Úvod > Aktuality > 14 valentýnských tipů: večeře, rande, procházky i víno
14 valentýnských tipů: večeře, rande, procházky i víno
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

14 valentýnských tipů: večeře, rande, procházky i víno

  • Vydáno9. února 2022
Romantické výlety, večeře při svíčkách, voňavé koupele, fotografie na památku anebo noční toulky skleníkem? Svátek zamilovaných je jen jeden, ale jeho oslavy mohou probíhat na desítky způsobů. Pojďte se podívat, jaké nápady na letošního Valentýna nachystal portál Kudy z nudy.

Láska procházející žaludkem

Romantická večeře je dobrým tipem jak pro zamilované hrdličky, tak pro ty, kteří svatého Valentýna moc neprožívají. Luxusní pětichodové menu s nejkrásnějším výhledem na noční Prahu nabídne například Valentýn na Žižkovské věži, v restauraci Oblaca. Speciální valentýnské menu si vychutnáte i na zámku Zbiroh, kam můžete zavítat od 11. do 14. února. Užijte si valentýnský víkend se speciálním menu v zámecké krčmě. V Praze vám 14. února nabídne valentýnské menu lodní restaurace Rosmarina v Modřanech anebo přímo na plující lodi ve vyhřívaných palubách Parníku Praha.

Krásný bude také 12. února Valentýnský večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí, víkendová valentýnská degustace v Mikulově 11. a 12. února anebo zážitkové menu 14. února v hotelu Hejtmanský dvůr ve Slaném.
 

Tipy pro zamilované páry: do zoo za jednu vstupenku

zoo papoušci valentýnSvatého Valentýna můžete využít 12. února také k návštěvě ostravské zoologické zahrady. Pro všechny zamilované páry zde připravili zvýhodněné vstupné.

Valentýnský víkend se chystá v Zoo Praha. Využijte jedinečnou možnost poznat tajnosti zvířecí lásky během speciálních komentovaných krmení a setkání ve dnech 12. a 13. února 2022. Na pozorné posluchače čekají drobné odměny.
 

Valentýn v zahradách a sklenících

Také Botanická zahrada v Praze-Troji nachystala na Valentýnský večer (14. 2.) od 18 do 21 hodin zajímavý zážitek – tamní průvodci připravili pro zamilované návštěvníky speciální valentýnskou noční prohlídku v tropickém skleníku Fata Morgana. Jestliže patříte k milovníkům svařeného vína, přijďte se 12. a 13. února zahřát doušky dobrého svařeného vína z vinice svaté Kláry. Na výběr bude široká nabídka obohacená o Kir, svařené bílé víno a sirup z černého rybízu. Odvážnější mohou zkusit červené víno a bitter, který zajistí nahořklou chuť a určitě zahřeje. Romantické bude výprava do světa kvetoucích kamélií, orchidejí a exotických rostlin. Vydejte se za něžnými květy do skleníků Květné zahrady v Kroměříži anebo do zámeckých skleníků státního zámku v Rájci nad Svitavou. Nádherné orchideje a další zimní květy si prohlédnete v Botanické zahradě Liberec.
 

Osvědčené valentýnské recepty

K tradičním valentýnským akcím patří zamilované focení v Českém Krumlově v Museu Fotoateliér Seidl. Dobové módní doplňky dají vašemu společnému portrétu nebývalý šarm. Fotografování si rezervujte předem, a to na víkend 12. a 13. února od 9 do 12 a od 13 do 15 hodin. Akce je určena především pro páry, vítány jsou však i rodiny a skupinky do 5 osob. A když už budete v Českém Krumlově, rozhodně nic nepokazíte procházkou po zdejších romantických uličkách!

Máte rádi čokoládu a další sladká potěšení? Pak se spolu se svou láskou vydejte na Čokoládový festival v Olomouci. Cílem festivalu je ukázat, že čokoládová není pouze tabulka, kterou koupíme v supermarketu, ale že existuje spousta dalších čokoládových výrobků, jako jsou čokoládové pralinky, pivo, palačinky nebo vafle s čokoládou anebo například i kosmetika.

valentýnMáte v plánu svého partnera překvapit? Sbalte si jen to nejnutnější a vyrazte od 11. do 13. února na víkend plný romantiky k Máchovu jezeru. Bude na vás čekat romanticky vyzdobený pokoj hotelu Port s výhledem na jezero, na pokoji láhev prosecca, bohatá snídaně, hodina sauny pro dva (nejste-li saunový typ, můžete si zahrát bowling), večerní plavání při svíčkách ve vnitřním bazénu a v sobotu Valentýnská večeře.

Skvělá bude také párová masáž v Aquapalace Praha. Dopřejte si s partnerem chvilku relaxace a oddychu od každodenní stresu a zavítejte do luxusního SPA & Wellness v Aquapalace Praha. Partnerský rituál se hodí i jako dárek nejen na Valentýna. Je to jedinečný párový rituál plný relaxace a hýčkání, využívající pouze čistě přírodní přípravky, vyrobené dle zákonů alchymie a aromaterapie. Vůně něžné myrhy a exotických dřevin se snoubí s uvolňující levandulí a svěžími citrusy pro dokonalé uvolnění těla i duše. Nabídka platí do konce února.