Úvod > Aktuality > 20. mistrovství ČR v balonovém létání s rekordním počtem posádek chystají na Velehradě
20. mistrovství ČR v balonovém létání s rekordním počtem posádek chystají na Velehradě
">
Zážitky

20. mistrovství ČR v balonovém létání s rekordním počtem posádek chystají na Velehradě

  • Vydáno28. srpna 2016
Slovácké nebe bude od 31. srpna do 4. září 2016 patřit horkovzdušným balónům. Čtyřdenní mezinárodní závody o titul Mistra ČR uspořádá v Modré a Velehradu Balonklub Slovácko pod záštitou Českého balonového svazu.
Mistrovské soutěže mají různé disciplíny, které před každým soutěžním letem dle povětrnostní situace vyhlašuje ředitel závodu. Zpravidla se jedná o lety na vzdálenost nebo lety na cíl.

Mistrovství ČR bude výjimečné nejen tím, že se  jedná o jubilejní dvacátý ročník, ale především počtem přihlášených pilotů. Je jich celkem 33, což je rekordní počet uchazečů o titul Mistra ČR. Přihlášeni jsou piloti z ČR, ale také z Litvy, Maďarska, Polska, Turecka, Francie, Rakouska a Slovenska.

Balony se budou na Velehradě objevovat na obloze při ranních a odpoledních letech, přičemž od 31. srpna do 3. září budou probíhat soutěžní lety, k tomu 2. a 3. září proběhne zážitková balonová fiesta s účastí veřejnosti, kde se do vzduchu vznese až padesátka horkovzdušných balonů různých barev a tvarů, což je událost v České republice zcela výjimečná a ojedinělá.

K vidění  bude mimo jiné největší balon ve střední Evropě s košem až pro 24 osob, který provozuje společnost Balony.eu. Akce slibuje nejen hodnotné sportovní výkony, ale také řadu zážitků při pozorování závodu jak ze země, tak z koše některého z balonů.
Centrum slováckých tradic v Modré u Velehradu

Centrum slováckých tradic v Modré u Velehradu

Centrum Slováckých tradic se nachází v obci Modrá u Velehradu. Návštěvníci se mohou nejen seznámit s procesem pálení ovoce a historií vinařství, ale zároveň mohou ochutnat produkty typické pro místní kraj – ovocné destiláty a víno. Centrum dále doplňuje prodejna regionálních produktů a kavárna.

Hotel Mlýn Velehrad – ubytování na  poutním Velehradě

Hotel Mlýn Velehrad – ubytování na poutním Velehradě

Přijďte si užít romantické chvíle v srdci Slovácka v rodinném hotelu Mlýn Velehrad. Hotel Mlýn Velehrad se nachází v těsné blízkosti bývalého cisteriánského kláštera s románskou bazilikou, jehož vznik se datuje do 13. století.

Cyklostezka Baťův kanál – páteřní trasa podél kanálu

Cyklostezka Baťův kanál – páteřní trasa podél kanálu

Baťův kanál patří k nejoblíbenějším turistickým cílům Východní Moravy. Po jeho březích se můžete vydat po cyklostezce směrem od Kroměříže až do Hodonína. Celková délka cyklostezky je 80 kilometrů.

Podzemí baziliky ve Velehradě

Podzemí baziliky ve Velehradě

V prostorách pod bazilikou a klášterními objekty se nachází základy původního cisterciáckého kláštera ze 13. století do nichž je umístěna nová expozice Martyrion – svědkové víry 20. století.

Velehrad – významné poutní místo

Velehrad – významné poutní místo

Velehrad patří k nejvýznamnějším poutním místům v České republice. Chloubou farnosti je barokní bazilika s přilehlými budovami bývalého cisterciáckého kláštera. V roce 1927 byl udělen zdejšímu chrámu titul a výsady menší baziliky (bazilika minor).

Další aktuality