Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.
Stavba kostela byla zahájena před polovinou 13. století. V květnu 1257 byl kostel vysvěcen a zároveň sem byla přenesena fara. Počátkem 14. století byla postavena severní věž, která slouží dnes jako věž vyhlídková – její výška je 63 m.
Jihlavské Muzeum Vysočiny nabízí návštěvníkům expozici věnovanou archeologickým nálezům z kraje a kamenným artefaktům ze sbírek muzea, od září 2014 byly otveřeny nově zrestaurované expozice věnované živé přírodě. Nové jsou expozice nejstarších a nejnovějších dějin regionu.
Brána, která vznikla v době výstavby města a hradebního systému na počátku 2. poloviny 13. století je typickým symbolem města a jedinou branou, která se zachovala z pěti středověkých městských bran.
Zaječí skok mezi obcemi Plandry a Rantířov u Jihlavy je vůbec první rezervací na Českomoravské vrchovině (1933). Již v roce 1924 ji na svém území za soukromou rezervaci vyhlásil statkář Leopold Kosovský.
Vilu v Jiráskově ulici, hned vedle autobusového nádraží staví odborníci do první architektonické ligy. Objevila se v seriálu Šumná města i v projektu Slavné vily. Pochází z poloviny dvacátých let minulého století a byla postavena pro přednostu kanceláře Krajského soudu v Jihlavě Bedřicha Zvacha.
Chodby vznikly vzájemným propojením sklepů, které byly od konce 13. století tesány ve skále, mnohdy ve třech patrech pod sebou a sloužily k uskladnění piva a řemeslných výrobků. V nejhlubším místě vede trasa 18 metrů pod povrchem, unikátem je fosforeskující chodba.
Zahrada je členěná do pěti kontinentů a ty můžete navštívit za jediný den. Rozlohou patří mezi menší, prohlídku zvládnete i s malými dětmi.
Jedním z pravostranných přítoků řeky Jihlavy je řeka Rokytná. Délka jejího je činí 88,2 km. Řeka má množství jezů většinou nesjízdných a ve střední části pak protéká CHKO Rokytná.
Secesní vila byla postavena v roce 1902 a pro Marii Karas ji postavil jihlavský stavitel Josef Kubička. Dům sloužil před válkou jako lékařská ordinace, po válce jako internát a také jako jídelna a učebny zdravotní školy. V roce 2016 prošla rekonstrukcí a získala ocenění Stavba roku 2017.
Dvorní objekt s kaplí sv. Karla Boromejského leží v areálu bývalého kláštera Kongregace Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Jihlavě. Objekt, vystavěn v historizujícím stylu v letech 1903 – 1904 podle projektu architekta Karla Wagnera, zahrnuje kapli i divadelní sál.
Má příspěvek časově omezenou dobu trvání?