech přímo v Hradci Králové, kterými jsou pokladna Bio Central a Café na kole (dle otevírací doby, platba pouze v hotovosti). Vstupenky v předprodeji jsou cenově výhodnější než při koupi na místě, předprodej končí vždy hodinu před začátkem každého koncertu.

Festival nabízí slevy pro studenty, seniory a zvláštní ceny vstupenek pro držitele karet EYCA, nabízí také dva typy permanentek – na celý festival za jednotnou cenu 1 500 Kč, na páteční a sobotní program za jednotnou cenu 800 Kč.
Jazz Goes to Town 2020

6.10.
10.10.
Jazz Goes to Town 2020

26. ročník mezinárodního festivalu Jazz jde městem. Prestižní hudební přehlídka mezinárodní festival Jazz Goes to Town se uskuteční od 6. do 10. října 2020. Posluchačům nabídne vystoupení kapel, uskupení a formací složených z umělců pocházejících z 20 zemí světa a 4 kontinentů.

Petrof Gallery

Petrof Gallery

Přijďte se podívat na kompletní nabídku nástrojů do jednoho z nejmodernějších a největších pianosalonů v Evropě.

Kostel sv. Ambrože v Hradci Králové

Kostel sv. Ambrože v Hradci Králové

Josef Gočár vytvořil projekt Sboru kněze Ambrože jako součást dílčí regulace školské čtvrti na Tylově nábřeží a Ulrichova náměstí, a to v trojúhelníkovém bloku mezi ulicemi Nerudovou a V Lipkách.

Další aktuality

5.7.
2020
Na výlet za tajemstvím elektřiny

Na výlet za tajemstvím elektřiny

Královéhradecko | Památky
3.7.
2020
Zámek Opočno provoní stovky růží

Zámek Opočno provoní stovky růží

Královéhradecko | Zážitky
3.7.
2020
Na zámku Ratibořice se setkáte s komtesou Hortensií

Na zámku Ratibořice se setkáte s komtesou Hortensií

Královéhradecko | Zážitky