!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > 10 tipů, kde si užijete bruslení v přírodě
10 tipů, kde si užijete bruslení v přírodě
"> "> Zdroj foto: doksy.com "> Zdroj foto: lipno-sternstein-hochficht.cz "> Zdroj foto: ledovamagistrala.cz "> Bruslení Dobřany "> plachetnice na ledu - Lipno "> Bruslení v Českém Údolí u Plzně "> bruslení pod Zvíkovem "> Ledová magistrála u Lipna nad Vltavou "> Bruslení na rybníku ">
Zimní sporty

10 tipů, kde si užijete bruslení v přírodě

Vydáno 16. února 2021
Věděli jste, že bruslení je hned po sáňkování nejoblíbenějším zimním sportem v Česku? Podle průzkumu agentury Nielsen Admosphere pro Profi Credit, se bruslení věnuje 42 % Čechů. Při dostatečných mrazech, které nyní panují, je možné se vydat na bruslích na různá místa. Pro všechny, kdo vstoupí na řeky a jezera platí vždy pravidlo dodržování maximální bezpečnosti. Neměli byste jezdit sami a k vaší výbavě by měly patřit tzv. vyprošťovací bodce, házecí lanko a píšťalka. Bruslení na přírodním ledu je krásným zážitkem a mnohdy se může stát i celodenním výletem. Inspirujte se našimi tipy, kam vyrazit, právě teď, když je zima po dlouhé době k tomuto sportu příznivá.
Bruslení na zamrzlém Máchově jezeře

Bruslení na zamrzlém Máchově jezeře

Máchovo jezero v romantickém prostředí nedaleko hradu Bezděz nabízí v zimě za příznivých podmínek ideální možnosti bruslení na zamrzlém jezeře. Síla ledu k bezpečnému bruslení by měla dosahovat 18 - 25 cm. Aktuální informace většinou přináší IC Doksy.

Bruslení na přírodním ledu v okolí Hradce Králové

Bruslení na přírodním ledu v okolí Hradce Králové

Lákají vás zamrznuté rybníky a hladniny řek k bruslení? V okolí Hradce Králové se nachází několik lokalit, kde si můžete jídu po ledu dopřát. Zkuste rybníky v Městských lesích nebo jízdu po zamrzlém Labi či Orlici. Nezapomeňte však vyzkoušet stav ledu, bezpečná jízda je zaručena teprve od 7 cm výš.

Bruslení na přehradě Mšeno

Bruslení na přehradě Mšeno

Oblíbené místo k bruslení je jablonecká přehrada Mšeno, která v zimě poskytuje útočiště svou zamrzlou plochou bruslařům.

Bruslení na Padrťských rybnících

Bruslení na Padrťských rybnících

Padrťské rybníky v Brdech jsou oblíbeným cílem milovníků přírodního bruslení. V zimě, když jejich hladiny pokryje silná vrstva ledu, stává se rájem bruslařů zejména Hořejší Padrťský rybník.

Na bruslích Podtroseckými rybníky

Na bruslích Podtroseckými rybníky

V kaňonovitých údolích pod hradem Trosky je soustava osmi rybníků: Věžák, Nebák, Vidlák, Krčák, Hrůdka, Rokytnický, Dolský a Podsemín, které se v zimě stávají dobrou alternativou pro všechny milovníky bruslení v přírodě.

Na bruslích Kokořínskem

Na bruslích Kokořínskem

Kokořínsko, krajina na přírodní krásy více než bohatá, má co nabídnout také v zimním období. Patříte-li k vášnivým bruslařům, najdete zde přírodní led na mnoha místech. Tůňky a rybníky sevřené v chladném objetí skal mají dostatek přírodního ledu po celou zimu.

Hamerský rybník v Praze – oblíbené místo k bruslení

Hamerský rybník v Praze – oblíbené místo k bruslení

Hamerský rybník v Záběhlicích je boční rybník na náhonu Botiče v Záběhlicích v Praze. V zimě je oblíbeným rájem všech milovníků bruslení. Večer je navíc osvětlen, takže se dá bruslit až do pozdních hodin.

Další aktuality