Úvod > Aktuality > 14 valentýnských tipů: večeře, rande a procházky
Zážitky

14 valentýnských tipů: večeře, rande a procházky

  • Vydáno25. ledna 2023
Romantické výlety, večeře při svíčkách, voňavé koupele, fotografie na památku anebo noční toulky skleníkem? Svátek zamilovaných je jen jeden, ale jeho oslavy mohou probíhat na desítky způsobů. Pojďte se podívat, jaké nápady na letošního Valentýna nachystal portál Kudy z nudy.

Láska procházející žaludkem

Romantická večeře je dobrým tipem jak pro zamilované hrdličky, tak pro ty, kteří svatého Valentýna moc neprožívají. Luxusní pětichodové menu s nejkrásnějším výhledem na noční Prahu nabídne například Valentýn na Žižkovské věži, v restauraci Oblaca. Speciální Valentýn pro dámy se chystá v Levandulovém údolí v Chodouni u Zdic. Anebo překvapte svého partnera na svátek všech zamilovaných romantickou plavbou po Vltavě lodí v Praze. Ve vyhřívaných palubách parníku se při vynikající večeři zaposloucháte do živé hudby a společně si užijete výhled na panorama Prahy. Ten se odkryje také z Žižkovské věže, kde se nabízí Valentýn v oblacích.
 

Tipy pro zamilované páry: do zoo za jednu vstupenku

zoo papoušci valentýnSvatého Valentýna můžete využít 11. února také k návštěvě ostravské zoologické zahrady. Pro všechny zamilované páry zde připravili zvýhodněné vstupné. Valentýnský víkend se chystá v Zoo Praha. Využijte jedinečnou možnost poznat tajnosti zvířecí lásky během speciálních komentovaných krmení a setkání o valentýnském víkendu ve dnech 11. a 12. února 2023. Na pozorné posluchače čekají drobné odměny. Zoo Valentýn chystají na víkendu 11. a 12. února 2023 také v Zoo Dvorec. Víte jak probíhají námluvy zvířat? Specifické rozmnožování a reprodukce. Svátek zamilovaných oslavte návštěvou zoo a najdete odpovědi na tyto otázky.
 

Valentýn v zahradách a sklenících

Také Botanická zahrada v Praze-Troji nachystala na Valentýnský večer (14. 2.) od 18 do 21 hodin zajímavý zážitek – tamní průvodci připravili pro zamilované návštěvníky speciální valentýnskou noční prohlídku v tropickém skleníku Fata Morgana. Romantické bude výprava do světa kvetoucích kamélií, orchidejí a exotických rostlin. Vydejte se za něžnými květy do skleníků Květné zahrady v Kroměříži. Nádherné orchideje a další zimní květy si prohlédnete v Botanické zahradě Liberec. Kromě zmíněných orchidejí jsou tu také kamélie a vysokohorské láčkovky.
 

Osvědčené valentýnské recepty

K tradičním valentýnským akcím patří zamilované focení v Českém Krumlově v Museu Fotoateliér Seidl. Dobové módní doplňky dají vašemu společnému portrétu nebývalý šarm. Fotografování si rezervujte předem, a to na víkend 17. až 19. února od 9 do 12 a od 13 do 15 hodin. Akce je určena především pro páry, vítány jsou však i rodiny a skupinky do 5 osob. A když už budete v Českém Krumlově, rozhodně nic nepokazíte procházkou po zdejších romantických uličkách!

Romantika nad městem s vůní medoviny, to je Valentýn na věži Staré radnice v Brně. Přijďte 14. února vystoupat 173 schodů a políbit se na 63 metrů vysoké radniční věži, která patří k nejromantičtějším místům v Brně. Ke vstupence dostanete pohár medoviny, růži a sladkou odměnu. A aby toho nebylo málo, TIC BRNO vás zařadí do soutěže o skvělé ceny.

valentýnMáte v plánu svého partnera překvapit? Sbalte si jen to nejnutnější a vyrazte od 10. do 14. února na víkend plný romantiky k Máchovu jezeru. Bude na vás čekat romanticky vyzdobený pokoj hotelu Port s výhledem na jezero, na pokoji láhev Prosecca, bohatá snídaně, hodina sauny pro dva (nejste-li saunový typ, můžete si zahrát bowling), večerní plavání při svíčkách ve vnitřním bazénu a v sobotu valentýnská večeře.

Hýčkání a rozmazlování vás čeká 11. února v také v Aqualandu Moravia. Připraveny jsou bazény s horkou vodou, které nabízejí jedinečný výhled na okolí, střešní vířivka i rozsáhlé wellness centrum. Všichni zamilovaní užijtí parádní den plný romantiky a saunových ceremoniálů.

Máte rádi čokoládu a další sladká potěšení? Pak se spolu se svou láskou vydejte 17. až 19. února na Čokoládový festival v Olomouci. Cílem festivalu je ukázat, že čokoládová není pouze tabulka, kterou koupíme v supermarketu, ale že existuje spousta dalších čokoládových výrobků, jako jsou čokoládové pralinky, pivo, palačinky nebo vafle s čokoládou anebo například i kosmetika.

Další aktuality

Ježíškova pošta: tipy, odkud poslat dopisy určené přímo Ježíškovi

K tradičním vánočním zvykům patří po generace psát dopis Ježíškovi. Aby psaní došlo tam, kam má, existuje k tomu nejen pro děti speciální instituce tzv. Ježíškova pošta. Dospěláci sem mohou zanést vánoční pohlednice určené k rozeslání známým a příbuzným, které na poště opatří speciálním vánočním razítkem. Kde Ježíškovu poštu najdete, vám poradí portál Kudy z nudy.
Zážitky

50 tipů na víkend z celého Česka

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkendové zážitky (02.12. – 03.12.). Na jediném místě najdete tipy na akce ze všech krajů a regionů České republiky. U nás si vybere si každý! V nabídce je rodinná zábava, program pro děti, romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky: Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí, Vánoční trhy na Václavském náměstí v Praze, Mikulášským parním vlakem z Brna do Oslavan, Vánoce na Hrádku, Valašský mikulášský jarmek. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Zážitky

100 tipů na Mikuláše

Začátek prosince patří tradičně Mikuláši rozdávajícímu dárky, čertům, ze kterých jde strach, a andělům, které čertovské obchůzky milosrdně doplňují. Svátek Mikuláše připadá na 6. prosince, oslavy však probíhají už 5. prosince večer. Řada mikulášských akcí letos proběhne také o předcházejícím víkendu 2. a 3. prosince 2023. Užijte si čertovské bujaré veselí ve velkém, vydejte se s dětmi na čertovské jízdy vláčkem, výlet do zoo, do pekelného království anebo se za nebeskou trojici vypravte na výlet na hrady a zámky. Kam se vypravit vám poradí Kudy z nudy!
Zážitky

Klíč svatého Petra: tipy na místa, kde se natáčela nová štědrovečerní pohádka

Česká televize připravila na letošní Vánoce novou filmovou pohádku s názvem Klíč svatého Petra. V pohádkovém příběhu se objeví zámek Sychrov, ale i další různá místa po celém Česku. Kde všude se nová vánoční pohádka roku 2023 natáčela, vám prozradí Kudy z nudy.
Zážitky

Andělé, čerti a rozsvěcení vánočních stromů: advent začíná!

Chcete být u toho, až se na náměstí rozsvítí obří vánoční stromy a ulicemi budou procházet čerti a poletovat andělé? Kudy z nudy vás zve nejenom na vánoční trhy do velkých měst, ale také na akce méně známé, třeba pochod pravých čertů nebo andělské adventní neděle.
Zážitky

Města opět rozzáří vánoční stromy

Také milujete tu pravou vánoční atmosféru? Ke správným Vánocům patří mimo jiné samozřejmě i ozdobený a nasvícený stromeček, který se v průběhu prvního prosincového týdne rozzáří snad v každém městě. A kde a kdy to přesně bude? To se dozvíte v našich dnešních tipech!
Zážitky

Rohaté výlety a pekelná podívaná: kam se vypravit do pekla a za čerty?

Až vás někdo pošle k čertu, neváhejte ani vteřinu! Pomocníkem a pekelným průvodcem vám bude portál Kudy z nudy – ten nabízí spoustu báječných míst, kde se to čerty jen hemží. Ukážeme vám pohádková pekla, představíme nejlepší české filmy s čerty, zastavíme se v několika pekelných expozicích a také u Čertovy kaple, Čertovy stěny nebo na Čertově hrbatině. Držte si klobouky, pekelná výprava za čerty začíná!
Zážitky

Udělejte si výlet na místa, která znáte z lidových písní

Jestliže patříte k milovníkům lidovek, které si rádi zanotujete s kamarády při kytaře, harmonice anebo třeba ve sklípku u cimbálu, určitě znáte spoustu písniček, ve kterých se zpívá o určitém místě. Pojďme si dnes připomenout některá z nich – třeba vás budou inspirovat k zajímavému hudebnímu výletu za lidovou písní…
Zážitky