
Letošní festival
Jazz jde městem/Jazz Goes to Town, nabídne pestrou dramaturgii prezentující
současnou českou a zahraniční hudbu s jazzovou inspirací, s důrazem na autorskou tvorbu a originalitu. Akce s žánrovými a stylovými přesahy umožní nové pohledy na
jazz 21. století a představí široké spektrum jazzových podob.
V roce 1995 proběhl v rámci festivalu koncert legendárního amerického tělesa
Art Ensemble of Chicago. Jednalo se o skutečně přelomovou událost v rámci
českého kulturního dění. Jednalo se o skutečně
přelomovou událost v rámci českého kulturního dění. Vystoupení tehdy bylo natolik kontroverzním, že z něj podstatná část publika v průběhu odešla. Právě
pořadatelská odvaha a odhodlání organizovat takové koncerty vedly k tomu, že se české publikum a česká kultura obecně proměnily natolik, že by dnes byl tento koncert přijat vřeleji.
Láska ke kořenům, svobodné myšlenky, intimní konverzace, čerstvé nápady a naděje a porozumění. To jsou tradičně motta jednotlivých koncertních večerů festivalu
Jazz Goes to Town. Hudba nás může
učit, jak přijímat nové a nečekané, a toto poselství přináší dramaturgie 31. ročníku festivalu. Tvoří ji spousta hudebních projektů rozdělených do pěti festivalových dní na
různých místech v
Hradci Králové. Jazz Goes to Town je živou, inspirativní, kreativní a neopakovatelnou akcí. Kromě tradičního jazzu se festival otevírá i jiným žánrům a stylům, což přináší nové pohledy a inspiraci.