Úvod > Aktuality > 12 důvodů, proč je dobré vzít svého psa do pražské Zoo
Příroda

12 důvodů, proč je dobré vzít svého psa do pražské Zoo

  • Vydáno1. března 2016
Je to úžasná záležitost, jít do zoologické zahrady se psem. Bavit se budete všichni – vy, váš pes i zvířata za sklem a v ohradě. V pražské zoologické zahradě jsou na návštěvu s vaším čtyřnohým miláčkem připraveni.
Je to jednoduché. Přijdete k pokladně pražské zoo, zaplatíte za sebe a koupíte lístek svému psovi. Stojí to 100 Kč a v ceně je i papírový pytlík, kdyby pes vykonal potřebu a letáček, jak se se psem v zoo chovat. Pes musí být na vodítku a měl by mít s sebou platný očkovací průkaz. Nezapomeňte, že jeden návštěvník může mít jen jednoho psa, a nezáleží při tom na tom, zda máte irského vlkodava nebo pražského krysaříka.


Šelmy budou zvědavé

pesVětšina chovaných zvířat bude na vašeho psa zvědavá, až nadšená, zvláště šelmy. Každý živý tvor totiž potřebuje podněty, jinak upadne do letargie. Nejlépe to poznáte u výběhu gepardů. Velké kočky chodí sem a tam a marně vyhlížejí nějaké vzrušení. Spatří-li vašeho psa, okamžitě ožijí a když se nedíváte, a nedává pozor ani váš pes, hned zaútočí ... nebojte se, jen přes sklo. Podobnou scénu prožijete i u ohrady s vlky nebo levharty.


Pro vašeho psa to bude velký zážitek

Tolik pachů, vůní a vizuálních podnětů nezažije za celý rok. Samozřejmě, pokud se bude třást strachy, neberte jej k šelmám, ale pěkně v klidu k plameňákům, k dikobrazovi nebo třeba jen k velbloudům a lamám. Můžete zažít i milé scény, třeba u výběhu psa pralesního – celá smečka se přijde na vašeho psa kouknout a budou jej zvědavě pozorovat.
 

O vašeho psa je v zoo dobře postaráno

pesSkutečně! Všude jsou koše na odpadky, misky na vodu a před každým pavilonem, do nichž pejsci nesmí (gorily, džungle, lemuři aj.), jsou úchyty na vodítka. V létě je možné nechat psa pod přístřešky chránicími před sluncem. Psa můžete vzít i do samoobslužných restaurací, jako je ta u pavilonu slonů.
 

Váš pes má stále k divoké přírodě blíž než vy

Budete překvapeni, jak bude návštěva zoo se psem pro vás intenzivnější než obvykle. Pes totiž někde ustrne, jinde zavětří, tady zase zakňučí. I ten nejstatečnější pes zjihne a zkrotne, když zaslechne řev lva nebo tygra – v tuto chvíli, skrze reakci vašeho psa, poznáte skutečnou sílu přírody.
 

Spatříte těžko spatřitelné

Často se stává, že chované zvíře je někde ukryté a váš zrak nestačí na jeho odhalení. Pes ale neomylně zavětří a upře zrak správným směrem.
 

pes v zooZvýšená interakce

Většina zvířat je na lidské návštěvníky zvyklá, příliš pozornosti jim nevěnuje. Když se objeví pes, často se rozpohybují a přijdou mnohem blíž. Je zajímavé sledovat, která zvířata mají z vašeho psa strach, která naopak a která se chtějí přátelit – například ovce a kozy.
 

Sportovní výkon

Váš pes bude poněkud rozjitřený, bude se chtít podívat sem a zase tam, jako dítě v hračkářství. Zcela přirozeně mu budete chtít dopřát spatřit a očichat co největší množství výběhů. Díky tomu našlapete mnohem více kilometrů, než kdybyste byli v zoo jen tak na procházku.
 

Se psem je větší zábava

Pes je v mnoha ohledech mnohem zábavnější společník než třeba dítě. Cokoliv mu ukážete, přijímá s nadšením. Nebojí se, neprotestuje, naopak, budete mít co dělat, abyste jej odtrhli například od té podívané, jakou předvádí vydra ve svém bazénu.  S nadšeným společníkem jde hned všechno lépe, i pozorování přírody.
 

pes v zooZažijete legraci ze strany zvířat v Zoo

Mnohá zvířata si jsou totiž vědoma své převahy a nedotknutelnosti a náležitě toho využívají – prostě si z vašeho psa budou dělat vyzývavou srandu. Třeba opice, jež ho budou za sklem provokovat, nebo kočka rybářská, která si v bezpečí své ohrady bude v těsné blízkosti olizovat kožich.


Užijete si návštěvu bez výčitek

Budete mít dobrý pocit z vykonání dobrého skutku. Váš pes nezůstane doma, ani nebude zavřený v autě. Právě vědomí, že na vás váš němý přítel někde čeká, mnoha lidem neumožňuje si návštěvu v klidu užít.
 

Naučíte se více vnímat zvířata

Naučíte se i vy více vnímat vašeho psa, stejně jako zvířata v zoo. Pes se totiž může i bát, nebo naopak bude mít touhu štěkat a útočit. Buďte tedy pozorní, vnímaví a tak se naučíte více vnímat přirozenost svého čtyřnohého kamaráda.


Zamyslíte se nad svým psem

Konfrontace zdánlivě svobodného psa se zvířaty ve výběhu vás přiměje přemýšlet, zda svému psovi skutečně dopřáváte dostatek pohybu a volnosti. Začnete uvažovat, zda váš přítel není také v podobné pozici jako např. lvi, hroši, nebo klokani – tedy bytosti trávící celý život v malém prostoru a čekající na jakékoliv vzrušení. Třeba vás to přivede k tomu, že váš pes si zaslouží více než jen třikrát denně procházku kolem vašeho domu. Pražská zoo má velkou výhodu, že leží hned u největšího českého městského parku, u Stromovky. Zkuste hned po návštěvě nenastoupit do auta nebo autobusu, ale pořádně proběhněte vašeho psa podél Vltavy a ve Stromovce. Uvidíte, jak bude nadšený.
 

S pejskem do zoo nejen v Praze

Možnost vzít si na návštěvu i svého psa, nabízí kromě pražské zoo i tyto instituce: Zoo Brno, Zoo Dvůr Králové, Podkrušnohorský zoopark Chomutov, Zoo Olomouc, Zoo Ústí nad Labem a Zoo Park Vyškov.
Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 15 pavilonů, 150 expozic, 4 restaurace, 10 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.

Další aktuality

Česká národní banka vydává pamětní minci ke 200. výročí narození Bedřicha Smetany

Bedřicha Smetanu nově připomíná pamětní stříbrná mince. Ke 200. výročí narozenin světově proslulého českého hudebního skladatele ji vydala Česká národní banka (ČNB). Jde o druhou letošní pamětní minci v dvousetkorunové nominální hodnotě.
Praha | Kultura

Setmělým skleníkem Fata Morgana se projdete i v březnu

Navštívit tropický deštný prales v noci, to se podaří opravdu jen málokomu. Poznejte unikátní skleník Fata Morgana za tmy, kdy vykvétají druhy rostlin, které jsou opylovány nočními motýly. Během března si tento jedinečný zážitek můžete vychutnat v pátek i v sobotu vždy od 18:50 hodin. Přijďte se projít džunglí, která nespí. Noční procházka je možná do 23. 3. 2024!
Praha | Zážitky

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (2.3. – 3.3.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Smetana Gala – Slavnostní koncert k 200. výročí narození Bedřicha Smetany, Smetana Party – oslava 200. narozenin Bedřicha Smetany s Národním divadlem, Výstava železničních modelů a kolejišť Pečky, Smetana u Dvořáka, Paxiho dobrodružství – Sluneční soustava. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

Znáte dobře Prahu? Objevte zajímavosti, které nevíte o Starém Městě v Praze

Jak se pražské středověké ghetto proměnilo v luxusní obchodní třídu? Kolikrát, odkud a kam se stěhovala kašna na Uhelném trhu? Kde stávala tajemná Foglarova Stínadla a které stavby navždy zmizely při asanaci historického centra? A víte, že Zlatou uličku nenajdete jen na Pražském hradě, ale i v srdci Starého Města? Na všechny tyto všetečné otázky odpoví portál Kudy z nudy.
Praha | Zážitky

Věda a historie není nuda: Prahou po stopách Alberta Einsteina

K největším hvězdám, které vyučovaly na Univerzitě Karlově v Praze, patřil Albert Einstein (1879–1955). Přijel na jaře 1911 a v Praze působil tři semestry. Pojďte se s portálem Kudy z nudy vypravit po jeho stopách a podívat se, kde bydlel a kde pracoval jeden z nejslavnějších vědců všech dob.
Praha | Zážitky

Nelezte v březnu za kamna a nechte se vylákat na výstavy květin

Chcete si alespoň na chvilku odskočit ze středoevropské zimy do příjemně vlahého tropického pralesa? Recept je docela jednoduchý: stačí se vypravit do skleníku Fata Morgana v botanické zahradě v Praze-Troji, za tropickými květinami do botanické zahrady v Liberci nebo na výstavu kamélií do Rájce nad Svitavou.
Praha | Příroda

Kalendář 2024: Úřad vlády otevře letos své paláce pro veřejnost nejen o státních svátcích

Oblíbené dny otevřených dveří historických objektů spravovaných Úřadem vlády budou pokračovat o vybraných víkendech a státních svátcích i v roce 2024. Úřad vlády zve zájemce z řady veřejnosti na prohlídky Kramářovy vily, Hrzánského a Lichtenštejnského paláce, Strakovy akademie v Praze i Benešovy vily v Sezimově Ústí. Podívejte se s portálem Kudy z nudy, kdy se letos brány těchto budov otevřou.
Praha | Památky

Lední medvědi slaví svůj svátek: připomeňte si mezinárodní den ledních medvědů

Lední medvědi slaví svátek! 27. únor je Mezinárodní den ledních medvědů, který připomíná, že je tato šelma na seznamu ohrožených druhů. Lední medvědi jsou typickými obyvateli severní polární oblasti. Jejich hlavní zdroj potravy tvoří tuleni, ale v období nedostatku potravy dokážou hladovět i několik měsíců. Ztráta životního prostředí v důsledku oteplování je pro ně největší současnou hrozbou. Lední medvědi jsou největšími žijícími predátory na zemi a vyskytují se především v Grónsku, na severním pobřeží Severní Ameriky a Asie.
Praha | Příroda