Úvod > Aktuality > 10 tipů, kde si užijete bruslení v přírodě
Zimní sporty

10 tipů, kde si užijete bruslení v přírodě

  • Vydáno16. února 2021
Věděli jste, že bruslení je hned po sáňkování nejoblíbenějším zimním sportem v Česku? Podle průzkumu agentury Nielsen Admosphere pro Profi Credit, se bruslení věnuje 42 % Čechů. Při dostatečných mrazech, které nyní panují, je možné se vydat na bruslích na různá místa. Pro všechny, kdo vstoupí na řeky a jezera platí vždy pravidlo dodržování maximální bezpečnosti. Neměli byste jezdit sami a k vaší výbavě by měly patřit tzv. vyprošťovací bodce, házecí lanko a píšťalka. Bruslení na přírodním ledu je krásným zážitkem a mnohdy se může stát i celodenním výletem. Inspirujte se našimi tipy, kam vyrazit, právě teď, když je zima po dlouhé době k tomuto sportu příznivá.
Bruslení na zamrzlém Máchově jezeře

Bruslení na zamrzlém Máchově jezeře

Máchovo jezero v romantickém prostředí nedaleko hradu Bezděz nabízí v zimě za příznivých podmínek ideální možnosti bruslení na zamrzlém jezeře. Síla ledu k bezpečnému bruslení by měla dosahovat 18 – 25 cm. Aktuální informace většinou přináší IC Doksy.

Bruslení na přírodním ledu v okolí Hradce Králové

Bruslení na přírodním ledu v okolí Hradce Králové

Lákají vás zamrznuté rybníky a hladniny řek k bruslení? V okolí Hradce Králové se nachází několik lokalit, kde si můžete jídu po ledu dopřát. Zkuste rybníky v Městských lesích nebo jízdu po zamrzlém Labi či Orlici. Nezapomeňte však vyzkoušet stav ledu, bezpečná jízda je zaručena teprve od 7 cm výš.

Bruslení na přehradě Mšeno

Bruslení na přehradě Mšeno

Oblíbené místo k bruslení je jablonecká přehrada Mšeno, která v zimě poskytuje útočiště svou zamrzlou plochou bruslařům.

Bruslení na Padrťských rybnících

Bruslení na Padrťských rybnících

Padrťské rybníky v Brdech jsou oblíbeným cílem milovníků přírodního bruslení. V zimě, když jejich hladiny pokryje silná vrstva ledu, stává se rájem bruslařů zejména Hořejší Padrťský rybník.

Na bruslích Podtroseckými rybníky

Na bruslích Podtroseckými rybníky

V kaňonovitých údolích pod hradem Trosky je soustava osmi rybníků: Věžák, Nebák, Vidlák, Krčák, Hrůdka, Rokytnický, Dolský a Podsemín, které se v zimě stávají dobrou alternativou pro všechny milovníky bruslení v přírodě.

Na bruslích Kokořínskem

Na bruslích Kokořínskem

Kokořínsko, krajina na přírodní krásy více než bohatá, má co nabídnout také v zimním období. Patříte-li k vášnivým bruslařům, najdete zde přírodní led na mnoha místech. Tůňky a rybníky sevřené v chladném objetí skal mají dostatek přírodního ledu po celou zimu.

Hamerský rybník v Praze – oblíbené místo k bruslení

Hamerský rybník v Praze – oblíbené místo k bruslení

Hamerský rybník v Záběhlicích je boční rybník na náhonu Botiče v Záběhlicích v Praze. V zimě je oblíbeným rájem všech milovníků bruslení. Večer je navíc osvětlen, takže se dá bruslit až do pozdních hodin.

Další aktuality

Pohádková a filmová putování po jižních Čechách

Malebné rybníky a louky, hrady, zámky nebo tvrze, to všechno láká filmové štáby z domova i ze zahraničí do Jihočeského kraje. Pojďte se s námi na chvíli toulat místy, kde vznikaly poklady české kinematografie. Vydáme se třeba s Milošem Kopeckým na Červenou Lhotu za Petrem Vokem z Rožmberka anebo na výlet po stopách Homolkových. Babi jistě i vám ochotně ukáže, kde se jako mladá topila.
Jihočeský kraj | Zážitky

Na Lipně začíná sezóna přívozů – zatím jezdí prám z Horní Plané do Bližší Lhoty

Sezóna přívozů na Lipně pozvolna začíná. Ze všech třech přívozů přes Lipenské jezero funguje již od března (kdy Lipno rozmrzlo) jako první tradičně prám, který převáží chodce, cyklisty, motoristy anebo traktory či náklaďáky na trase Horní Planá – Bližší Lhota. Ostatní přívozy by se měly zapojit do lipenské přepravy od dubna a května 2023.
Jihočeský kraj | Zážitky

Červená Lhota v sobotu otevírá, ale rybník bude mít opět bez vody

Romantický vodní zámek Červená Lhota nedaleko Kardašovy Řečice se od soboty 1. dubna opět otevře do nové sezóny. Návštěvníci, kteří čekají odraz zámku ve vodní hladině však mohou být lehce zklamáni – již několik sezón je Červená Lhota bez vody a zůstane tak až do příštího roku.
Jihočeský kraj | Památky

České značky: Moira

Láska sice hřeje, ale termoprádlo je termoprádlo, říká o sobě česká značka Moira. Za dobu své existence ušla hezký kus cesty, a i když základem je samozřejmě nadále funkční sportovní oblečení a lokálně vyráběné materiály, nabízí i designové kousky – tílka, trička a dokonce i dámské šaty.
Jihočeský kraj | Životní styl

Poznejte jihočeské hrady na Malši

Znáte prastaré hrady na řece Malši v jižních Čechách? Najdete je v regionu Novohradsko – Doudlebsko, mezi Římovem, Kaplicemi a Dolním Dvořištěm. Že jste tu ještě nikdy nebyli? Pak to musíte určitě napravit! Čeká na vás Pořešín, Louzek, Velešín, Sokolčí a také krásně zrestaurovaná tvrz Tichá. O hrady a jejich renovaci se stará spolek Hrady nad Malší, který přeměnil opuštěné ruiny ve vyhledávané cíle turistů.
Jihočeský kraj | Památky

Splouvání Teplé Vltavy: registrace se spouští od dubna

Správa NP Šumava spustí 3. dubna 2023 registrační systém pro splouvání Teplé Vltavy. Letošní vodáckou sezónu na Vltavě si vodáci užijí opět plnohodnotně, i když vodáky také letos čekají malá omezení. Loni byla vodácká sezóna na Teplé Vltavě zkrácena kvůli rekonstrukci mostu u Pěkné, v letošním roce se nebude moci splouvat 1. a 2. srpna. Splouvání započne tradičně 1. května a potrvá do 31. října 2023. Naopak Horní úsek Teplé Vltavy Borová Lada – Polka se smí sjíždět od 15. března do 31. května a pokud je dost vody, láká na jízdu v peřejích i Otava s Vydrou.
Jihočeský kraj | Letní sporty

Vypravte se na Šumavu za vodopády svatého Wolfganga

Vodopády svatého Wolfganga objevíte nedaleko Vyššího Brodu na Šumavě. Nejde však o vodopády v pravém slova smyslu, ale pouze o kaskády přepadávající vody na toku Menší Vltavice. Nejpůsobivější jsou právě v tomto období, na přelomu zimy a jara.
Jihočeský kraj | Příroda

7 věcí, které nevíte… o řádu maltézských rytířů a expozici na hradě ve Strakonicích

Kdo jsou johanité nebo špitálníci, maltézští rytíři aneb Suverénní vojenský hospitální řád sv. Jana v Jeruzalémě, na Rhodu a na Maltě? Proč má jedna z nejvýznamnějších a nejstarších církevních organizací tolik jmen? A víte, že Muzeum středního Pootaví na strakonickém hradě otevřelo expozici věnovanou právě řádu maltézských rytířů, která je ojedinělá nejenom v České republice, ale dokonce na celém světě?
Jihočeský kraj | Památky