Úvod > Aktuality > 12 důvodů, proč je dobré vzít svého psa do pražské Zoo
12 důvodů, proč je dobré vzít svého psa do pražské Zoo
"> "> "> "> ">
Příroda

12 důvodů, proč je dobré vzít svého psa do pražské Zoo

  • Vydáno1. března 2016
Je to úžasná záležitost, jít do zoologické zahrady se psem. Bavit se budete všichni – vy, váš pes i zvířata za sklem a v ohradě. V pražské zoologické zahradě jsou na návštěvu s vaším čtyřnohým miláčkem připraveni.
Je to jednoduché. Přijdete k pokladně pražské zoo, zaplatíte za sebe a koupíte lístek svému psovi. Stojí to 100 Kč a v ceně je i papírový pytlík, kdyby pes vykonal potřebu a letáček, jak se se psem v zoo chovat. Pes musí být na vodítku a měl by mít s sebou platný očkovací průkaz. Nezapomeňte, že jeden návštěvník může mít jen jednoho psa, a nezáleží při tom na tom, zda máte irského vlkodava nebo pražského krysaříka.


Šelmy budou zvědavé

V Zoo s pejskemVětšina chovaných zvířat bude na vašeho psa zvědavá, až nadšená, zvláště šelmy. Každý živý tvor totiž potřebuje podněty, jinak upadne do letargie. Nejlépe to poznáte u výběhu gepardů. Velké kočky chodí sem a tam a marně vyhlížejí nějaké vzrušení. Spatří-li vašeho psa, okamžitě ožijí a když se nedíváte, a nedává pozor ani váš pes, hned zaútočí ... nebojte se, jen přes sklo. Podobnou scénu prožijete i u ohrady s vlky nebo levharty.


Pro vašeho psa to bude velký zážitek

Tolik pachů, vůní a vizuálních podnětů nezažije za celý rok. Samozřejmě, pokud se bude třást strachy, neberte jej k šelmám, ale pěkně v klidu k plameňákům, k dikobrazovi nebo třeba jen k velbloudům a lamám. Můžete zažít i milé scény, třeba u výběhu psa pralesního – celá smečka se přijde na vašeho psa kouknout a budou jej zvědavě pozorovat.
 

O vašeho psa je v zoo dobře postaráno

Skutečně! Všude jsou koše na odpadky, misky na vodu a před každým pavilonem, do nichž pejsci nesmí (gorily, džungle, lemuři aj.), jsou úchyty na vodítka. V létě je možné nechat psa pod přístřešky chránicími před sluncem. Psa můžete vzít i do samoobslužných restaurací, jako je ta u pavilonu slonů.
 

Váš pes má stále k divoké přírodě blíž než vy

V Zoo s pejskemBudete překvapeni, jak bude návštěva zoo se psem pro vás intenzivnější než obvykle. Pes totiž někde ustrne, jinde zavětří, tady zase zakňučí. I ten nejstatečnější pes zjihne a zkrotne, když zaslechne řev lva nebo tygra – v tuto chvíli, skrze reakci vašeho psa, poznáte skutečnou sílu přírody.
 

Spatříte těžko spatřitelné

Často se stává, že chované zvíře je někde ukryté a váš zrak nestačí na jeho odhalení. Pes ale neomylně zavětří a upře zrak správným směrem.
 

Zvýšená interakce

Většina zvířat je na lidské návštěvníky zvyklá, příliš pozornosti jim nevěnuje. Když se objeví pes, často se rozpohybují a přijdou mnohem blíž. Je zajímavé sledovat, která zvířata mají z vašeho psa strach, která naopak a která se chtějí přátelit – například ovce a kozy.
 

Sportovní výkon

V Zoo s pejskemVáš pes bude poněkud rozjitřený, bude se chtít podívat sem a zase tam, jako dítě v hračkářství. Zcela přirozeně mu budete chtít dopřát spatřit a očichat co největší množství výběhů. Díky tomu našlapete mnohem více kilometrů, než kdybyste byli v zoo jen tak na procházku.
 

Se psem je větší zábava

Pes je v mnoha ohledech mnohem zábavnější společník než třeba dítě. Cokoliv mu ukážete, přijímá s nadšením. Nebojí se, neprotestuje, naopak, budete mít co dělat, abyste jej odtrhli například od té podívané, jakou předvádí vydra ve svém bazénu.  S nadšeným společníkem jde hned všechno lépe, i pozorování přírody.
 

Zažijete legraci ze strany zvířat v Zoo

Mnohá zvířata si jsou totiž vědoma své převahy a nedotknutelnosti a náležitě toho využívají – prostě si z vašeho psa budou dělat vyzývavou srandu. Třeba opice, jež ho budou za sklem provokovat, nebo kočka rybářská, která si v bezpečí své ohrady bude v těsné blízkosti olizovat kožich.


Užijete si návštěvu bez výčitek

Budete mít dobrý pocit z vykonání dobrého skutku. Váš pes nezůstane doma, ani nebude zavřený v autě. Právě vědomí, že na vás váš němý přítel někde čeká, mnoha lidem neumožňuje si návštěvu v klidu užít.
 

Naučíte se více vnímat zvířata

V Zoo s pejskemNaučíte se i vy více vnímat vašeho psa, stejně jako zvířata v zoo. Pes se totiž může i bát, nebo naopak bude mít touhu štěkat a útočit. Buďte tedy pozorní, vnímaví a tak se naučíte více vnímat přirozenost svého čtyřnohého kamaráda.


Zamyslíte se nad svým psem

Konfrontace zdánlivě svobodného psa se zvířaty ve výběhu vás přiměje přemýšlet, zda svému psovi skutečně dopřáváte dostatek pohybu a volnosti. Začnete uvažovat, zda váš přítel není také v podobné pozici jako např. lvi, hroši, nebo klokani – tedy bytosti trávící celý život v malém prostoru a čekající na jakékoliv vzrušení. Třeba vás to přivede k tomu, že váš pes si zaslouží více než jen třikrát denně procházku kolem vašeho domu. Pražská zoo má velkou výhodu, že leží hned u největšího českého městského parku, u Stromovky. Zkuste hned po návštěvě nenastoupit do auta nebo autobusu, ale pořádně proběhněte vašeho psa podél Vltavy a ve Stromovce. Uvidíte, jak bude nadšený.
 

S pejskem do zoo nejen v Praze

Možnost vzít si na návštěvu i svého psa, nabízí kromě pražské zoo i tyto instituce: Zoo Brno, Zoo Dvůr Králové, Podkrušnohorský zoopark Chomutov, Zoo Olomouc, Zoo Ústí nad Labem a Zoo Park Vyškov.
Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.