!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > 30 tipů, kde ochutnat letošní burčák
30 tipů, kde ochutnat letošní burčák
"> "> "> "> "> ">
Gurmánská turistika

30 tipů, kde ochutnat letošní burčák

  • Vydáno19. srpna 2021
Koncem léta nejen vinaři, ale také milovníci vína a produktů révy vinné netrpělivě čekají, až přijde čas burčáku. Jedná se o částečně zkvašený mošt z hroznů, který obsahuje chuťově harmonický poměr alkoholu, cukru a kyselin. Většinou se setkáte s burčákem vyrobeným z bílých hroznů, který mívá světle žlutou barvu, burčák z červených rév je vzácností, neboť nejprve dozrávají bílé odrůdy a pak následně až ty modré. Pokud se vám již teď sbíhají sliny, vyberte si z naší nabídky, kam se za burčákem vypravíte…
Pálavské vinobraní 2022

9.9.
11.9.
Pálavské vinobraní 2022

Další ročník Pálavského vinobraní v Mikulově nabídne od 9. do 11. září 2022 program plný hudebních hvězd, moravské víno ve všech podobách, folklór, dobové kejklíře, rytíře ve zbroji či sličné panny a především zábavu, ze které si vybere opravdu každý.

Lednické vinobraní & dýňobraní & gulášfest

10.9.
Lednické vinobraní & dýňobraní & gulášfest

Nenechte si ujít tuto jedinečnou akci pro celou rodinu! Bohatý kulturní program, soutěže, degustace výborných vín, gurmánské speciality. Celodenní program obohatí kapela La Bande a překvapením večera bude hudební skupina Kabát Revival.

Vinobraní na zámku Nelahozeves

17.9.
Vinobraní na zámku Nelahozeves

Další ročník oblíbeného festivalu pro celou rodinu se blíží. V sobotu 25. září ožije zámek v Nelahozevsi jedním z nepopulárnějších festivalů podzimní sezóny.

Sedlecké vinobraní

24.9.
Sedlecké vinobraní

Tradiční podzimní akce vinařství ZD Sedlec.

Svatováclavské vinobraní v Kadani 2022

24.9.
Svatováclavské vinobraní v Kadani 2022

Celodenní program se odehrává v areálu Františkánského kláštera. Návštěvníci mohou sledovat průběh a zpracování hroznů – mletí, odzrnění, rmutování a lisování a mohou ochutnat letošní burčák, čerstvý vinný mošt a víno.